Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért így állnak hozzá? 18...

Voguelilias kérdése:

Miért így állnak hozzá? 18 éves vagyok és nagy valószínüséggel terhes. A szüleim azt akarják, hogy vetessem el.

Figyelt kérdés
Én nem szeretném elvetetni, mert mivan akkor ha éppen úgy rosszkor vagyok rossz helyen és utána soha nem lehet már gyerekem. Ere meg csak azt mondják, hogy a mai technika már nem olyan. És biztos, hogy lehetne utána gyerekem. Hogyan értessem meg velük, hogy én nem akarom elvetetni a saját véremből a kisbabámat??
2009. máj. 24. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg meggyőzni,de ha nem sikerül,akkor is tartsd meg! Mondd el nekik,h nem akarod megölni az unokájukat,vagy mutass videokat magzatokról!
2009. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem emlitetted,hogy velük laksz e még,van e saját kereseted. Ha ők fognak eltartani titeket,és felnevelni a gyerekedet ,akkor ezért.
2009. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed hogy miért állnak igy hozzá,azt csak te tudhatod. Biztos meg van rá az okuk!! Együtt vagy amugy az apukával? Mióta,stb... ök biztos ezek miatt aggódnak. Nekem is aggódtak a szüleim,bár nekem veled ellentétbe azt mondták ne merjem elvetetni...
2009. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos annak idején a volt párom családja jóvoltából elvetettem,mert szabályosan zaklattak és fenyegettek.Nekem el is rontották igy rá pár nappal újra mütét...Ezáltal krónikus méhgyulladásom lett.Hála Istennek 3hét múlva remélhetőleg a kezembe fogom a kisfiam...de igy a terhesség alatt sokszor eszembe jut hogy mi lett volna ha..Ma igy tapasztaltabb fejjel lehet másképp döntöttem volna.Viszont ha eszembe jut amit akkor átéltem...az exem és a haverjai már tervezgették hogy kivel ütessenek el véletlenül ha megtartanám...Lehet hogy ezzel nem segitettelek,de csak tudd hogy van rá példa hogy elrontják mert annak idején a tanácsadáson nekem is azt mondta a nő hogy ilyen nagyon ritkán van.Sok sikert!!!37hetes
2009. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Hát nem értem a szüleidet!Ha te meg akarod tartani,akkor megtartod!Nagykorú vagy,nem kell a beleegyezésük!Nekem is van két lányom,de ha úgyadódna,hogy terhesek lennének,akkor én biztos nem küldeném abortuszra,hanem inkább segitenék nekik,amibe csak tudok!

Tényleg a mai technika nagyon modern,de ez mégiscsak egy komoly beavatkozás,és úgy van,ahogy leirtad!Nekem sok ismerősöm van,akik elvetették a babájukat,anyagi meg egyéb dolgokra hivatkozva,aztán mikor meg akarták a babát,akkor meg nem jött össze vagy csak sok tortúra után!

Végül is a te döntésed!Jó egészséget kivánok nektek!

A szüleidnek meg beletörődést a dolgokba!

2009. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ők biztos csak jó takarnak neked. Szerintem aggódnak a jövőd miatt.

Ez viszont csak a te döntésed lehet!!!!

Nagykorú vagy, tehát jogod van a saját akaratodhoz!

Gondold át alaposan, hogy meg tudod e teremteni a babának a szükséges otthont és minden egyebet! A szeretet a legfontosabb, de sajnos manapság másra is szükség van!

Ha te biztos vagy magadban, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljenek!

Nincs csodálatosabb dolog, mint anyává válni, de hatalmas felelősség is egyben!!!

A szüleid pedig biztosan nagyon odalesznek a babáért, ha megszületik! Bízz bennük, meglátod megszokják majd a gondolatot!

De azt se felejtsd el, hogy szükséged lesz rájuk is, nagyon fontos, hogy melletted álljanak! Ha lehet, akkor próbálj meg dűlőre jutni velük. Ha látják, hogy elszánt vagy elfogadják majd a döntésed!

Kitartás!

Minden jót!

14 hetes km

2009. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,ha úgy érzed hogy menni fog,akkor tartsd meg.Párodnak mi a véleménye?Bocs,hogy én kérdezek!

Az én véleményem az,ha valakinek rendben van az élete,ilyenen ne is gondolkozzon,hogy megtartsa-e!Ha ennél komplikjáltabb a dolog akkor érdemes elgondolkozni,hogy megmaradjon-e.

Nekem 20 évesen volt egy megszakításom,nem bántam meg így utólag.Most 30 vagyok és próbálkozó!

A mai technika elég megbizható,láttam olyat akinek már 12xvolt!

A szüleid is biztos a javad akarják,és nem a rosszat.

Én annó nem bántam,hogy anyukámra hallgattam!

De ezt mindenki maga érzi!

2009. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lássanak jó példát, hogy szorgalmasan jársz majd orvoshoz, kontrollokra, rendezd az életed úgy, hogy a legkevésbé lehessen belekötni bármibe is. Úgyis, ha nincs más "téma", akkor könnyen lehet ürügyet találni, hogy miért lehet még "korai"...

Ha látják, hogy határozott vagy, kevésbé lehet megingatni. Sajnos egy ideig hagyni kell, hagy mondják! De mindig tarts ki az igazad mellett! És ezt finoman, de határozottan add a tudtukra!

Amitől még megnyugszanak, ha beszélgetésbe elegyedtek, hogy határozott elképzeléseid vannak a jövővel kapcsolatban, de úgy kell tálalni, hogy ... "ha nem sikerül bármely "terved" (munkahely, lakás, párkapcsolat stb.)... akkor van a másik mentőöv.

2009. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

11:22 vagyok: ha látják, a megszületett kis unoka jó kezekben van (mert miért ne?!), akkor még ők lehetnek a legbüszkébben az unokájukra, s rád...

De akkor sem biztos, hogy megbánják, ami kellemetlenséget okoznak...

Neked kell erősebbnek lenni lelkileg és koncentrálni a saját életedre, majd a babáéra...

2009. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nah igen ez rendben van hogy az én döntésem. De akitől terhes lettem az a volt barátom. Akivel nemrég beszéltünk erről és felmerült, hogy mi van ha? Akkor azt mondta, hogy tudom, hogy imádná a gyereket és melettem áll és felneveljük. Ma amikor mondtam neki, hogy a 2. teszt is pozitív akkor már azt mondta, hogy egyértelmű, hogy nem tartjuk meg. Remekül érzem magam lelkileg.
2009. máj. 24. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!