Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi alhasi fájdalmakra...

Terhességi alhasi fájdalmakra lehet-e Dr. Chen - alias: vietnámi balzsamot - használni?

Figyelt kérdés
Elolvastam az összetételét, csupa természetes anyagból áll, én a közepes erősségűt használom, nagyon szeretem, csak egy vékony csíkban szoktam bekenni vele a pocimat.Nem gondolom, hogy volna vmi kellemetlen hatása a babára, de aki esetleg tud ilyenről az írjon.Nőgyógyászomtól még nem volt alkalmam megkérdezni, de nem is igazán akarom, mert a Magne B-ot szajkózza már régóta, de én nem szedek ilyesmit, gyógyszert, fájdalomcsillapítót, semmit.
2012. febr. 1. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok...!

Pedig mielőtt ilyen balzsamot kenegetnél magadra, bizony nem ártana kikérned a doki tanácsát. Nem véletlenül "szajkózza" a MagneB-t, mivel az görcsoldó. Elsősorban a fájdalmat is enyhíti, meg meggátolja, hogy idő előtt kinyíljon a méhszáj, ami koraszülést okozhat. A vietnámi balzsam mit csinál? Attól, hogy csupa természetes dologból áll, még lehet veszélyes a babára nézve. Nagyon sok gyógynövény is tilos terhesen. Nincs papírja, hogy terhesen lehet-e használni? Szerintem ez kicsit felelőtlenség tőled...

2012. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A Magne B6 igen jó lenne, mert a baba idegrendszerének is kell, illetve az alhasi fájdalmakat is okozza valami, és ha összehúzódás, akkor kinyílhat a méhszájad.


Nem gondolom, hogy egy netes fórum felveheti a versenyt az orvos véleményével, ezenkívül a természetesség semmit nem jelent, gyógynövények is lehetnek ártalmasak terhességben, tekintve, hogy hatóanyagra bontva ugyanaz van bennük, mint szintetikus társaikban.


A krém kicsit más, kevés szívódik fel, így ártani valószínűleg nem fog. A magnézium viszont fontos.

2012. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek, bocs, de nem like-oltam a válaszodat, mivel enyhén szólva kioktattál, másodiknak ment a zöld kéz; lehet, hogy mégiscsak Magneb6-ot szedek a hasi görcsökre, de a fejfájásomra tuti, hogy marad a balzsam, alapból nem vagyok egy nagy gyógyszerevő, elvből nem veszek be semmilyen tablettát fejfájásra, még terhesen sem.Ne felejtsük el, hogy a gyógyszer, mint iparág hatalmas nagy business, bármikor - bármivel kapcs. a szemedbe hazudnak, hogy árt-nem árt, ha az érdekük úgy kívánja meg....
2012. febr. 1. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is a Magne B6-ot próbáld meg. Ez a vietnámi valami ha jól tudom elég mentolos, kámforos, és azt terhesség alatt nem szabad használni, mert vérbőséget okozhat, és megindulhat tőle a szülés.( Ha nem jó tudom, akkor bocs.)

Boldog babavárást! 32 hetes kismama

2012. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Én elhiszem, hogy a gyógyszer hatalmas business, és ismerem is a gyógyszergyártókat, orvos vagyok, de a gyógynövény készítmények gyártása is hatalmas business, és pont azokat célozza, akik hiszik, hogy a gyógyszergyártók (akik mellesleg jó nagy részben a természetes alapanyagokat használják a szintetikus készítményekhez, csak pontosabb dozírozásban) csak át akarják vágni őket. Úgyhogy 1-1, azt gondolom, az egyensúly a kettő között van, és mint mindig, most sem a szélsőségekben. És a mentolos dolgok valóban vérbőséget okozhatnak, de ekkora mennyiségben továbbra sem hiszem, hogy gondot okozna.

Az viszont tény, hogy én kismamaként a terhességben sokkal beváltabb magnéziumkészítményeket használnám, mint az ez irányban bevizsgálatlan, teratogén hatásaikat nézve ismeretlen készítményeket. Arról nem is beszélve, hogy milyen botrányok tudnak kerekedni egy-egy ilyen természetes katyvasz körül, mikor esetleg kiderül, hogy mi is volt bennük. (Nem a vietnámi balzsamra gondolok, természetesen.)

2012. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Második voltam egyébként, a lepontozás oka rejtély, bárki is érezte haszontalannak a hozzászólásom, nem értem, abszolút jóindulatúan akartam tanácsot adni.
2012. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!