Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik a szülésmegindít...

Hogyan zajlik a szülésmegindítás? Mit csinálnak pontosan? Gyorsabb az ilyen szülés?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Kapsz egy szurit, ami megindítja a szülést. Esetleg burkot repesztenek. Nem feltétlenül gyorsabb....
2009. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia, ez attól függ, hogy mennyire vagy kitágulva, stb.


valahol először méhszájérlelő zselét vagy tablettát raknak fel ez beindítja a fájásokat, burkot repesztenek stb

valahol rögtön oxitocinnak indítanak és utána burokrepesztés

és van olyan is hogy burokrepesztéssel kezdenek majd esetleg oxitocin


sok mindentől függ, nem csak a kismama állapotától, hanem kórháztól is


nekem a szülésznő azt mondta, mivel nekem indított volt, tabletta majd burokrepesztés oxitocin,

ezek inkább hosszú, elhúzódó szülések szoktak lenni főleg első babánál, másodiknál nem annyira

nálam is 19 óra volt, de szerencsére nem kellett császár, volt még erőm, van aki így 6 óra alatt szült meg a szobámban ő neki a 2. baba volt nekem az első

2009. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam először burkot repesztett a doki, aztán kaptam oxitocint. Sajnos, valódi tolófájásokat ettől sem éreztem (onnan tudom, hogy a második szülésemnél éreztem, de rendesen), így a kitolási szakasz 1,5 órán át tartott (a másodiknál 10 percig sem).
2009. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

második vagyok, bár 19óra volt ebből a kitolás 20 perc 4 fájás, tehát ez nem volt hosszú, csak míg kitágultam, sajnos szülésindításnál a tágulás nehezebb főleg ha valaki nem reagál az oxitocinra, a kitolás is csak azért volt 20 perc mert jóval felemelték az oxitocint, inkább magától induljon meg én azt mondom,

most a 2. babámat várom

2009. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem burkot repesztettek és infúziót kötöttek be. 2 óra alatt meglett a pici,vajúdással,szüléssel,mindennel együtt.
2009. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem első babám, túlhordtam. Ki voltam tágulva bő 2 ujjnyira, de fájásaim nem voltak, ezért indították. Előbb oxitocin infúzió, majd burokrepesztés. Nekem jól reagált a szervezetem, egyből fájásaim lettek és szépen tágultam. Dél körül kaptam az infúziót, 13 körül repesztettek burkot és 16:35-kor született a babám, így azt gondolom elég gyors volt. A nagyon fájdalmas rész 1-2 óra lehetett. Gyorsabban is ment volna, ha a kisfiam nem hagyja a kezét a fején, ezért a kitolás nehezebb volt a szülésznő tuszkolta ki belőlem. :)
2009. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Nekem harmadik baba a méhszáj 2333 de nem akar megindulni a szülés és a baba már nem igazán van jól odabent. Ha szombatig nem szülök akkor indítják. Az első kettő rendes szülés volt, ezért nem tudom milyen ha indítják. Mégegyszer köszönöm a válaszokat. Boldog baba várást, könnyű szülést és jó egészséget kívánok mindenkinek.
2009. máj. 28. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is túlhordtam.


Egyik nap kaptam egy OTT-t, először fél óráig néztek nstn, majd 45 percen át kaptam oxitocint és nézték nstn hogy reagálok rá. Egykét kósza fájásom lett a gép szerint. Azt mondták, van akinek ez beindítja. Nekem nem.

Másnap magzatvizet néztek. Az sem használt:)

Köv.napra volt egy újabb OTT betervezve, de éjjel 1kor kimentem a szülésznőhöz,hogy valami feszítést érzek lent. 3 ujjnyira ki voltam tágulva. hívta a dokim, aki hajnali negyed 3kor burkot repesztett, és kicsit kézzel tágított.

fél 3kor kaptam a fenekembe eg oxitocinos szurit, 2.45kor felfeküdtem a szülőágyra és 3.05kor felsírt a kisfiam. semmilyen fájásom nem volt, még tolófájásom sem.


Amúgy én úgy hallottam ottbent, hogy az indított szülések gyorsabbak, de fájdalmasabbak.

2009. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!