Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valamilyen tipp esetleg...

Valamilyen tipp esetleg nagyon erős gyomorégésre?

Figyelt kérdés

A 25. hétben járok, és borzasztóan ég a gyomrom. A Rennie már nem sokat használ, nem tudom, van valami, ami beválhat?


Előre is köszönöm! :)


2012. febr. 1. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Az unokatesómnak teljesen sómentes étkezést írtak elő. (Borzalmas volt neki, meg egy picikét sem sózhatott semmit, és figyelnie kellett a megvett ételek sótartalmára is, pl. kenyér. A felvágottat is letiltották neki.)

Tűzoltásnak próbálj kekszet enni, az elvileg felszívja a gyomorsavat.

A Rennie recept nélküli cucc, receptesek közül sokkal jobbak vannak - az orvos tudni fogja, lehet-e terhesség alatt szedni.

Segíthet még a Salvus víz, de nem tudom, azt lehet-e terhesség alatt inni, kérdezz utána. MEg hát annak iszonyú záptojás szaga, íze van.

2012. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Azt kihagytam, hogy az unokatesómnak is terhesség alatt volt ez a problémája.
2012. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kerria ***** válasza:
70%

KITARTÁST!!!


Én így szenvedtem végig a terhességemet, a 20. héttől kezdődött nálam, Maaloxot ittam mintha víz lenne, és néha Reeni-t is bevettem... minden természetes praktikát kipróbáltam, és semmi... sokszor már csak azért ettem, mert kell...de élvezni nem tudtam semmit :(


Átérzem a problémádat, és kívánom, hogy Te megtaláld ami hatásos.


Én próbálkoztam:

- citromlével (frissen facsart-védőnő tanácsa)

- ásványvízzel (bubi mentes, vidéki rokonok szerint enyhíti)

- Salvus víz (kúraszerűen fogyasztottam, sógornőm ajánlotta)

- tejjel (védőnő ellenezte-vidéki ismerősök ajánlották)

- különböző gabonatermékek (buláta, köles, stb)

- Maalox (nőgyógyász asszisztense ajánlotta)

- Reenie (férjem szedi)

így hirtelen ennyi ami eszembe jutott....


Ami segített:

- 39. héten a szülés :S

2012. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Amikor már nagyon rossz, akkor egy kiskanál szódabikarbónát szoktam egy pohár (1,5 dl) vízben feloldani és meginni. Ez az egyetlen dolog, ami nekem segít, bár nem javasolt a magas nátrium tartalma miatt. Mondjuk engem azért nem zavar ez, mert a vérképemben meg pont alacsony volt a Na szint... Ha nem iszod ész nélkül, szerintem nyugodtan megpróbálhatod, nekem nagy megkönnyebbülés, mert 1-1 pohár több napra rendet rak a gyomromban, holott amúgy sem eszek össze-vissza mindent.
2012. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Azt pedig elfelejtettem az előbb, hogy enyhébb esetben a jéghideg tej segít "tüzet oltani".
2012. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, én részemről mindenben benne vagyok, amiben meg van a potenciál, hogy segítsen. :))) A tejet most kipróbáltam, jelentem, átmenetileg nagyon jó, remélem kitart picit a hatása. Mondjuk addig, míg elalszom... :))
2012. febr. 1. 22:45
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
nekem a natúr, tepsis pattogatott kukorica segített. Semmi nélkül is nagyon finom.
2012. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Ami nekem segített:

Basis Balace por(hübner de van másik gyártónál is).Ez egy por,amit joghurtba,kefírbe,kásába,teába,gyümölcslébe lehet beletenni.Én miután 2x ettem belőle,éreztem,hogy segít.Nem olcsó,2000-3000ft,de nagyon jó!

A másik a Remegel nevű szopogató(inkább rágó anyagú) tabletta.Mindegyik nagyon jó,és Hollandiában élek,de otthon is lehet kapni mindegyiket,otthon nem igazán ismerek.

2012. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. febr. 2. 08:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak a salvus segített,rém büdös de ténykeg hat hosszútávon (rövidre meg ittam egy actimelt, nem tudom miért de használt)
2012. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!