Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretted volna tudni a...

Szeretted volna tudni a gyereked nemét a szülés elött?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekelne, hogy a szülök mennyire szeretnék megtudni a gyerek nemét a terhesség során. Én egy észak európai országban élek, itt gyakorlatilag soha nem mondják meg a gyerek nemét ultrahangkor. Általaban még akkor sem, ha megkérdezed, bár van, ahol azért mégis megmondják. De ez a ritkább. És az általános álláspont az, hogy a gyereket nem a neme miatt kell várni, ezért nem kell tudni. Pont. Én tudom, hogy Magyarországon (és számos más országban) gyakran kiderítik a gyerek nemét. Engem érdekelne, hogy ti, akik olvassátok a kérdést, szerettétek volna tudni, hogy fiú lesz vagy lány, és hogy miért igen vagy miért nem.
2009. máj. 22. 21:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az a kategória voltam, aki nem fiút vagy lányt akart, hanem GYEREKET! Mégis mikor áldott állapotba kerültem, örültem hogy meg lehetett tudni a nemét, és amint kiderült, hogy fiú, onnantól a nevén szólítottuk, pontosabban a nevén neveztük a babánkat! Valahogy személyesebb volt így, teljesen ráhangolódtam arra, hogy kisfiam lesz :) és persze a szobája színét, ruhái színét is egyszerűbb volt így eldönteni.
2009. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg válast, és ráadásul ilyen gyorsan! Valaki kérdezte, hogy melyik országban élek. Svédországban. Itt azt hiszem a gyerek neme kérdést valahogy nöi egyenjogusági kérdésként fogják fel. És ha a gyerek nemére vagy kiváncsi, akkor szinte feltételezik, hogy esetleg nem akarnál lányt, vagy vmi ilyesmi. Ez egyébként érdekes pont egy olyan országban, ahol amúgy a nöi egyenjogúság kérdése a világ élvonalában van. De hát az ilyesmi kultúránként és országonként változik ugyebár...
2009. máj. 22. 21:55
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én is mindenképp meg szerettem volna tudni a babóka nemét. Én meg voltam győződve, hogy kislány lesz, ki is ingázták nekem, erre a 20. hetes Uh-on közölte a doki, hogy fiúcska. El sem tudtam képzelni, hogy fogok legózni, meg kisautózni vele :S Azóta eltelt már néhány hét és egyre jobban örülök, hogy fiú, majd később vigyáz a hugira (remélem lesz hugi is)

Boldog babavárást!

2009. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A 20.héten tudtam meg hogy fiam lesz megmutatta a kuki-mukit örültem mert mindenképpen tudni akartam a gyerek nemét
2009. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna a tudni hogy fiú vagy lány.A doki végig azt mondta hogy fiú lesz,majd megszületett a lányom.Szegénykémnek nem volt két napig neve.
2009. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Engem most biztos le fogtok pontozni,de elég öreg vagyok ahhoz,hogy beismerjem tévedésemet.Huszonéves gyerekeim vannak,az elsőnél még nem volt divat az UH,de volt egy orvosom,akkor kapták a készüléket,ezért ki "ki kellett próbálnia" Fiút vártam,már 6 hónapos terhes voltam,mikor az orvosom megkérdezte,mit várunk? Majd közölte,mert ez kislány. Sírva mentem haza,mondtam,nekem nem kell lány. A férjem és a szüleim vigasztaltak,higgyem el,milyen aranyos tud lenni egy kislány. Mire megszületett,megbarátkoztam a gondolattal, már örülni tudtam neki. Másodiknak már el sem tudtam volna klépzelni ,hogy fiú legyen. UH-n nézték,s mondták,hogy lány. Nem is kerestünk fiúnevet. Erre megszületett a fiúnk. Mai eszemmel,immár nagymamaként azt mondom,ha lányod van,kapsz egy barátnőt,ha fiad van,kapsz egy gyereket. Mindkettő csodálatos dolog,én nagyon boldog vagyok ma már,hogy született egy lányom,és nagyon boldog vagyok,hogy született egy fiam.Szóval összegezve: Ez is,az is öröm.:)Hát még az unoka:))
2009. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon szerettem volna tudni, kíváncsiságból.

Bár kisfiút akartam (nagyon lányos család vagyunk), csak egy rövid ideig voltam csalódott.

A 18. héten mondták először h "talán kislány", majd végig lányt mondtak 2 és 4D-n is. Lány lett, ezer fiúért sem adnám! :)

Jó volt tudni, h mi lesz, lányos cuccokat vásárolni, fantáziálni a kislányomról,...

Nem értem a külföldi orvosokat. Azt, h vki akarja-e tudni a nemét v sem, bízza rá a kismamára, hiszen az ő gyereke. Sztem kötelessége lenne kérésre megmondani!

Az "Isten ajándéka" meg rossz duma. Akkor a születés után életképtelen baba micsoda? Így tanít Isten? Kellett egy újabb angyalka?

(Már ne haragudjon az, akit ez sért, de engem felháborít!)

Ennyi erővel ne mondja meg egy doki azt sem, ha tumorom van, mert nem kell azt kezelni, hiszen Isten így akarta!

Én biztos beszóltam volna a dokinak!

Bocs, ha bárkit sértett az, amit írtam, de ha egy szolgáltatásért fizetek (márpedig hosszú éveken át fizetek), akkor elvárom, h tájékoztassanak, és az orvos ne titkoljon el semmit, ami engem érint (pláne ilyen dumával). Ne ő döntse el, h én mit tudhatok, és mit nem!

Nem jól látom?

2009. máj. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Komment az utolsó válasznak: Svédországban nem Isten ajándékáról beszélnek, ez, mint korábban is írtam inkább egy nöi egyenjogúsági kérdés. Valami ilyesmi: ne akard tudni a nemét, mert egy lány legalább annyit ér, mint egy fiú, ezért nem tök mindegy? Ez kb a felfogás. Egyébként kórháza válogatja, hogy megmondják-e, ha direkt rákérdezel, vagy sem. De ha nem kérdezel rá direkt, akkor biztos, hogy nem is kérdezik meg, hogy szeretnéd-e tudni. Amúgy meg ami a fizetést illeti: itt a vizsgálatokért nem fizetsz többet, mint amit a társadalombiztosítási járadékként amúgy is a fizetésedböl levonnak. Tehát semmi készpénz az orvosnak, semmi direkt fizetés a vizsgálatért. Úgyhogy azzal az érvvel nehezebb ott jönni, hogy én fizetek, ezért én akarom tudni. Persze indirekt te fizeted a társadalombiztosítási járulékodat, amiböl végülis a vizsgálat végsösoron finanszírozva lesz, de direktbe nem fizetsz semmit.
2009. máj. 23. 10:07
 19/19 anonim ***** válasza:
én nem szeretem a meglepetéseket, szeretek mindenre felkészülni időben. Nem elsősorban a gyerek ruhájának színe miatt, hanem azért, hogy tudjam, mi vár rám. Különben tényleg mindegy, hogy mi lesz, de azért jobb tudni.
2009. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!