Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A felgyorsult anyagcsere is...

A felgyorsult anyagcsere is normális?

Figyelt kérdés
Ezen a héten kezdtem a 8.hetet, és nagyon rosszul viselem. Ami gyanús, az a gyors anyagcsere. Mindig lassú volt, most viszont délután, este elkezd görcsölgetni, mint amikor elcsapod a hasad (korábban guttalaxot szedtem,és ahhoz az érzéshez tudnám hasonlítani), reggel piszok szarul vagyok, és megjön az esti görcsölgetés hatása... A gyomrom is fáj. De mindehol azt olvasom, hogy inkább székrekedés van. Ha valakinek túlműködik a pajzsmirigye - ami ugye gyors anyagcserével jár - ahhoz is társul hascsikarás?
2009. máj. 27. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, ilyenkor az anyagcsere megváltozik, ahogy a vérnyomás is, meg a7z emésztés, kiválasztás. ez a terhesség természetes velejárója, de a kellemeltlenségeket tényleg meg kéne szüntetni.

Szoktál vizesedni, puffadni?

vízhajtó gyümölcsök is vannak, valamint ne sózd az ételeket, mert az megtartja a vizet és felpuffadsz.

sokat hánysz esetleg? mert a sok sav is okozhat gyomorbántalmakat, a székrekedés meg azért van, mert lassan választja ki a salakanyagot a szervezet, nehezebben ürül ki, és még a baba is nyomja a beleket, és a gyomrodat. ha majd nagy lesz a bébi és rugdos akkor bizony a gyomrod is megsínyli.

ha sok a savad, és mar, pangást okozhat, ne igyál jávét, ecetes ételeket, citromot vagy bármit ami savanyú.

a keksz az tökéletesen felszívja a savat, sőt a víz még higitja is. dem ivel a keksz szorulkáűst csinál, ezért egyél paradicsomot, szilvalekvárt, de ajánlom neked a tamarin lekvárt, vagy sima tejes cappuccinot, maibe alig van koffein, ezért nem csinál sok savat és nagyobb vérnyomást, de meghajt rendesen :) éppen lemegy és már rohanok is wc re általában, meg pisilni is :)

2009. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Egyet értek az előttem szólóval. A hormonok felborítanak mindent, ezért is hívják többek között más állapotnak. Nekem székrekedésem volt az elején, de nem vagyunk egyformák. Valószínű nekem az Elevittől volt mert ahogy abbahagytam rendeződtek a dolgok.

Meg nem vagyunk egyformák, ez a székrekedés és az elletéte pont olyan hogy van akinek van hányingere, van akinek nincs, van aki a terhesség legelején fehér folyása van, van aki tök száraz...stb

Egyél banánt vagy almát, ezek székletfogóak ha jól tudom! Vagy beszéld meg a dokiddal hogy mit tegyél ellene. De amúgy normális.

Sok boldogságot a babához!

2009. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A cukorbetegség jár hascsikarással járó görcsökkel és ha valakinek gond van az epéjével!Ha a vérvizsgálaton rendben volt a cukrod,akkor ez nem áll fenn,akkor lehet tényleg a hormonok megváltozásától van!Kitartás,csak elmúlik magától!Próbáld ki az espumisan gyöngyöt,hátha segit valamit!Boldog babavárást!

2009. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!