Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség miatt kiiratkozás...

Terhesség miatt kiiratkozás az iskolából?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, középiskolába járok de nem tudom folytatni, nincs más megoldás ki kell iratkozzak! Megszűnik a családi pótlékom és az ösztöndíjam. Pénztelen leszek? Nem kapok valami támogatást? A Párom dolgozik és a család is támogat minket nem az anyagi miatt írtam csak nem szeretnék pénztelen lenni! Véleményeket várok!
2012. jan. 31. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Te tudod, de szerintem nézz utána. Lehet, hogy van más lehetőség is, pl. halasztás. Én terhesen államvizsgáztam főiskolán meg vizsgáztam millió tantárgyból, mellette háziasszony voltam és esküvőm volt. Nem volt leányálom, de az élet pont azért állít minket nehéz feladatok elé, hogy ne a könnyebbik utat válasszuk és ezáltal erősebbek legyünk!
2012. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
És arról tudtok e véleményt írni hogy halasztás esetén jár e a családi pótlék? Vagy akkor ha újból folytatom a tanulmányokat?
2012. jan. 31. 13:22
 13/21 anonim ***** válasza:

figyelj ne hagyd abba,csináld meg,képzeld én főiskolás vagyok,és van egy 9 hónapos kisfiam,miután megszületett,mindenből levizsgáztam,most végzős vagyok,megcsináltam az előző félévemet is,ez lett a legjobb félévem,már csak egy félévem van és gyakorlat,mellette itt a kisfiam,a férjem,plusz a háztartás

nem könnyű de meg lehet csinálni,csak azért mert lusta vagy nem éri meg abbahagyni,pláne úgy,hogy csak 14 hetes vagy 22L

2012. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem is van ismerősöm, aki esti tagozatra jár, mert családja van, volt aki közbe lett terhes és nem hagyta abba. Ha most abbahagyod, sokkal rosszabb lesz később, szakma nélkül, gyerek mellett szerinted hol fogsz állást kapni? Szerintem iratkozz be egy esti tagozatra, van ami csak 2 éves, heti egy alkalommal kell bejárni és míg otthon vagy a babával, legalább szerzel egy szakmát. Én legalábbis ezt tenném. Ja és van olyan ismerősöm, aki szinte az egész terhességét végig dolgozta, ráadásul nem könnyű munkát kellett végeznie, persze ezt nem tanácsolom neked, csak azt, hogy míg otthon leszel a babával, végezz el egy szakmát
2012. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat holnap találkozom lesz a Tanárommal és átbeszéljük a helyzetet! csak előtte kíváncsi voltam a véleményekre!
2012. jan. 31. 14:33
 16/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne iratkozz ki!

Én dolgoztam a 38. hétig (állandó délutános, 13-21 óra között, megspékelve azzal, hogy 15 km-re lakom a munkahelyemtől, buszmegálló elég kihalt helyen...). Ja, és terhességi cukros voltam, olyan munkakörben, hogy nem volt egyszerű megoldani a diéta azon részét, hogy viszonylag pontosan, időben egyek... :(

2012. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

szia!én is sulis vagyok bár egyetemista! nekünk pont a félév végén jön a baba így pont lediplomázom! neked is menne még ez az év!vagy a tanárok és a társaid miatt íratkozol ki?

nekem anno az oszt.társam 15 évesen szült, amíg tudott, jött suliba utánna meg átment estire!

én a helyedben amig lehet a suliban maradnék!főleg ha ösztöndíjas vagy

2012. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia miért iratkozol ki én suliba járok most 30 hetes vagyok ebbe a félévbe csak vizsgázni járok be a többit még megbeszélem velük.

Ja és én direkt így terveztem:-)

2012. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Szia. A volt osztálytársam is szült érettségi alatt. meg lehet oldani ne add fel!
2012. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz, hisz ha ott hagyom megszűnik az orvosi ellátásom meg minden és ha nem intézem el időben akkor fizethetek mindenért úgyhogy mindenféleképpen megoldást kell találnunk a iskolával! Mert ha nem lesz TB akkor mi lesz? Vagy fizetem magamnak vagy ha engedélyezik akkor ez önkormányzat állja de munkanélküli lenni az sem jobb semmivel, így marad az hogy bemegyek a suliba beszélgetni velük és biztos találunk megoldást!
2012. febr. 1. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!