Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már nem szabad többet híznom...

Már nem szabad többet híznom a terhesség alatt. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
25hetes+2 napos km vagyok,eddig híztam 12kg-ot.Nemakarok a későbbiekben problémákat,vérnyomás,vizesedés,esetleg szüléskor a nagy súly miatt.71kg-ról kezdtem.A hasam körfogata 106cm már most,de szinte csak arra híztam,legalább is ezt mondják a munkatársaim,akik már rég láttak.A védőnő tegnap elijesztett ezzel nagyon.Vegyem komolyan?
2009. máj. 28. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én 26 hetes vagyok, és majd a jövő héten megyek védőnőhöz, de érzem magamon hogy többet híztam, és biztos szólni fog.Itthon inkább nem méregetem magam.Szerintem már én is olyan 10 kg körül járok.

Én magamtól kezdtem el azt, hogy nem eszek fehér kenyeret, hanem barnát.Kevesebb édességet eszek.Nem iszom szinte egyáltalán üdítőt, csak ásványvizet, és enyhén cukros teát.Este hat után már nem nagyon eszek, esetleg salátát, kefírrel.Hát nem tudom hogy mennyire válik ez majd be, jövő héten kiderül.

Remélem írnak még a kérdésedre jó ötleteket.

Kevés kilót a továbbiakban.

2009. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

csak diétával tudod, 5ször egyél keveset, szénhidrátbevitelt kell csökkenteni

A hízás leginkább még ilyenkor indul meg ezért szóltak hogy vigyázz

2009. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Bár én 21 hetes vagyok és 4 kilót híztam, nem panaszkodhatom. De nem lenne jó sokat híznod mert a végén a baba súlya a magzatvíz, a vizesedés...stb úgyis dob még a súlyon.

Amit tehetsz: mellőzd a tésztát, fehérkenyeret, ahogy az előttem válaszoló kismami is írta, 6 után már csak keveset egyél, egy kis gyümit, joghurtot, salit. Sok-sok zöldség és gyümölcs, egyél halat is ha szereted. Persze azért ha megkívánsz valamit ne vond meg magadtól, legyen az akár csoki, csak olyankor ne egy táblát egyél hanem pár kockát. A cukros üdítőket került, inkább ásványvizet igyál, és ha teázol, inkább ízedítsd mézzel, vagy ami még jobb, gyümölcscukorral, szőlőcukorral ami sokkal egészségesebb mint a sima cukor.

A cukrod rendben van?

Remélem tudtam segíteni!


(amúgy csak halkan megjegyzem hogy sok sztárt nem érdekel, és 20-30 kilót is magukra rántanak a terhesség alatt) Érezd jól magad a bőrödben!


Sok boldogságot kívánok!

2009. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elöttem szolonak.Ha te jol érzed akkor semmi gond.A nagylányomnál 24 kg-t hiztam,csak az volt a gond,hogy nehezebben ment le.Most a 13 hétben vagyok és eddig 4 kg jütt fel.Kiváncsi vagyok mennyi lesz a végén.Fö.hogy minden rendben legyen a babával és velünk...
2009. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg azért figyelmeztettek, mert a sok hízás terhességi mérgezéshez ( toxémiához) vezethet. Sajnos én nagyon hajlamos vagyok a hízásra, így az orvosom azt javasolta, hogy nagyon minimális szénhidrátot és sok-sok fehérjét fogyasszak, zöldségekkel. Édesség helyett pedig inkább gyümölcsöt.

Szép babavárást!

37 hetes kismama

2009. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálok odafigyelni.egyébként a cukrom az jó,pont a héten voltam a cukros vérvételen.
2009. máj. 28. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!