Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztosan normális ez a fáradts...

Biztosan normális ez a fáradtság és gyengeség a terhesség első trimeszterében? Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Már-már azt hiszem h szivbeteg vagyok,vagy valami egyéb!

Sokat alszom,éjjel nincs baj,mégis nappal annyira gyenge vagyok!

Első emelet lépcsői gondot okoznak.

5. héttől kezdődött és most a 8.-ban vagyok.

És a gyomrom is kivan....hát szóval más is volt így?

Az se jó ha eszek az se jó ha nem eszek.

Vigasz???


2009. máj. 26. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Vígasz? Hát majdcsak vége lesz :-)))

amúgy nekem nem volt semmi hánykolódós problémám, de állandóan aludtam volna. Olyan voltam mint a durmi maci, a párom nevette is. Előtte nagyon rossz alvó voltam, képes voltam éjjel háromkor felkelni,hogy nekem ennyi fekvés elég volt és inkább dolgoztam a számítógépen.

Terhesen meg mindig szundiztam.

De végig ám....:-)))

2009. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első trimeszter nekem is szörnyű volt. Állandó hányinger (hányni szerencsére nem hánytam egyszer sem), iszonyú fáradtság. Pont akkor voltunk pár napot Rómában. Alig bírtam vonszolni magam :). Legszívesebben maradtam volna a szállásunkon városnézés helyett...

Szóval teljesen normális ez az állapot! Nekem a 13. héten múlt el, mintha elvágták volna:)

Kitartás! Mindjárt vége!

Boldog babavárást:)!

2009. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan nem volt egyáltalán hányingerem a terhességem alatt, de a fáradékonyság, meg az erőtlenség nálam is megvolt az 1. trimeszterben. Nekem is azt mondták az ismerőseim, h ez teljesen normális, de aztán az első vérvételnél kiderült, h vérszegény vagyok, és az okozza a fáradékonyságot, mivel a baba "elvett" mindent, amire szüksége volt, így kifogytak a vitamin tartalékaim. A doki írt fel vasat, szedtem rendesen, a 2. trimeszterben már minden rendben volt, így abbahagytam a szedését.

Most a 3. trimeszterben vagyok, ismét előjöttek a panaszok, a 32 hetes vérvételnél kiderült, h lement 94-re a haemoglobinom, (120-160-ig van a referencia tartomány), tehát ismét vérszegény lettem, úgyhogy megint elkezdtem szedni a vasat a doki javaslatára, m azt mondta, ez már csak csökkenni fog, ha nem szedek semmit, és nem akarok vérátömlesztést szülés után...azt mondta a dokim, h így nagy rá az esély, nem jó vele játszani. Persze lehet, h nálad nem ez van, de azért érdemes odafigyelni rá sztem.

Üdv: 36+6 hetes kismama

2009. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem ebben a hónapban nézték és jó a vérem a hemoglobinom és a vasam is jó.

A fáradtság a vezető tünet,hányni még nem hánytam.

2009. máj. 27. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális, én úgy éreztem elájulok egy 3 perces sétától is. Lépcsőt nem is nagyon próbáltam :)
2009. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is rettentő fáradt voltam az első 3 hónapban. A legrosszabb a 6-9 hét volt, úgy éreztem magam, mint akit agyonvertek, vagy mintha valami influenzaszerű betegségem lenne. Kezem-lábam remegett, mindig fáztam, borzongtam, émelyegtem...még fájt is szinte mindenem. Utána viszont teljesen jól éreztem magam, kb.a 4.hónaptól.
2009. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj,nagyon köszönöm a válaszaitokat.Megnyugtattatok.

Ja az influenza az már nekem is eszembe jútott.

2009. máj. 27. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez, nekem is a hullafáradtság+állandóan fázok. 6 hetes terhes vagyok,kb. 1.5 hete kezdödött....szabit kellett kivennem, mert a munkám nem tudtam rendesen ellátni és a fönök ideges volt miatta!!! A terhességet azonban csak a 2.trimesztertöl közlöm vele.....most intézem AZ orvosi papirokat.
2016. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!