Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség miatt kiiratkozás...

Terhesség miatt kiiratkozás az iskolából?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, középiskolába járok de nem tudom folytatni, nincs más megoldás ki kell iratkozzak! Megszűnik a családi pótlékom és az ösztöndíjam. Pénztelen leszek? Nem kapok valami támogatást? A Párom dolgozik és a család is támogat minket nem az anyagi miatt írtam csak nem szeretnék pénztelen lenni! Véleményeket várok!
2012. jan. 31. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
19 múltam, nem volt tervezett a baba csak jött!
2012. jan. 31. 12:33
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Ha csak nem kérsz segélyt az önkormányzattól, ha adnak, gondolom "pénztelen" leszel. Majd ha megszültél 3 évig jár a gyes, de az se egy nagy összeg.
2012. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja, + a családi pótlék.
2012. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A baba születése után kapsz gyest és családi pótlékot (egyszeri kb 65ezres szülési támogatás is van)....

Miután kiiratkoztál a suliból szépen be is iratkozhatsz egy esti suliba és folytathatod ott a tanulmányaidat,hogy az érettségid meglegyen.

2012. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha 19 éves vagy,nincs rá mód,h befejezd? Volt ismerősöm,aki leérettségizett és 1 hét múlva ment szülni. Hidd el sokat számit a végzettség.
2012. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tudom hogy fontosak a tanulmányok hogy valakinek legyenek de én úgy érzem nem megy a 2 együtt terhesség +tanulás nem tudom miért talán lustaság?
2012. jan. 31. 12:43
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Butaság kiíratkozni. Én is babás vagyok és mellette csinálom a főiskolát, ami szerintem kicsit nehezebb mint egy középiskola. Íratkozz át magántanulónak és akkor nem kell bejárnod. Azért mert terhes vagy, nem kell rögtön feladni mindent, ez nem a világvége!!!
2012. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Támogatásaid megszűnnek, de ennek pontosabban utána kéne nézned. Miért nem kéreted magad magántanulónak?

Hidd el, sokkal könnyebb most tanulnod terhesen, mint majd a pici mellett.

Igaz én a középsulit befejeztem, de utána elmentem dolgozni, érettségivel nem sokra mentem, de sajnos muszáj volt a meló. Most van egy lassan 2 éves fiam és most kezdtem suliba járni megint. Kegyetlenül nehéz a gyerek mellett teljesíteni. Most ha vissza gondolok sokkal könnyebb lett volna terhesen tanulnom, majd a még pici baba mellett vizsgáznom. Nem úgy mint most, hogy folyamatosan játszani kell vele, tanulni nem tudok, mert jön ő is, hogy rajzoljunk, stb. Tehát marad a délutáni alvás(kb 1,5 óra) és este fektetés utáni tanulás éjszakába nyúlóan. A másodikat pont úgy tervezem, hogy addigra jöjjön mikorra az nagy vizsgámra kell felkészülnöm, mert még terjhesen tudok tanulni, a fiam meg addigra nagyobb lesz.

Hidd el, inkább most fejezd be, mint a baba mellett. Nem írod mennyi van még hátra a sulidból, de korodból ítélve nem sok lehet.

2012. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
elfelejtettem egy dolgoz írni vagyis rosszul fejeztem ki magam szakmát tanulok 1 éven van még ezen kívül nem lehetek magántanuló a gyakorlat miatt mert azt ugye teljesíteni kell! nagyon megterhelő hogy heti 3 nap 8 óra munka és 2 nap 10 óra suli. biztos vagyok benne hogy ennél nehezebb dolgok is lesznek az életbe! de ez is nagyon nehéz! dönteni!
2012. jan. 31. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!