Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik hogy viselitek a...

Kismamik hogy viselitek a terhességet?

Figyelt kérdés
Én most nagyon rosszul viselem. Álmos vagyok, szédülök (pedig a vérnyomásom jó), levert vagyok. Az éjszakai pisilés is egyre gyakoribb.
2012. jan. 24. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyre gyakrabban pisilek, meg a derekam már iszonyúan tud fájni. Most lakást újítunk az is picit döcög, de segít a férjem meg a család. Ezt leszámítva jól, főleg úgy értékelem a jelent, hogy a 16. hétig mindentől öklendeztem...


24 hetes kismama :)

2012. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádok terhesnek lenni! Legszívesebben mindig terhes lennék! Néha vannak nehezebb napok, de az terhesség nélkül is akad. 30 hetes vagyok, szép nagy pocival. Az azért már kissé zavaró, pláne a csizma felvételekor, de meg vagyok vele. Kicsit szuszogok, ha a felső szintre kell mennem, pláne, ha cipelek is valamit, pl a kiteregetni való ruhákat. Ja, ami a legrosszabb, az az aranyér, de ha nem vagyok terhes, akkor is elő szokott jönni. Ja, és a kocsikba való ki-be szállás is nehézkesen megy, meg a biztonsági öv bekapcsolása (macerás hátra nyúlni érte). Hát, kb ennyi a panaszom, ami a terhességet illet. Álmos és szédelgős amúgy is szoktam lenni (alacsony a vérnyomásom).
2012. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek terhes lenni,a harmadikat várjuk. Ettől függetlenül már elegem van a hányásból,hányingerből,émelygésből,fáradtságból, nem alvásból stb... Minden kellemetlen tünetem megvan ami csak lehet. De lassan véget ér.. 12hkm.
2012. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon jól vagyok. Pláne, hogy pajzsmírigyalulműködésem van 16 éves korom óta és amióta terhes vagyok jók a pm eredményeim, szinte csoda. És majd kicsattanok az egészségtől, energikus vagyok, szép lett az arcom és boldog vagyok. Van már egy 3 évesem és nála is így volt. Az elején sokáig étvágytalan voltam és fogytam 8kg-ot. most 12. hétben vagyok, még mindig nem eszem sokat de azért az energiaszintem már jóval nagyobb. Nekem jó hogy fogytam mert 82kg-mal estem teherbe, most 74vagyok, anyukám mondta is: "neked mindig terhesnek kellene lenned kislányom":) Az elején vagy? Ha igen, hidd el ezen a közérzeten gyorsan túl leszel és utána meg olyan jó az egész:)!
2012. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már 33 hetes vagyok. Az eleje is nehéz volt, aztán volt 3 hónap ami szuper volt.
2012. jan. 24. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓ hát akkor meg mindjárt vége:) és nemsokára a kezedben lesz a kis tündérkéd! Kitartást és könnyű szülést kívánok!
2012. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem elejét nem nevezném terhesnek, mindössze 2 hét volt amíg kis Vuk látogatott. Aztán egy jó ideig minden rendben ment, persze volt, hogy fájt a derekam, de ez attól függ, milyen testhelyzetben vagyok. Most epekövem lett, ami a baba előtt, sőt a 18. hétig nem is volt. Aztán most még a cukrom is magasabb lett. Szóval most kezdem igazán terhesnek érezni a dolgot. Pedig annyira jó érzés is ugyanakkor, hogy mocorog, és napról napra nő.

Az igaz, hogy vele együtt nő a hasam is és ez megnehezíti a mindennapjaim, pl: gyakran ég a gyomrom, olykor kevés a levegő. Az utóbbi 4 hétben egyetlen éjszaka volt amit sikerült végigaludnom. Nehéz az öltözködés, és az autóból ki/be szállás nekem sem egyszerű.

Amit még meg kell említenem az a kétbalkezesség. Előtte is előfordult, hogy elejtettem valamit, de amióta terhes vagyok, minden lefelé esik, többször égettem meg a kezem a terhesség alatt, mint előtte egész életemben.

Szóval áldott állapot ez, néhány teherrel:)

2012. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jan. 24. 14:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is szeretem hogy idebent van, mocorog. Csak ez a fáradtság, rossz közérzet ne lenne. Én is égettem meg magam (sajnos nem is kicsit), remélem nem látszik meg a babán. A kocsiba ki-be szállás még úgy ahogy megy, de a cipő felvétele, az ágyból való felkelés már nehézkes. Arról nem is beszélve hogy minden kiesik a kezemből és nagyon nehezemre esik felvenni a földről bármit is. De ha ezeket nem veszem figyelembe akkor nagyon jó dolog a terhesség. :)
2012. jan. 24. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én totál változóan...mint az időjárás. Van hogy kimászni sincs kedvem az ágyból, a legapróbb dolgok is idegesítenek, van hogy áttakarítom az egész lakást és kevésnek tűnik, mert elkezdek hirtelen unatkozni.


Az alvás kb 4-5 darabból áll össze nekem, úgy éjféltől másnap délig, de engem nem zavar, mert amíg megtehetem addig legalább alszom és pihenek amennyi jól esik.


Kitartást, nemsokára babázunk!


36 hkm

2012. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!