Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam nem rég, hogy...

Azt hallottam nem rég, hogy ha valaki terhesen egy kád nagyon meleg/forró vízben fürdik az elveszítheti a babát! Mit gondoltok? Igaz?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat,hogy megindul a szülés,de nem biztos. Én nem kockáztatnék.
2009. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,régen így hajtották el a nem kívánt magzatot.Jó sok alkohol,egy kád forró víz és majdnem biztos volt a "siker". a kádfürdő egyébként nem melegen sem egészséges terhesség alatt.
2009. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A forró vízben fürdés alhasi vérbőséget okoz, tehát lehet benne valami.

Én első babámnál fürödtem, vízben, mert jól esett de csak 36-37 fokosban és nem fél órát. Előtte természetesen letusoltam, mert így higiénikusabbnak tartottam. Ha nyitva van a méhszájad, akkor fertőzés forrása is lehet a vízben ücsörgés. Kérdd ki az orvosod véleményét szerintem.

2009. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia, azt én is mondanám, hogy légy óvatos, különösen az első hónapokban.

De én 5 hónapos terhes voltam, mikor egy olyan lakásból, ahol csak zuhany volt, egy olyanba költöztünk, ahol kád is van, és azóta heti 2-3-szor fürdök forró vízben(imádom a fürdőt, és megnyugtat, közben a baba néha mocorog, - igaz, a boiler nem hajlamos olyan forró vizet csinálni, mint akarok, de így is elég meleg). Baba szerencsére egyenlőre ok (35 hetes terhes vagyok).

De persze mint mások is mondják, azért csak óvatosan, különösen az elején. Jó szülést neked!

2009. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. máj. 31. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Mindkét gyereknél végig fürödtem, és alig vártam, hogy leteljen a szülés utáni 6 hét és ne csak zuhanyozhassak.
2009. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!