Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek, védve van...

Mi a véleményetek, védve van a fiam vagy sem?

Figyelt kérdés
A kisfiam barátja bárányhimlős, mostanában sokat volt nálunk. 20 évesen szültem, de 17 évesen voltam én is benne. Terhességem alatt azt mondta a védőnő, hogy a gyerek védve van, mert én nem régen voltam himlős. Szerintetek igaz, vagy butaság? Nem akarom, hogy a fiam elkapja.
2011. dec. 19. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Húú, egy kicsit nekem nem tiszta a dolod,ahogy leírtad! Terhesen védve volt a kisbabád,mert te már átestél rajta! De ha a kisfiad,akiről nem írtad mennyi idős, még nem esett át rajta születése óta és nem kapott bárányhimlő elleni védőoltást, bizony már nem védett, hiszen már nem a pocakodban van!
2011. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van, kicsit érthetetlen. 17 évesen voltam bárányhimlős, 19 évesen terhes. A védőnőm azt mondta, hogy a baba védve van a himlő ellen, mert én már voltam és a szervezetemben meg van a védelem amit meg kap ő is. Remélem így már érthető. Nekem kicsit furán hangzik, ezért tettem fel a kérdést!
2011. dec. 19. 12:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy 15 hós a kicsi és nem csak a terhességem alatti védelemre gondolt, hanem a kinti életben is!
2011. dec. 19. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs védve. Ha akkor lettél volna bárányhimlős, amikor terhes, akkor talán elképzelhető volna. De már rég kipusztult volna a bárányhimlő, ha azért lenne az ember védett, mert szülője is volt himlős...

Sőt, felhívnám rá a figyelmet, hogy a bárányhimlőnek van egy új mutáns változata, ígymár nemcsak egyszer lehet elkapni egy életben.

2011. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csak akkor volt védve míg pocaklakó volt.

gondolj bele, akkor már rég eltűnt volna a bárányhimlő ha így lenne, nem?


egyébként még az se igaz amit az első írt, hogy ha be van oltva védve van, akkor sincs védve, csak könnyű lefolyású lesz :)

2011. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiad egyáltalán nincs védve jelenleg a b.himlő ellen, viszont te igen.

Az mindegy, te mikor voltál bárányhimlős. Én kb 30 éve, mégis védett vagyok ellene.

2011. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha még szoptatod akkor csak nagyon enyhe lesz neki a bárányhimlő ha elkapja. Ha nem szoptatod akkor teljesen ki van téve a fertőzésnek nincs semmi védettsége.
2011. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam!
2011. dec. 20. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!