Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért így állnak hozzá? 18...

Voguelilias kérdése:

Miért így állnak hozzá? 18 éves vagyok és nagy valószínüséggel terhes. A szüleim azt akarják, hogy vetessem el.

Figyelt kérdés
Én nem szeretném elvetetni, mert mivan akkor ha éppen úgy rosszkor vagyok rossz helyen és utána soha nem lehet már gyerekem. Ere meg csak azt mondják, hogy a mai technika már nem olyan. És biztos, hogy lehetne utána gyerekem. Hogyan értessem meg velük, hogy én nem akarom elvetetni a saját véremből a kisbabámat??
2009. máj. 24. 10:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez most elég komoly helyzet.

Nehéz tanácsot adni!

Ha az apa nem is áll melletted, akkor sem döntheti ő egyedül el, hogy mi legyen a baba sorsa.

Innentől kezdve a te kezedben van a döntés.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy jól gondold át a helyzetet.

Képes lennél egyedül felnevelni, ha arra kerülne a sor?

Meg tudod neki adni az érzelmi és az anyagi biztonságot?

Ha igen, akkor szerintem nem is lehet kérdés, hogy megtartsd e!

Az a kis élet nagyon drága kincs, sokaknak soha nem adatik meg.

Az biztos, hogy ez a döntés egy életre szól!

Én még (szerencsére) nem voltam ilyen helyzetben, úgyhogy csak bíztatni tudlak!

Remélem van valaki melletted, aki segíteni tud lelkiekben!

2009. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

pont tegnap meselte az egyik ismerösöm,hogy näla mi volt.15evesen lett terhes,es a szülei(meg a pärja) mindenäron azt akartäk,hogy vetesse el.aztän amikor az uh-n meglätta az a picit,hogy ver a szive,azt mondta,hogy mindegy ki mit mond,akkor is megtartja a babät.az elejen a szülei teljesen kivoltak,de pär nap mulva ök voltak a legboldogabbak,es most,8ev utän is a mindenük az unokäjuk.szerintem te is bird ki ezt a kis ätmeneti idöszakot,amig feldolgozzäk a szüleid,hogy most mi is van...sok sikert es eröt!

2009. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt most nagyon el kell gondolkoznod,hamár elötte nem tetted!!! Egy gyerek óriási felelösség! Milyen az anyagi helyzetetek? Kikre számithatsz ha baj van? Mert ezek szerint az apára nem,és ha nem gyözöd meg a szüleidet akkor rájuk sem...igy nem fog menni! Vannak élethelyzetek mikor a fájóbb döntést kell meghozni!! :(
2009. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

11:22 vagyok: mivel nem írtál a párodról, ezért fogalmaztam úgy, hogy te és a babád a lényeg. Valahol éreztem...

Neked kell dönteni, ha nehezedik a helyzet, akkor is, végig tudod-e vinni egyedül...

2009. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű a dolog nagykorú vagy te életed te döntöd el. Én is 18 éves vagyok és 9 hetes terhes de anyám tudja nagyon jól hogy soha nem vetetném el.
2009. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Most találkoztunk a volt barátommal. Neki csak annyi a baj, hogy fiatalok vagyunk és hogy nem biztos az hogy lenne munkája ami ugye nagyon fontos a pénz. Nagymamámon kívül mindenki úgy van vele, hogy vetessem el. De én nem akarom. Mindenki csak azzal jön, hogy így az iskolát se tudom befejezni és egy életre elb..om az életemet. Meg hogy nem tudom milyen az amikor éjszaka fel kell kelni 3szor ha nem többször. És mindig ott kell vele lenni. Egyszerűen nem tudom. A volt barátom is melettem lenne ha biztosnak érezné az anyagi helyzetet. De nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz baba.:'(
2009. máj. 24. 17:30
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia

Nem valaszoltal arra a kerdesre,h milyen az anyagi helyzetetek?Illetve a "volt" baratodeknak?

Es most komolyan kerdezem,h 18 evesen egyedul be merned vallalni a babat?Mert ugye irtad,h a fiu mar nem baratod csak volt?

En elmondhatom neked,h ketten neveljuk a gyermekunket,es igy is eszmeletlen kimerito nemhogy h egyedul maradsz.

Ha szulsz gyereket akkor magadnak szuld es ne arra varj,h a csalad v barki mas tamogatni fog,mert ez a Te feleloseged nem mase.Termeszetesen,h ezt Te tudod vallani akkor oke,de szerintem a szuleid pontosan ezert nem szeretnek,h megtartsd a gyereket,mert a parkapcsolatod is a multe es anyagi resze sem elhanyagolhato.

Arra is gondolj,h azt a picit fel kell nevelni es enni kell neki,ruha kell neki,es aztan ovoda iskola,ami mind mind penzbe kerul.

Szerintem a szuleid nem szemetek es azert nem akarjak,hanem mert feltenek teged,h az eletedet evvel nem a jo iranyba fogod terelodni,szerintem raersz meg a babavalalassal.

Amugy persze az abortusznak is vannak kockazatai,de mit gondolsz,h a terhessegnek es szulesnek nincsen?

Es h megszulod a picit annak is van kockazata,mert mindennek megvan a kockazata.

Gondolom nem ezt a valaszt szeretted vna hallani,de En csatlakoznek azok taboraba akik azt javasoljak,h inakabb vetesd el,es eld a fiatal korodat,hiszen egyszer vagy gyerek,fiatal,es hidd el par ev mulva mar vszinu minden teren keszen allsz majd az anyasagra.

2009. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
34%

Ha 30 évesen szülöd az elsőt, akkor is fel kell kelni 3-szor, és mivel az első baba, akkor is új lesz, szokatlan, nehéz, kimerítő, személyiséget átformáló... Úgyhogy ez nem akadály. :)

A szüleid ezek szerint anyagilag segítenének? Csak azt nem akarják, h elrontsd az életedet?... Mert ha segítenek anyagilag, akkor egy percig sem gondolkoznék... Azt meg, hogy elrontottad-e az életedet vagy sem..., vagysi hogy bebizonyítsd, hogy nem rontottad el, nem egy szülés fogja valóra váltani, hanem kb 10 év.

Tanulni lehet utána is, millió esti tagozat van, érettségivel, szakmákkal, ha meg ez már megvan neked, az egyetem-főiskola nyitva áll 4-5 év múlva is előtted, de 10-20 év múlva is...

Akadályok mindig lesznek!!! A szívedre hallgass, akkor nem csalódsz.

2009. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!