Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS. Lepke himlő vagy nem?

SOS. Lepke himlő vagy nem?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok a kisfiam 22 hónapos és elkapott valami himlőt de nem tudják hogy lepke himlő-e vagy valami más.A lepke himlő tünetei a pillangó szerü folt az arcon de kisfiamnak csak a hátán vannak ilyen kis apró kiütések olyan mint a meleg kiütés.Azt mondta a dokim(Nőgyógyász) hogy ha lepke himlő az nagyon veszélyes a magzatra!Szeritnetek,volt már valakinél hasonló?Még szerencsére nem vettem észre semmit magamon de nagyon nagyon félek!

2012. jan. 20. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, de ha a doki nem tudja, akkor mi így látatlanban hogyan?
2012. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy laikusok, látatlanban diagnózst adjanak! Ez az orvos feladata! Ha az egyik orvos nem tudta megmondani pontosan, menj másikhoz, míg nincs diagnózis!
2012. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok mondani, hogy a lányomnak volt, és az arcán volt foltos.

De nálunk is csak "találgatós" volt.

MOst beírtam a googliba a lepkehimlőt képtatálatokkal. Megnéztem egy anyuka blogját, ők sem tudták biztosra, hogy az volt-e.

Szerintem is keress fel másik orvost. És én a helyedben a nődokimat is kifaggatnám jobban. Mit jelent az, hogy "nagyon veszélyes a magzatra"? Konkrétan világosítson fel, hogy mivel járHAT, mert nem hagyhat Téged bizonytalanságban!


Legjobbakat!

2012. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki hogy vetéléshez vezethet és súlyos vérszegénységhez a magzatnál!mennem kell vérvételre ahol megállapítják hogy van e valami vírusfertőzésem!

A kérdést azért tettem fel hogy háta volt már valaki ilyen helyzetben!

2012. jan. 20. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen a parán én is átestem. Viszont ha az is, elég ritkán fertőz felnőtteket, és ha meg is fertőz, nem biztos, hogy a babát is, és magas volt a teljesen egészségesen született babák aránya azoknál is (86%, ha jól emlékszem), akiknél a baba is megkapta. Egyébként én azt az infót kaptam gyerekorvostól, hogy aki rubeolára védett, az erre is. Nem tudom, hogy ez mennyire 100%, de engem leteszteltek lepkére is, és tényleg arra is védett voltam. Háziorvos ír beutalót szerológiai vérvételre, nekem kb. 3 nap alatt volt is eredmény, szóval ha izgulsz, ezt végeztesd el, és ha védett vagy, vagy egyébként teljesen negatív, akkor gyorsan megnyugodhatsz.
2012. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!