Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik olyankor ha...

Mi történik olyankor ha megszületik a baba és kiderül hogy nem fiú hanem lány? Vagy fordítva és kérdezik hogy mi legyen a neve de nem tud mit mondani az anyuka.

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

azért fel szokott készülni mindenki egy fiú meg egy lánynévvel.

Előre be kell diktálni, szülés előtt: ha fiú, mi? Ha lány, mi?

2012. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor adnak idot hogy kitalald,addig meg a vezeteknevvel marad a pici:)
2012. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés! A barátnőmnek végig lányt mondtak, a szülés előtti nap az UH szerint is lányt mondtak, megszületett a kisfia! Meg is kérdezte, hogy nem-e elcserélték a babát! Ő nem készült fiú névvel, adtak neki időt gondolkodni!
2012. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szülés előtt két nevet kell bemondani. Legalábbis nálunk így van. Mindkettőt felírják 1-1 karszalagra, kékre és rózsaszínre. Mondjuk nekem programozott császár volt, volt idő "beszélgetni" előtte, s bediktálni mindent.
2012. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is bejött a vajúdáskor egy szülésznő és felírta a fiú és a lánynevet is előre. Amúgy amíg nem anyakönyvezteted a babát, meg lehet változtatni a nevét. Én a kórházban csináltattam az anyakönyvet 2 napos volt a babám és meg is kérdezték, hogy marad ez a neve, vagy akarok esetleg mellé még egyet. Szóval azért van idő dönteni.
2012. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után amikor kibújt egyből kérdezték. Nem kellett előre diktálni. Féltem is, hogy elírják, mert különleges neveket választottam és reménykedtem, hogy a kimerültség után sikerült rendesen artikulálnom:D

Az anyakönyvet nekem nem kellett külön csináltatni. Bejött hozzám egy nő és ő intézett el minden. Alapítványi szobában voltam. Minden papírt ott töltöttem ki és oda is hoztak be ha elkészült. De én annyira akartam, hogy lány legyen...mindenre rózsaszín:D Ha nem fekszik szégyenlős pózban akkor egy 4d ultrahang maximális megnyugtatást jelenthet ami a nemet illeti:)ott aztán vagy lóg vagy nem:D

2012. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én előtte állok, de mások elmondása alapján nálunk is fiú és lánynevet egyaránt meg kell mondani a szülés előtt. :)
2012. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk utána kérdezték, amikor már kibújt a Pici.
2012. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azert szokott elore felkeszulni az anyuka. Nekunk az volt , hogy az orvos a legelejen azt mondta , fiu lesz. Csinaltunk baba neme bulit, jupi, aztan pedig csinaltunk, rakeszultunk. A Marci nevet valasztottuk. Mikor kesobb kiderult , hogy kislany. Mindenkinek irtunk, h nem fiu, hanem lany lett. Akkor bajban voltunk. Nekem a Csenge, Fanni, és Mira nevek tetszettek. Amik kislanyosak , aranyosak. A paromnak pedig inkabb komolyabbak. A Kinga, Bernadett , Anett stb.

Vegul megegyeztunk,Molnar Mira Kinga lett.🥺

2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!