Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megpróbálnátok ehhez a vezeték...

Megpróbálnátok ehhez a vezetéknévhez írni egy-két keresztnevet?

Figyelt kérdés

Gondban vagyunk a párommal keresztnév ügyben.

Szeretnénk egy ritka és gyönyörű nevet, de a vezetéknév nem engedi, ugyanis az is ritka. Találtunk már keresztneveket, de egyik sem nőtt a szívünkhöz. A családban mindenki mondta már a Dóra nevet, de az nekünk gyakori és egyszerű. Egyikünk sem egy könnyű eset, hozzátenném. :)

A férjem vezetékneve pedig: Sleimetz.

Valakinek valami ötlet?


2012. jan. 28. 11:00
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon szép nevekkel büszkélkedhet majd a kislányod!
2012. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! :))
2012. jan. 29. 08:56
 33/49 anonim ***** válasza:
51%
Kinga, Csilla, Milla, Loretta/Lora, Lara, Én mindenképpen vegyes hangzású nevet választanék és rövidet. Amúgy nagyon szépen csengő a vezetéknevetek.
2012. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Ilyen véleményt még soha nem nyilvánítottak a vezetéknevünkről, hogy szép a hangzása. Mindenki utálja. :D

Az anyakönyvvezető alig tudta kimondani, nem hogy leírni!

A kisfiam születésénél az ápolónők sosem tudták megjegyezni és el is lett írva a neve a kis bilétáján. :D Megszoktuk, hogy mindenki rossz véleménnyel van róla.

De örülök, hogy te így gondolod és köszönjük. :)

2012. jan. 29. 11:35
 35/49 anonim ***** válasza:
51%

Én a Grétát nem adnám, nem azért, mert nem tetszik, hanem mert a vezetéknevetekkel együtt már nagyon nyelvtörős. A vezetéknévben az sl és a végén a tz (hiába c-nek ejtjük) és akkor még hozzá egyből egy gr a Gréta elején... Nekem így nem tetszik. Akkor már inkább az Alina.


Vagy: Amira, Noémi, Edina, vagy valami egyszerűbb, nem dupla mássalhangzós név?

2012. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk Vanda lesz a lányunk...csak azért írom, mert a Ti vezetéknevetekhez is nagyon passzolna!
2012. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Én is sokszor próbálgattam azóta és azt vettem észre, hogy ezt a nevet (Sleimetz Gréta Alina) nem lehet gyorsan kimondani. Megpróbáltam, de nem ment. Beletörik a nyelvem. Szóval nem tudom mi legyen, barátnőm szerint még mindig a Sleimetz Nóra a legjobb, sőt, apukám is ezt mondta. Már nincsen sok időnk a döntésig, és fogalmam sincsen.
2012. jan. 29. 22:24
 38/49 csak1csajszi ***** válasza:
87%
Szerintem maradjon ez a név,én rögtön ki tudtam mondani :) Nekem tetszik :)
2012. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az lesz. A Nóra nagyon gyakori most már. És az egész családnak a különleges név a kívánsága. :) Szerintem ha ennél különlegesebbet választanánk, akkor már nem lenne szép...
2012. jan. 30. 10:53
 40/49 anonim ***** válasza:

Hát nem ezt mondtam már az elején csak Dórával, de ha az nem jön be legyen Nóra. És mi van, ha sok van belőle? A vezetéknév egyedi.

De ti fogjátok eldönteni.

Egyébként ahol én lakom sok a Gréta is.

2012. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!