Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen zöldséget, gyümölcsöt...

Milyen zöldséget, gyümölcsöt egyek aminek magas a vas tartalma?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy enyhén vérszegény vagyok. A doki 2*1 vastablettát írt fel de nem szeretném szedni, mert korábban is komoly székrekedést okozott.

Elevitet szedem és úgy gondoltam jobban oda figyelnék az étkezésre.

Előre is köszönöm a válaszokat!

35 hetes kismami


2009. máj. 25. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezt találtam neked:

"Fogyasszon gyakran a vörös húst és barna húsú szárnyast, mindkettő tele van vassal (egyen legalább három alkalommal hetente)

- Zöldségek (lencsét, babot, stb.) és szárított gyümölcsöt, illetve magas vastartalmú zabpelyhet reggelire.

- Igyon egy pohár narancs vagy paradicsomlevet akárhányszor magas vastartalmú ételt fogyaszt (hogy növelje a vas felszívódását).

Kerülje a kávé vagy teafogyasztást, magas vastartalmú ételek fogyasztásakor, mert ez csökkenti a vas felszívódását. Ezen felül, kerülje a következő, magas kalória tartalmú alig tápláló ételeket:

- Cukros szódák vagy gyümölcs italok. Nincs szüksége a cukorra, több vitamint talál 100%-os gyümölcslevekben. És ne feledkezzünk meg a régi hagyományos vízről sem.

- Alacsony zsírtartalmú, ugyanakkor magas kalóriatartalmú ételek (alacsony zsírtartalmú sütemények, kekszek, édességek). A csomagoláson ezek a termékek ízletesnek tűnnek, amire azonban a testének szüksége van, az a zöldség, gyümölcs, és gabona.

- Alkohol (ne igyon egy pohárnál többet naponta)"

"Magas vastartalmú élelmiszerek

hüvelyesek, dió, mandula, mogyoró, gabonafélék, húsok, belsőségek, petrezselyem, csipkebogyó, ribiszke, aszalt gyümölcsök, mák, olajos hal"

[link]

Remélem sikerül gyógyszer nélkül is "helyre jönnöd".Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

28 hetes

2009. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiwi!!!!!!! Rengeteg vas van benne!!!! :)
2009. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sÓSKA, SPENÓT, SZEDER. Minél zöldebb és minél kékebb annál jobb. De amúgy a legjobban az állati eredetű élelmiszerekből szívódik fel a vas. Én májkrémet ettem kiskanállal, amikor rossz lett a véreredményem és legközelebb már jó volt. Csak nem szabad túlzásba vinni a máj- fogyasztást, mert a sok A vitamin nem tesz jót.
2009. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek. Olyan aranyosak vagytok!!
2009. máj. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!