Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hcg jelenléte csak terhesség...

A hcg jelenléte csak terhességet jelenthet?

Figyelt kérdés
Konkrét eset: Ma vizeletmintából majd itthoni tesztből is kiderült, hogy terhes vagyok vagyis pozitív. Múlt pénteken voltam dokinál, ő nem látott semmit, hozzá is csak közti vérzéssel fordultam, a vérzés megvan, nem erős, néha el is múlik (pontosan egy hete).(Pénteken megyek ismét a dokihoz, akkor rendel ugyanis. De addig jó lenne tudni, hogy normális-e ez illetve miért van, másnál is volt-e ilyen, olyanokkal ijesztgetnek, hogy csak a hormonzavar valamilyen betegségből kifolyólag)
2009. máj. 25. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HCG elvileg csak terhesség alatt termelődik.

Az, hogy a doki nem látott semmit sem, nem azt jelenti, hogy nem vagy terhes. lehet, hogy csak korán mentél és ezért nem látott semmit sem. Tüneteid vannak ?

Van aki egyébként vérzik az elején, de olyan is van aki 9 hónapig (bár ez elég ritka).

2010. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vérből kellene megnézetni, mert nem biztos, hogy a Hcg-t mutatja ki a teszt. Nekem 3 hónapja pozitívak a terhességi tesztjeim még sincs baba. A dokik szerint magas az Lh szintem és a teszt attól pozitív. Ez a hormon nagyon hasonlít a hcg-hez.
2010. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a ciszta is okozhat + tesztet.de ezt csak a doki tudja megmondani.
2010. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hcg nem csak terhesség esetén jelentkezik és vannak tesztek amiknek a használatiban írva is van hogy pl. ciszta esetén is poz. lehet a teszt eredménye velem is előfordult azt hittem hogy végre terhes vagyok 2 hete késet 2 poz. teszt el mentem dokihoz nem érezte hogy nagyobb lenne méhem de elküldött uh-ra ott kiderült hogy nem repedt meg a tüszőm ezért egy kis folyadék van a petefészekbe majd felszívódik magától azt mondta a doki 2 hét múlva megjött ,lehet hogy hormon zavar okozz ilyet de ha nem nem szívódik fel magától akkor kapsz rá gyógyszert esetleg gyógykaparás legvégső esetben aztán vissza áll a normális kerékvágás rá egy évre lettem terhes most 27 hetes vagyok és minden ok ha tik is szeretnétek babát akkor emiatt nem kell elkeseredni minden jót kívánok
2010. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!