Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti mit éreztetek...

Kismamák! Ti mit éreztetek amikor megtudtátok, hogy babátok lesz? Feltudtátok fogni? Megvolt nálatok "az a bizonyos anyai érzés"? Éreztétek, hogy na igen most már biztosan van ott valaki (mielőtt még tudtátok volna)?

Figyelt kérdés

Mi most tervezzük az első babánkat! Eddig akárhányszor együtt voltunk a férjemmel védekezés nélkül (nem tudatosan, inkább csak a pillanat hevében..., de persze úgy, hogy nem lett volna baj ha baba lesz belőle), utána mindenféle terhes tünetet produkáltam magamon és aztán soha nem lett belőle semmi! És, hogy őszinte legyek volt bennem mindig egy kis félsz is, hogy talán én még erre fel sem vagyok készülve! Most viszont, amikor már tudatosan "belevágtunk", meglepően nyugodt vagyok, nincsenek beképzelt tünetek, viszont valahogy semmilyen érzésem sincs azzal kapcsolatban, hogy talán már valami "zajlik" odabent! Nem tudom elképzelni, hogy ez majd egyáltalán velem egyszer, lehet, hogy most megtörténik! Olyan érdekes, de tényleg semmi érzésem nincs ezzel kapcsolatban!

Nektek volt? Ti hogy voltatok ezzel?


2012. jan. 24. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sok év meddőség után nem számítottam már a babára. A pozitív teszt sokkolt. :)

Legelőször sírtam egy jó nagyot.

De az igazi anyai érzés nem akkor következett be, hanem amikor először láttam UH-n, mert igazából akkor tudatosult bennem a dolog. Aztán minden mozzanattal erősödött. Most már egészen megvan, és noha néha bosszant, hogy feszíti magát a gyermek (hosszú, mint az apja :))) és engem is szétnyom, igazából minden pici mozdulatát imádom :)

2012. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon élveztem az elsö terhességem, de semmit nem vettem észre, csak miután a teszt kimutatta. Nagyon vágytunk rá, de valahogy nem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz anyának lenni és hogy van élet szülés után. De már megszoktam, nemsoká 4 éves.

Most, a második babánál, valahogy ugyanez az érzés fogott el. Ma voltam uh-on, láttam mocorogni, nagyon valós már. De nem tudom elképzelni, milyen lesz, ha a kicsivel hazajövünk a kórházból és itt lesz a nagyfiam is... Éppen 8 hete tudom, hogy terhes vagyok, de még mindig alig hiszem el. Két és fél éve vártunk már rá. Már kerekedik a pocakom, láttam már párszor, de mégis nagyon furcsa.

Amugy ezt a terhességet sem vettem észre. Volt elötte 4 sikertelen inszeminációnk, akkor mindent beképzeltem magamnak, mármint tüneteket. A következö hónapban elutaztunk, hogy kipihenjük azt a rengeteg kórházi dolgot. És akkor összejött. Nem figyeltem magam, csak nem jött meg. Aztán észrevettem, hogy ráz a hideg és a 31. ciklusnapon délben pozi lett a teszt. Még sokáig nem volt semmi tünetem.

12+4hkm

2012. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésnek gondoltam a pozit, bár nem védekeztünk, terveztük, de már egy ideje elhitettem magammal, hogy nem lehet babánk. Nem fogtam fel, nem tudtam örülni, csak arra gondoltam, mikor megyek már dokihoz, aki mond valamit.

A doki után sem tudatosult, persze örültem, de rengeteg félelmem volt, amikot összeolvastam a neten, korai vetélés, később mi van, ha megáll a kis szíve, stb.

Talán a 26. heti 4d után higgadtam le, és fogtam fel a dolgokat.

Tüneteim nem voltak.

2012. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az igazi anyai érzés nem azonnal alakult ki. Még nem is a szülés után, hanem fokozatosan. Egyszer csak azt vettem észre, hogy az életem is feláldoznám érte, pedig amikor megtudtam, hogy terhes vagyok az egész olyan szürreális volt. A terhesség is valahogy, persze tudtam, hogy baba meg, hogy mivel jár csak valahogy nem tudatosodott rendesen. Aztán amikor megszületett akkor is olyan furcsa volt az elején.

A 2. gyerekkel más volt nála már a pozitív teszt után kialakult az anyukája vagyok érzés.

2012. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alig hittem a szememnek, mikor pozitív lett, mert pcos vagyok, és azt hittem, hogy kőkemény küzdelmek állnak majd előttünk. Erre a második próbálkozós hónapban teljesen spontán sikerült, hála Istennek. Én sem hittem, hogy velem történik...

Sokat aggódtam, tudtam, hogy ott a pici bennem, de emlékszem, az első olyan nagyon erős érzés, hogy anya vagyok, akkor fogalmazódott meg bennem, mikor a pici elkezdett rugdosni a pocakomban a turmixgép hangjától, gondolom megijedt tőle. Akkor önkéntelenül elkezdtem simogatni a hasam, nyugtatgattam. :) Akkor éreztem először, hogy ő a mi kicsi babánk... Persze vágytuk, és sokszor volt apróbb katarzis, mikor láttuk uh-n mozogni, mikor először éreztem, stb. De ez volt a leghatározottabb. :)


24 hetes kismama

2012. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én akkor fogtam fel igazán, hogy "anyuka" lettem, amikor már otthon voltunk. De igazából néha még most is fura, amikor azt mondja valamelyik kisfiam, hogy " anya ". :)
2012. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első babát vártam, nem éreztem, hogy anyuka vagyok, csak azt, hogy mi most babát várunk, aki benne van a pocakomban és növekszik és aggódunk, hogy minden rendben legyen.Hétről hétre bújtuk a hírlevelet, mekkora már, mikor milyen fejlődési szakaszban vagyunk, stb. nagyon szerettük, amikor rugdosott. Miután megszületett, akkor éreztem. Viszont a csúcs az, amikor azt kiabálja: nyanya-nyanya ( az én vagyok) és vigyorog hozzá a kis rizsszem fogaival. Az nagyon anyás érzés. Meg amikor nézem alvás közben és hasonlók. Most hogy újból babát várunk, az elején úgy éreztem, őt ( a pocaklakót) elhanyagolom. Nem tudtam annyit gondolni rá a nagy miatt. Tudtam, hogy növekszik, de mégis ... Hatalmasakat rugdos,már nem sokára velünk lesz,úgy hogy egészen belejöttem az érzésbe, hogy laknak a pocakomban.
2012. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekünk a negyedik hónapban jött össze, de mivel nem paráztunk rá, a pozitív tesztet csak jó előjelnek vettük, nem volt semmi összeborulós sírás és nem is éltük bele magunkat kb az első trimeszterig.

Utána is még szokni kellett a gondolatot, nem kapott el azonnal az anyatigris-érzés még az első ultrahangnál sem .:) nekem is később és fokozatosan alakult ki

2012. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Másfél évig görcsösen akartam babát. Minden hónapban kudarcnak fogtam fel, amikor nem sikerült. Sajnos anyukám nagyon súlyos beteg lett... Két munkakör mellett én jártam be a párommal hozzá a kórházba(nővérem 6 hónapos terhes volt, H1N1 vírus ideje!!!). Főztem, mostam apukámra, a nagymamámra (akkor volt 91, most lesz 94!!!)!

Na, ekkor eszembe nem jutott, hogy én-mindenképpen-babát-akarok!

Most múlt 17 hónapos! :D (Szerencsére anyu is jól van azóta!)

2012. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!