Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tapasztalt hasonlót? . Ovu...

Ki tapasztalt hasonlót? . Ovu után 1 nappal voltunk együtt a párommal 1x. Bébi lett belőle.10hetes vagyok. Terhességi tüneteim erős émelygés, hányinger a 7. héttől.

Figyelt kérdés

Éppen nem hányok,néha annyira rosszul vagyok az émelygéstől, alig élek.Inkább sós ételek jönnek be.Olvastam a tüneteket fiú és lány babára,lányokkal sokan hánynak.

Nekem már volt 1 terhességem, annyira makulátlan,tünetmentes-fiú...most meglepően fura ez a borzalmas rosszullétek ,főleg este felé.(Czeizel dr.mondta egy videóban, anya és fiú magzat hormoni keveredés általában du..este felé okoz erősebb hányingert.Nekem is így van)Jó látom rengeteg válasz van -minden terhesség más...stb..Akinek különböző nemű babái vannak, annak nagyon más tüneteket produkált?vagy azonos nemű mégis más..

(kérlek ne írjatok -őskort, meg ,babona stb..csak kíváncsiságból kérdezek..nem nagyon van körülöttem most kismama akivel hasonlókról dumcsizunk esetleg)


2012. jan. 29. 07:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

Valami félreértés lehet, ugyanis a magzatnak saját hormonjai még nincsenek, endokrin szervek hiányában egy jó darabig, a terhességgel kapcsolatos rosszulléteket okozó hormonokat a lepény termeli - az inzulint is csak későn, jóval a 12. hét után kezdi előállítani magának a magzat, sőt, a már megszületett csecsemő neuroendokrin szabályozása is gyengécske.


A Czeizel doktor féle saccolások egyébként mindenképp érdekesek, és ha lesz mögöttük egy mindenre kiterjedő, értelmezhető populáción végzett tanulmány, akkor majd lehet, hogy megállják a helyüket, de ő ezzel kevésbé szokott foglalkozni. (Egyébként én délután és este-éjszaka voltam rosszul, a kislánnyal, nyilván egymagamban nem vagyok egy reprezentatív ellenminta, de így volt.)


A tény az, hogy a hormonokra való sejtszintű érzékenységen múlnak a tünetek - ne felejtsük el, hogy a terhesség nagyon csúnyán fogalmazva mérgezéses állapot, az immunrendszer hasonlóan gyengül le, mint a szervbeültetések után, persze nyilván nem olyan drasztikusan.

Egy bizonyos százalékban pszichoszomatikus eredetűek is lehetnek ezek a dolgok (ez tipikusan az az eset, amikor az anyuka addig van rosszul, míg meg nem mozdul a baba - ilyen voltam én is, a 18. héten elvágták a dolgokat...).

A rosszullétek másik oka meg a terhesség alatti fiziológiás inzulinhiány, ez okozhat még hányingert.

A tapasztalatok egyébként azt mutatják, hogy második terhességben a sejtek már könnyebben reagálják "túl" a hormonok termelődését, gyakrabban lépnek fel ezek a "mérgezéses" tünetek.


Természetesen ettől függetlenül 50 % esély van rá, hogy lány, az eléggé komoly. :))

Bocs, hogy így belefolytam. :)


Nálam egyébként úgy alakult, hogy végig kb. ugyanúgy voltam mint te, és lány lett. De a keresztfiunk anyuja meg az egész terhességet végighányta, reggeltől estig. És kórházakban is nem egy fiús anyuka van, akik terhességi vészes hányással fekszenek bent.


Szóval, sok-sok boldogságot, és minden szépet nektek, gratulálok a babához! :)

2012. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal teljesen "tünetmentes"voltam,a fiammal viszont estére előjött a gyomorégés,hányinger,szédülés! Most is csak estefelé vagyok rosszul,de még nem tudom a nemét mert még csak 8+2hetes vagyok!
2012. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nagyon köszönöm -a rám szánt időt,és nem bánom belefolytál! fantasztikus jó írás...üdv!
2012. jan. 29. 08:08
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Örülök, ha segíthettem, és remélem hamar múlik majd az émelygős időszak! :))
2012. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemet végig hánytam(szó szerint értsd!),a 2. babánál "csak" a 12. hétig(mint a lakodalmas kutya).Na,mindkét baba fiú lett.Most a 7. hétben vagyok,se hányinger,se rosszullét,csak a cicim fáj,és nagyon ááááálmos vagyok.Kíváncsian várom,hogy ki lakik a pocakban...
2012. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 1 éves lánykám van a terhesség alatt egyszer sem volt hányingerem,csak a mellem feszült,szerintem fiad lessz:))
2012. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is végighánytam a terhességemet, a 6. héttől a 41.-ig, napi 24 órában öklendeztem, ha netán valamit sikerült magamba erőltetni, azt kihánytam, volt infúzió, minden ...

Fiam lett.

2012. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Kedves 5. Válaszoló!

Megírnád, ha majd tudod már, hogy milyen nemű a 3. Babád?

Nagyon kíváncsi lennék!

Előre is köszi!

(Utolsó)

2012. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
5. vagyok.Megírom,persze!
2012. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is fiúcskát gyanítok...nevetnek rajta mikor mondom, az ikreimmel is ilyen masszív -férfias ételeket ettem ,pöri, husik..kedvenc gyümölcseim ,salátáim,kínai,műzlik száműzésben.Csak első terhességemnél minden annyira tünetmentes volt, alig szedtem fel +kg-t és igazán semmit nem kívántam, csak éhes voltam!

Most már hetek óta ez a rosszullét,ahogy eszek már jönne is vissza:-( Az ízlésem is változik, jönnek az édes vajas csigák, fornettik, ma már csokizok is..Hihetetlen, mert én abszolút soha nem eszek ilyesmiket!!! Nem is szeretem :-D

Én is figyelem az 5.válaszoló bébikéje nemét,mi lesz , ha szerencsénk van ,mi kb 4-6 hét és megtudjuk.

Amúgy gratula mindenkinek aki most babás!

2012. febr. 10. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!