Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretted volna tudni a...

Szeretted volna tudni a gyereked nemét a szülés elött?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekelne, hogy a szülök mennyire szeretnék megtudni a gyerek nemét a terhesség során. Én egy észak európai országban élek, itt gyakorlatilag soha nem mondják meg a gyerek nemét ultrahangkor. Általaban még akkor sem, ha megkérdezed, bár van, ahol azért mégis megmondják. De ez a ritkább. És az általános álláspont az, hogy a gyereket nem a neme miatt kell várni, ezért nem kell tudni. Pont. Én tudom, hogy Magyarországon (és számos más országban) gyakran kiderítik a gyerek nemét. Engem érdekelne, hogy ti, akik olvassátok a kérdést, szerettétek volna tudni, hogy fiú lesz vagy lány, és hogy miért igen vagy miért nem.
2009. máj. 22. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Én azonnal szerettem volna tudni, amint lehetett. Az ultrahangos nő rá is kérdezett, hogy szeretném-e tudni (látni), mert akkor megmondja. Naná hogy szerettem volna. Kíváncsiságból. :) Meg voltam győződve, hogy nekem csakis fiam lehet. És egy gyönyörű kislányunk lett.
2009. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején nagyon kíváncsi voltam rá, nagyon nagyon izgultam is mindig UH előtt. A babám mindig eldugta magát, minden egyes uh-n titkolózott. Ezt elfogadtam és tiszteletben tartottam, végül eljutottam odáig, hogy milyen jó meglepetés lesz. A férjem viszont kíváncsi volt rá, és az utolsó uh-n, rátippelt a doki, hogy talán lány, de nem volt biztos benne. Én ezzel már nem foglalkoztam, engem már nem érdekelt, hogy fiú vagy lány. Aztán mikor megszületett, kiderült, hogy tényleg lány :) Mikor kipottyant, egyből kukucskáltam, hogy punis vagy kukis :)
2009. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Engem is erdekelt az elso terhessegemnel, es erdekel a mostaninal is. Nem azert, mert lanyt/fiut varok es aztan csalodok a neme miatt, hanem mert tervezgetos tipus vagyok, es jo, ha le tudom szukiteni a kort pl. nevek teren, vagy a babaszoba berendezesekor.
2009. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szerettem volna tudni,a 26. héten derült ki. Addig hiába kérdeztem,nem voltak tul kedvesek a válaszadás terén... hogy miért? Hát...szerintem jó dolog ha megtudják mondani,nekem jobb érzés hogy tudom.
2009. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Az első babánál nagyon akartam tudni,nem tudták megmondani meglepi volt kis lány:)! A 2.babánál már nem is kérdeztem a doki kérdezte hogy akarom e tudni de mondtam hogy meg ne mondja! mindenre fel vok készülve ,kicsit elcsépelt már de az a fontos hogy egészséges baba legyen!
2009. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is tudni szerettük volna :) Kislányunk lesz! Amiatt is jó tudni hogy milyen színű rucikat vegyen az ember! Meg így a nevén szólíthatom ha beszélek hozzá:)!
2009. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szintén szeretném tudni,az előzőeknél is érdekelt és most is nagyon várom.Kedden megyek uh-ra,és tuti nem birom ki,hogyha meg tudja mondani a nemét akkor kiváncsian várom.Semmi különösebb oka nincsen,mint a kiváncsiság sztemValóban nem emiatt várjuk a babát ez nyilvánvaló,de ha már erre van lehetőség,akkor miért ne?

Megkérdezhetem pontosan melyik országban élsz??

2009. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Igen, azonnal. Alig győztem kivárni.

Kislányt szerettem volna, nagyon. Az is lett. Másodjára ikrek, akkor is kislányt szerettem volna, erre 2 fiú :-)


Ui: nem szerettem volna fiút, mert nővéremé 3 éves korában meghalt és annyira megviselt, hogy nem tudtam volna elképzelni, hogy fiam legyen. Így, hogy tudtam az ikrekről, volt időm feldolgozni, rákészülni, hogy örülni tudjak nekik. Az első lány ezért nagy megkönnyebbülés volt nekem.

2009. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy szerettem volna tudni! Meg voltam róla győződve, hogy kislány. Hát fiú lesz... :) Nem tudtam ruhát vásárolni, amíg biztosan meg nem mondták a nemét. Hiába néztem uniszex ruhákat az egyiket inkább kislányon tudtam elképzelni, a másikat inkább kisfiún. Mióta tudom, hogy kit várunk, azóta sokkal jobban érzem magam! Nem egyszerűen a gyerekemnek vásárolok, hanem a KISFIAMNAK! :)
2009. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt /az egyik szigetország/ sem mondják meg, hogy mi lesz a baba neme. Mert úgy tartják, hogy a gyerek Isten ajándéka és teljesen mindegy hogy milyen nemű. Én pedig erre azt mondtam, hogy én ezt a babát a férjemtől kaptam és szeretném tudni, hogy mi lesz. :) :) Hazamentünk és otthon elmentünk 4D ultrahangra és ott megmondták. Persze megkérdezték hogy akarom-e tudni. Aztán mikor visszajöttünk beindult a vásárlás és a babaszoba tervezgetés.

2009. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!