Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Váltsak orvost? Bizonytalan...

Váltsak orvost? Bizonytalan vagyok!

Figyelt kérdés
Nov. 16-án volt a ciklusom első napja. Az orvosom szerint, még csak 11 hetes vagyok. Bármelyik várandós naptárt nézem, vagy a védőnővel beszéltem már 12. hetet kezdtem meg. A doki majd csak 2 hét múlva akarja megcsinálni az első nagy UH-ot. Akkor a doki szerint 13,1 leszek. Félek, hogy ki fogok csúszni az időből! Mit tegyek?
2012. febr. 3. 05:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen időből csúszol ki????

Ha a dokid azt mondja, hogy akkor cisnálja, biztos van oka. Ez szerintem nem ok a váltásra....

Az orvosok a betöltött hetet számolják. Tehát ahogy írod. 11 hetes vagy, most kezdted a 12. hetet.

2012. febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem félre értesz. Ha a várandósság idejét nézzük, akkor 02.01-én kezdtem meg a 12.hetet.

Én az első szűrésre gondoltam, mert azt a 14.hét végéig meg kell csinálni. (legalább is 2 éve az akkori orvosom is azt mondta, no meg a védőnő is most)De sajnos az az orvos, már németországban dolgozik:(

2012. febr. 3. 07:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nem értettelek félre. a BETÖLTÖTT. hét számít.

ha 1-én kezdted a 12. hetet akkor 11 hetes vagy.11+2

2012. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a baba mérete alapján mondta ezt az orvost, egyébként CRL-hez inkább kötött a vizsgálat ideje, mint a hetekhez (bár nyilván: x crl-hez általánosságban y hét tartozik, de lehetnek eltérések).
2012. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És valóban, 11 hetes és 2 napos vagy, tehát a betöltött 11. heted van meg. Ezzel kell számolni, nem pedig azzal a héttel, amelyben jársz. Tökéletes az időpont, amit adott az orvos.
2012. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
(A betöltött 14.-et február 22.-én éred el.)
2012. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem nov. 12-én volt az utolsó menszim, ez alapján 11+6 hetes vagyok. Szerdán voltam uh-n, de nem tudták megcsinálni a genetikait, két hét múlva kell visszamennem. 46mm volt a picur, azt mondta a szonográfus, hogy 16mm a feje (?)úgyhogy nem tudja még lemérni. Szerintem nem maradunk le semmiről.
2012. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Babi0906 ***** válasza:
100%
Szia. Nekem csinált az orvosom uh. és akkor úgy nézett ki a dolog, hogy 7 hetes vagyok ettől számítva elmentem a 12. heti kórházi uh. ahol kiderült 13+2 hkm vagyok :) Probléma csak abból lett volna, hogy én csináltattam kombinált tesztet és azt már pár nap múlva nem tudták volna megcsinálni. De azóta is a kórházi adatokból nézik a picit és ennek megfelelően nézik a hetek számát. A dokim azt mondta, hogy az orvosiba az uh. rossz minőségű képe miatt látta korábbinak a terhességet. sokszor hallottam viszont, hogy másoknál mindig vagy kevesebb vagy több a betöltött hetek száma az előzőéhez képest, nekem szerencsére azóta mindig jó :D 24+3hkm .
2012. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálat idejénél nem a kor, hanem a méret számít. Simán lehet hogy a doki azért mondta a 11 hetet mert kisebbek a baba méretei (pl. nem félidőben volt pé-d hanem kicsit később fogant). Amúgy 13+1 egyáltalán nem késő hozzá, nekem 13+4 naposan csinálták meg és teljesen jó volt, ilyenkor még könnyebb is, mert kicsit nagyobb a baba és könnyebb dolga van az uh-snak.
2012. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangon megkérdezik ugyan,hogy mennyi idős vagy,de ők csinálnak egy számítást,ami szerintük ,vagyis a baba méretei szerinti idő.

Nekem pl így lett 11 hetes 6 napos a számítás szerint,a dokim számítása szerint pedig 12 hetes.

2012. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!