Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellső falon tapadó méhlepény...

Mellső falon tapadó méhlepény okozhat valami gondot a terhesség alatt vagy a szülésnél? És ha még mélyen is tapad akkor kb. mikor kerül a 'helyére'?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a mellső falon tapad, az jó:) nem okoz gondot.

Ha picit mélyen tapad, akkor feküdni kell, és uh-n figyelik, hogy mikor húzódott feljebb. amint nő a terhesség, úgy elvileg feljebb kerül a tapadási hely.


3.terhességet hordó km

2009. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mélyen tapadó lepény könnyen leválhat, ami vetéléssel jár(hat) jelent, de az anyát is veszélyeztetheti, mivel nagy vérzést okoz. Emiatt nem szabad nehezet emelni, cipekedni, házaséletet csak nagyon "lájtosan" szabad élni, és többet kell pihenni. (nekem ezt mondta a doki).Ha a lepény fedi a méhszájat is, akkor természetes úton nem tud megszületni a baba, ezért császároznak. ez utóbbi volt nekem is, a 18. héten még fedte részben a méhszájat, a 20. héten már feljebb került.

2009. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is a mellső falon tapadt és mélyen, de nem fedte a méhszájat, csak picit rálógott. A 32. hétre húzódott feljebb, így simán szültem. Az a lényeg, hogy a szülésig feljebb kerül0jön, akkor nem akadálya a sima szülésnek. Nekem nem mondta a dokim, hogy bármiben is kímélnem kellene magam, bár 3 gyerek mellett nehéz is lett volna. Persze, ha véreztem volna, akkor azonnal be kellett volna feküdnöm, de nem volt gond.
2009. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a mellső falon mélyen tapadt. Kb. a 20. hét körül már nem írtak a papíromra ilyet. Semmit nem kellet másképp csinálnom mint azelőtt. Megkérdezték, hogy véreztem-e mondtam, hogy nem és ezzel ennyi.

Azóta már 3 hós a kislányom.:)

2009. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. máj. 24. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!