Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan élik meg a terhességet...

Hogyan élik meg a terhességet azok, akiknek emetofóbiájuk van?

Figyelt kérdés
Rettegek a hányástól,és bár alacsony a fájdalomküszöböm,de a szülés gondolatától kevésbé félek,mint a terhesség alatt jelentkező rosszullétektől! Hogy tudta ezt valaki leküzdeni,vagy mit lehet tenni,hogy ne váljon rémálommá az amúgy csodálatos dologként is megélhető terhesség? KÉREM,AZOK ÍRJANAK,AKIK HASONLÓ HELYZETBEN VANNAK!
2012. jan. 30. 19:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tudom, hogy mi az az emetofobia, de ha a hányástól félsz akkor esetleg próbáld meg elkerülni. Szedj b6 vitamint. Nekem nagyon bevált, sokszor volt hányingerem és olyankor bevettem egyet. Napi 3-at is be lehet venni és egyáltalán nem hánytam egyszer sem,ezenkívül az is bevált, hogy egyszerre mindig keveset egyél és legyen hozzá valami hideg és savanyú. Hidd el így elkerülheted!!!Gyorsan szűnnek ám a rosszullétek és utána csak a csodálatos terhesség marad! Egyébként sokan nem is éreznek rosszullétet. Kicsit fel is van ez fújva. Nekem az ismeretségi körömbe, mindenki hányinger nélkül volt végig!Ne félj és minden jót!
2012. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
74%

Ha emetofóbiád van, akkor alapból is rettegsz a hányástól nem?

Mert akkor tök mind1, hogy fogsz-e hányni, vagy nem, csak a súlyossága nem lesz mindegy.


Én 1x sem hánytam, szóval ha te is ilyen szerencsés leszel, akkor könnyebb lesz feldolgozni, ha hányós leszel, akkor kérd pszichiáter segítségét, vagy szedjél hányás csillapítót. Vagy a kettőt egyszerre.


Bocs előző, de ha komoly a baja, akkor a vitaminok nem segítenek rajta, kivéve, ha placebó.

2012. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Sajna nekem ha jön a pánikrohamom,akkor vehetek be egy kis "ördögidesanyját" is viccesen szólva,mert semmi nem használ.Ennek a fóbiának az a lényege,hogy rettegek attól,hogy hányni fogok,és ettől szorondok.Kerülöm pl a buszozást,mert azon rosszul vagyok,kerülöm azokat az embereket,akik rosszul vannak,egyszerűen nem tudok segíteni még az épp hányó családtagjaimon sem,mert egyszerűen bepánikolok a látványtól,hangtól az egésztől.És az,hogy én hányjak? Hát az a legnagyobb félelmem! És az a baj,hogy ha ideges vagyok,akkor az ideg a gyomromra megy,és ekkor jön az émelygés,és ezzel egyidőben a pánik,hogy jajj csak nehogy hánynom kelljen!Higyjétek el,ezt nem kívánom senkinek.Szégyenlem,hogy képes vagyok hátátfordítani akár a legközelebbi családtagjaimnak is,ha rosszul vannak.De nem tehetek róla.Akinek nincs ilyen fóbiája,igazából meg sem értheti.
2012. jan. 30. 20:28
 4/41 anonim ***** válasza:
89%

Az ember mindig tanul valami újat, én azt sem tudtam, hogy ilyen szó létezik. :-O


Nekem ez a 2. terhességem, egyiknél sem hánytam. De sok olyan nap volt az első babával a 8-12. hétig, amikor úgy éreztem, mintha mozgatnák a lábam alatt a talajt.

Egyél B6 vitamint (nőgyógyászoddal konzultálj), és a rosszulléteken segít, ha mielőtt kikelsz az ágyból eszel pár kekszet és iszol egy kis kólát.


Ne félj, nem lesz semmi baj! És egyáltalán nem biztos, hogy lesznek rosszulléteid.

2012. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
4. vagyok. Akkor gondolj arra, hogy a terhesség egyáltalán nem mindig jár együtt hányással! Nem a szükségszerű velejárója!!!
2012. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Igen,alapból is rettegek.És sajna a családunkban mindenki végighányta a 9 hónapot,és attól félek,hogy ez nálam is így lesz! Hát nem tudom,de az a baj,hogy az én városomban csak a kezüket tárogatják az orvosok,nem tudnak az esetemmel mit kezdeni.Nehéz helyzet,de lehet,hogy magamnak kell ezt valahogy megoldanom,felülkerekednem a fóbiámon!
2012. jan. 30. 20:32
 7/41 A kérdező kommentje:
Édesek vagytok és köszi a bíztatást :)! Csak hát ez a fóbia,mint minden fóbia betegség,tehát nem annyiból áll a megoldás,hogy na akkor most ezen nem stresszelek és kész.Komoly gondjaim vannak emiatt,és nagyon kellemetlen tud lenni.
2012. jan. 30. 20:34
 8/41 anonim ***** válasza:
70%

Azért elég ritka, hogy valaki végig hányja a 9 hónapot, általában csak az első 12 héten van a hányingeres időszak, de ez sem mindenkire igaz, még azt se lehet mondani, hogy a többségre. Csak a filmekben van az, hogy a nők onnan jönnek rá, hogy terhesek, hogy rókáznak, amúgy ez nem annyira törvényszerű dolog.

Nem nagyon tudsz mit tenni, vagy szerencsés leszel és elkerül a hányinger, vagy nem. De ha nem, akkor is valószínűleg csak 3 hónapot kell valahogy átvészelned.

2012. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Jó is lenne,ha nem lenneék rosszul,de ha "csak" 3 hónapig lennék rosszul nekem az is a pokol lenne.Meg hát hallottam,hogy szülés előtt,vajúdáskor is előfordul,meg van aki szülés után is hányt...Szóval nem tudom,de rettegek még a gondolattól is.Na meg ha lesz gyerekem és elkap ilyen jó kis hányós vírust,na én ott fogok agybajt kapni.Unokaöcsémet sem bírtam ott őrizgetni,mikor 5 évesen beteg volt,mert egyszerűen nem ment!És ez nem az én önzőségem,vagy nemtörődömségem,hanem egyszerűen pánikba estem a látványtól meg hangtól! Szörnyű ez az egész!
2012. jan. 30. 22:18
 10/41 anonim ***** válasza:
84%

Én nem akarok okoskodni, meg elhiszem, hogy szörnyű, nekem is van fóbiám, bár más jellegű.

De úgy gondolom, hogy ez akár egy jó alkalom is lehetne arra, hogy leküzd a fóbiádat. Ha a gyereked lesz rosszul, hidd el, máshogy fogod kezelni a dolgot, mint bárki más esetében. A saját gyereked nem olyan, mint az unokaöcséd, vagy bármilyen más közeli rokonod. A szülés közben meg annyi minden más bajod lesz, hogy maga a hányás/hányinger nem fog annyira megviselni, mint egyébként. De ha mondjuk szülés közben emiatt pánikrohamot kapsz, akkor szerintem nem fognak hagyni az orvosok szenvedni, már csak azért sem, mert akkor nem tudod kinyomni a babát, és akkor inkább megcsászároznak.

2012. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!