Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismama is érezte, hogy...

Más kismama is érezte, hogy egyáltalán nem törődnek vele, mióta kismama?

Figyelt kérdés

Anyum meg a tesómék 25 kilóméterre laknak tölünk. Egyikőjök sem jön el soha, mindig mi megyünk. Anyósom egy köpésre lakik tölünk , ő igaz jött de soha meg nem kérdezi, hogy hogy vagyok a babával mi van? Mintha terhes sem lennék. Soha meg nem kérdeznék, hogy nem-e kell valamien segitség. Egy tányér kaját nem adna, a lányáék meg napi szinten ott esznek. Pedig néha mostmár jol esne , ha nem is segitenek csak meg kérdeznék.

Lehet én rontottam el , mert soha semmien segitséget nem kértem, igyekeztem megoldani a problémákat a férjemmel.

Anyósom mindig előadja, hogy mit főz én meg forrongok magamban mert nekünk nem ad belöle. Szerintem egy kismamával nem kéne ilyet tenni. Mert a multkor is ugy megkivántam amit előadott, hogy mit fog csinálni. Egy szomoru 3 hetes kismami.


2012. febr. 2. 15:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2. babó érkezik és senki nem foglalkozik vele+velem, Csak a kislányom a fontos, ő leköt mindenkit,kezdem elfogadni, hogy a 2. gyereknek már nincs akkora "füstje". De nagyon rosszul esik, pedig amúgy nagyon sz..rul vagyok. (hányinger)

10 hetes kismami

2012. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

anyósom is ilyen. Ha a fia ott van, akkor nagyon érdeklem, ha nem, akkor kezdi és végzi a maga baját, meg se kérdi, hogy vagyok. De tudod mit? Nem is akarom, hogy tudja :)

A családom 100km-re lakik, Édesanyám már nem él. Az apám gyakrabban felhív, mint anyós, a testvéremmel napi szinten kommunikálok, de nála is kisbaba van. Hogy velem ki lesz szülés után azt nem tudom, a férjemre nagyon számítok.

2012. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én nem tudom miért ilyenek ezek z anyósok. Az enyémmel kapcsolatban azt gondolom, hogy féltékeny. Tegnap azt mondta a férjemnek, hogy mi van át engedtek? Soha nem tíltanám el töle a fiát. Ha menni akar mehet, igaz magamban nem örülök neki de a férjemnek nem mondom. Tegnap is mindennek el hordott engem a férjemnek. Át akart jönni engem kiosztani, csak azt nem tudom, hogy milyen indokkal és miért. Állitólag papucsot csináltam a fiábol. Pedig minden apró dolgot megbeszélünk a férjemmel, semmit nem csinálok az ő belegyezése nélkül.

Szerintem az is a baja az én anyósomnak, hogy semmiben nem kérem ki a véleményét. Mielőtt férjhez mnetem magamban laktam már 3 évet , és mindig is feltaláltam magam, 33 évesen szégyen lenne ha nem így lenne. Szerintem ezekért nem szeret engem. CSak az a leg viccesebb az egészben, hogy ő hozott össze minket, ő akarta nagyon, hogy a menye legyek. És pont azért , hogy a fia melett egy talpra esett feleség legyen. De már megbánta.

2012. febr. 3. 10:12
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne vegyétek rossz néven,de nekem ez nagy megkönnyebbülés!

Mármint az,hogy nem csak én vagyok akkor ilyen helyzetben. Nekem már van egy 11 éves kisfiam,de amíg vele voltam terhes,az én anyósom sem kérdezte meg soha,hogy mi van velünk! Aztán kiderült 5 éves korában,hogy beteg.Azóta sem kérdezi meg soha,hogy mi van a gyerekkel! Mindig úgy csinálnak,hogy mennyire szeretik a fiam,de nem kellene akkor megkérdezni néha,hogy hogy van?!

Most 14 hetes terhes vagyok,de nem mondtuk el anyósoméknak! És egyenlőre nem is akarjuk.

Már látszik szépen a hasam,de ők nem veszik észre. Mondtam a férjemnek,hogy akkor sem vennék észre,ha a fejemen nőne a baba!

Úgyhogy a tanácsom: tojd le!!!!

A kaját meg ha tudod old meg előre. Főzz pár dolgot,és fagyaszd le.

Fel a fejjel,nem vagy egyedül! :)

2012. febr. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Pont most ebédkor beszéltük meg a férjemmel, hogy előre főzök a jövő héten és lefagyasztom. Egyébként is szoktam ilyet csinálni, pl. mikor a lombikunk volt , akkor is így csináltam. Egyébként kezdem azt érezni, hogy direkt haragszik meg valami hülyeségért olyankor, mikor szükségünk lenne egy kis segitségra. A sógornőmék most is ott kajáznak. Én ma is nagyon rosszul lettem, fel megy olykor 130-ra a pulzusom és olyankor nagyon rosszul vagyok, majd meg fulok. De mit számit, hogy én hogy vagyok.

De ugy is megfogunk oldani mindent a férjemmel. Egyébként is muszáj lesz. Legalább nem tudja majd rám kiabálni, hogy nélküle mi lenne velünk.

Nekem kisfiam lesz és ha megérem, hogy lesz menyem, ilyeneket biztos nem fogok csinálni vele.

2012. febr. 5. 12:54
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes! :)

Látod ez nagyon jó felfogás,hogy nem tudja majd rádkiabálni. Én is ezt szoktam mondani a férjemnek,hogy nem kérünk semmit tőlük,még segítséget sem.Egy az,hogy nálunk is csak a sógoroméknak segítenek,a másik meg,hogy nem akarom én sem,hogy később felemlegessék.

Sok sikert a babához!

2012. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Már ugy meg is nyugodtam. És olyan jó, hogy nem pattog itt nekem, nem zaklatnak minket állandóan. Már kitaláltam, hogy a közelben van két lehetőség is , hogy ebédet rendeljünk. A házban meg van egy csomó aranyos szomszéd és majd valamelyiket megkérem, hogy hozza átt a kaját.

Na az milyen ciki lesz anyósomnak, hogy hordatjuk a kaját. a lányáék, meg napi szinten ott esznek, neki lesz égő nem nekeünk.

Meg már fagysztottam is le egy adag levesttegnap olyan sokat főztem. Azt hiszi, hogy majd én fogok neki pitizni. Azt már nem, megmutatom, hogy semmi szükséünk rá.

Az a szerencse, hogy a férjem teljesen egyetért velem. Jó férjem van, Hálistennek.

2012. febr. 6. 16:39
 18/18 anonim válasza:

Én meg párom, édesanyámnál lakunk (így hárman), most 25 hetes terhes vagyok. Hiába itt van anyám egy szobával arrébb, le sem $zar ilyen téren. Soha meg nem kérdezi, hogy hogy vagyok, hogy viselem a terhességet, stb. Minden másról persze tud beszélgetni, de ha a baba szóba kerül, azonnal terel... Bezzeg ott van a nővérem 8 éves lánya, neki a pics@ja is ki van nyalva (és szépen fogalmaztam)...

Velem meg egyértelműen érezteti, hogy nem örül annak, hogy gyerekem lesz... Csak azt nem értem, hogy mitől különb az, mint ez. :)

Anyósomékkal meg évek óta nem hogy én, de még a párom sem tartja a kapcsolatot, mert undorító, alpári viselkedésük van.

De már most nem érdekel egyik sem, nekem elég, hogy a párom mellettem van, meg megállok én a saját lábamon! :) És ezt tudom is javasolni mindenkinek, aki hasonló helyzetben van, hogy ne vegye a lelkére, álljon a lábára! :)

2017. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!