Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen teát ad újszülöttjén...

Ki milyen teát ad újszülöttjének a meleg nyári hónapokban és hogyan készítitek el?

Figyelt kérdés
A Mecsek Baby teáról halottam de az vm.speciális tea vagy bármikor adható a kicsinek?És a Babapocak tea az hasfájós babáknak ajánlott?És ha olyan 30 fokok vannak bármikor kaphat a kicsim teát?Mennyi cukorral,citrommal készítsem neki?
2009. máj. 25. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg újszülött, akkor ne adj neki. De ez csak javaslat.

Ha tényleg mindenáron adni akarsz neki (bár nincs rá szüksége), akkor natúran, cukor, citrom, stb. nélkül adjad neki.

Ha mindenáron szeretnél valamit beletenni, (bár nincs szüksége bele semmire), akkor a gyógyszertárban kapsz gyümölcsökből kivont cukrot, amit ő is tud emészteni. (fruktóz, de nem biztos, hogy az, ezt majd valaki megmondja neked itt biztosan...)

2009. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én sem akarok okoskodni, mert mindenki maga dönti el, hogy teáztatja-e a babáját vagy sem, de tudnod kell, hogy az anyatej egy nagyon érdekes valami. Mindig alkalmazkodik a babád igényeihez. Ha nagy meleg van, hígabb lesz éppen azért, mert olyankor a baba étvágya is kisebb, inkább a gyakori szomjoltásra kell a tej.

Ha mégis úgy döntesz, hogy megkínálnád külön innivalóval, akkor inkább vizet vagy natúr babateát adj neki.

2009. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem adtam teát sohasem a fiamnak, cukrot-citromot meg pláne nem. Csak tiszta víz, az a legjobb szomjoltó, meg persze a gyakori szoptatás. Ismerek egy csomó olyan gyereket akiknek a teázgatástól már 6 hónaposan feketék voltak a fogai (az a 2-3) mert már az ínyen belül elkezdődik a fogszuvasodás. Húúúú, az nagyon ronda és 5-6 éves koráig olyan is volt nekik, míg ki nem hullottak a tejfogak. Szerintem no tea csak víz.

14 hetes és 18 hós anyukája

2009. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hasfájós, akkor ne add neki a felsorolt édeskömény teákat, nehogy az okozzon nála fölösleges szélgörcsöket. Próbálj meg neki sima bébivizet adni, az a legjobb. Ha nem megy, akkor ízesítés néküli gyümölcsteát (ami színtiszta gyümi, nincs benne feketetea). Ha úgy sem megy, akkor tehetsz bele egy egész pici cukrot, de citromot szerintem ne!
2009. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és akkor úgy döntöttem csak ha nagyon muszáj akkor adok neki sima babavizet(jana,szentkirályi)valameiket!

Boldog babavárást!

2009. máj. 25. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Én újszülött korától adok neki.Gyógyszertárban veszem a kamillát,nem filtereset használok.Ebből pár szemt forrázok le,leszűröm és egy pici köményt,virágmézet rakok bele.Nekem hasfájós volt az elején ezért raktam bele köményt.
2009. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóra reagálva: mézet ne adj neki, nagyon allergizál! 1 éves koráig semmiképp sem javasolt.
2009. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem is egészséges az újszülettnek sem a babavíz, sem pedig a tea!!! A mézet meg főleg ne add neki, igaza van az előző hozzászólónak: allergizál!!!


Amúgy ez a teáztatás magyar szokás, mert más országban nem adnak teát az újszületteknek ,még itt Angliában sem.

2009. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tápszeres 2 hós a babám 3 hetes kora óta kapja a Mecsekteát és jana vagy sima forralt csapvizet.(teát kevés cukorral)Attól függ szoptatod e majd ha igen nem szükséges.Viszont nekem nagyon nehezen akar leni kaki arra a jó ez a tea meg a csuklás idegesíti és annak oltására is jó.
2009. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mézre reagálva.Nekem a védőnő javasolta és azért a virágméz,mert a szájpenészre is azt javasolják.
2009. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!