Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ciklus szerint április 29 -re...

Ciklus szerint április 29 -re vagyok kiírva, de a tegnapi UH szerint a baba nagyobb 9 nappal, most mi a reális?

Figyelt kérdés

Előzményként: a terhesség elején egy héttel kisebbre tippelték a babát UH-n, de kb 18. héttől nagyon elkezdett nőni, tegnap a 26+2 helyett 27+4 volt. Azt hozzáteszem, hogy apuka nem egy apró ember (192 cm).

Az igazság az, hogy én nagyon nem bánnám, ha a mérés volna a reális, és az UH szerinti kora lenne az igazi. Tudni szeretném, akiknél így volt, végülis melyik dátumhoz volt közelebb a szülés (+ vagy --ba)?


2012. jan. 24. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi,a baba akkor jön majd,amikor akar,őt aztán nem érdekli,hogy mit mutat az uh.A különböző méretek alapján picit nagyobb a koránál,de ettől még előbb és később is születhet a kiírt időpontnál.Első lánykám mindig kisebb volt az elvártnál,de napra pontosan született.Második lányom teljesen normál adatokkal rendelkezett,de két héttel előbb jött.
2012. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyobb volt, és végül a kiírt időpont után született meg.

A doki szerint figyelni kell a genetikára is, mert ennyi idős terhességben már az is befolyásolja a magzat méretét, és azt, hogy az átlagos uh méretekhez képest nagyobb, csak akkor szabad figyelembe venni, ha nincs olyan genetikai tényező, ami egyébként indokolná.

Nálatok van ilyen, hiszen apa se kicsi. Ha lennétek 160 és 170 cm, és vékonyka testalkatú szülők, akkor valószínű lenne, hogy a baba érettebb, mint amennyire saccolták, de nálatok ugye erről nincs szó.


A 12. hétig nagyjából egyformán fejlődnek a babák, így a 12. hetes méretek a legreálisabbak, mert később már a genetika is befolyásol, ahogy fentebb írtam.

ÍGy ha a 12. hetesen kisebb volt, akkor inkább azt kell figyelembe venni.

A gyereknek az a jó, ha fejletten születik meg - nem az, ha hamarabb kiszedik:)


Mindenesetre könnyű szülést neked.

2012. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, annyi lemaradt, hogy a 12 hetes uh-n 13+2 naposan voltam, akkor az uh alapján 12+5 volt a kora.


28 hetes uh-n 28+3-on voltam, ekkor a baba már 29+2 volt uh szerint. Mégis 4 nappal később jött, vagyis abszolút a 12 heteshez igazodott.

2012. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

12 hetesen kb 12 hetes volt, úgyhogy akkor ez lesz az igazi.

Amiért szeretném, ha hamarabb kijöbnne az a sérült gerincem, nem az, hogy neki akarok rosszat, csak minél később annál rosszabb és annál valószínűbb a császár...

2012. jan. 24. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!