Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit nem ajánlott terhesen?

Mit nem ajánlott terhesen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt evésre, ételekre, italra, mozdulatokra, tornázni szabad-e? Együttlétek?:) Ilyesmikre gondoltam, hogy mi az ami árthat vagy vetélést okozhat? Tudom tilos a dohányzás,alkohol, de ezeken kívül még??
2012. jan. 24. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség nem betegség,hanem állapot.

10 kg-os vizevödör cipelését nem ajánlom,De magadnak kell rájönni,hogy me esik jólmeg mi nem,akár tornában,akár evésben.

Igen,együtt lenni is szoktak a párok,csak nem,mint a vadkecske.

2012. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Ami nagyon fontos a nyers álalti eredetö ételek, pl tej, tojás, hús fogyasztása. minden más pl zöldség gyümölcs pedig nagyon alapos megmosása, ha lehet hámozása inkább. pl ha szereted a különleges föleg büdös sajtokat, akkor mindenképpen meg kell nézni, hogy pasztörözött tejböl van-e, vagy pl tükörtojás kerülése.

ha nem voltál toxoplazmás akkor most nagyon veszélyes ha meg voltál minden durvább hányás hasmenés kerülése.


Italok (az alkoholon kívül) minden mehet, amire figyeleni kell a cukor tartalmuk, koffein tartalmuk. ezek sem tilosak de mértékkel.


Mozgásban az ugrálos mozgások kerülendök, de ezt te is érzed a terhesség elöre haladásával.

amit szabad nagy nagy sétákat tenni. olyat sportolj csak amit elötte is. vagy is a bicajoztál nyugodtan bicajozhatsz tovább. amit tilos, sokan a terhesség vége felé csinálják, hoyg lépcsöznek, ez oxigént von meg a babától és ezért indul be a szülés, ez a legrosszabb ami lehet, akármit is mozogsz oxigén hiányos állapotot ne hozz nála létre. (erös mozgások, pl eröltetett lépcsözés, maraton futás stb..)

2012. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a tiltólisták alapján kell megélni a terhességet. Az első jól mondja, nem betegség, hanem egy állapot, amit élvezni is lehet, sőt kell is, nem úgy, hogy mindent megvonsz magadtól, hanem úgy, hogy felelősségteljesen élsz ezalatt. A mindennapi élet, étkezéssel, mozgással, együttlétekkel a terhesség alatt is normálisan folyik.
2012. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Nyersen ne fogdosd a húst-/baktériumok miatt/!

A házi állatokat is hanyagold!

A forró kádba ücsörgést is felejtsd el-/vetélés miatt!

Biciklizést majd szülés utánra hagyd-/én sem ültem bicajra míg kismama voltam,mert a köldök zsinór a nyakára gabalyodik és ugyan így a lépcsőzésnél is így van../

2012. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

A nyers hús, tojás, tej, kútvíz fogyasztása tilos.

Sokszor nem ajánlják az erősen füstölt dolgokat sem, olvastam már a fokhagyma kerüléséről is, de ezeket inkább az érzékeny gyomrúak kerüljék.

Vannak illóolajok, teák (pl. salaktalanító, fogyasztó), amiket szintén nem szabad használni.

Tornázni óvatosan szabad, de ha a picurnak nem tetszik, jelezni fogja.

Az ugrálós és labdajátékokat, az extrém és küzdősportokat is hanyagolni kell.

Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, nincs vérzés, nagyon kellemetlen görcs, akkor szabad az együttlét, persze, nem most kell kipróbálni a káma szútra fejenállós pózait. :D

Lehet, hogy kicsit megváltozol odalenn, ilyenkor érdemes síkosítót beszerezni.

Nekem mindig azt tanácsolta a dokim, hogy mindent lehet, de kismamásan. Rövid ez az időszak, nyugodtan hagyjam magam kényeztetni, nem kell senkinek sem bizonyítani, hogy milyen faca gyerek vagyok terhesen is. :)

Ha fáradt vagy, pihenj, ha sétálni támad kedved, menj, ha megkívánsz egy kis kólát, igyál. (Ez egyébként sokszor segít a hányinger ellen, persze csak 1-2 korty.)

Boldog babavárást!

2012. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hú...Köszönöm a sok tanácsot. Tudom, hogy ez nem betegség, hanem állapot, de első baba, nyilván mindentől félek/féltem..:)
2012. jan. 24. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is első babám, 6.5 év meddőség után. Nem érdekelnek a tiltólisták, jól érzem magam. Az elején nagyon sokat túráztam (természetfotózok, rengeteg pókot hajkurásztam a kamerával, kedvenc fotótémám), rendszeresen kijárok bevásárolni, ma is 8 kilós csomaggal gyalogoltam egy jó nagyot, aerobic-gyakorlatokat végeztem és végzek, igaz, nem a nagyon ugrálósakat, de elég izzasztósakat :).

Evés szintjén: ettem majonézt, tükörtojást, penészes - és lágysajtokat, füstölt kolbászt. Ittam időnként egy-egy pohár bort.

Az együttlétek rendszeresek voltak, most már megrikultak kicsit a méreteim miatt, illetve áttértünk a kölcsönös kézzel nyújtott segítségre, mert kényelmesebb :)

A terhességet meg lehet élni boldogan és paramamiként. Én az előbbit választottam :)

Ha kismama-fórumon kérdezgetsz, rengeteg tiltással találkozol, ha orvost kérdezel ezekről a dolgokról, legyint és mosolyog :)

2012. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. jan. 24. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlott az, ami amúgy is egészségtelen. De nyilván egy-egy pohár vörösbor egy nehezebb ebéd után nem árt. Ugyan így néha egy kis chips vagy tonik nem okoz maradandó károsodást a gyerekben...


Mozgás terén nem ajánlott, ami hirtelen rántásokkal jár (Pl bungee-jumping :)). Biciklizni pl szabad, de elesni tilos. Ugyanígy a lovaglás is okés, ha garantálod hogy nem esel le (ezt nyilván nem lehet előre tudni, ezért nem javasolják).


Ha hozzá vagy szokva a fizikai munkához, semmi baja nem lesz a terhességednek. Én pl simán felemelem a 20 literes vizes vödröt meg a 15-20 kilós szénabálát, de ezt csinálom már évek óta. És a 20 hónapos fiamnak sem mondhatom mindig hogy nem, hiába nagy már a pocakom...


A szex is csak akkor tilos, ha a doki kifejezetten mondja.


Nekem meggyőződésem, hogy amelyik terhesség meg akar maradni, az megmarad, akármit művel az ember (nyilván értelmes határokon belül). Egy veszélyeztetett anyuka meg úgyis vigyáz magára, mert a dokija jól ráijeszt. :)

2012. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!