Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Négy, öt év korkülönbség már...

Négy, öt év korkülönbség már soknak számít testvérek között?

Figyelt kérdés
Mindig úgy terveztem hogy kb. öt év korkülönbség legyen a gyerekek között.Fiam most két és fél éves, de egyre többször gondolkodom hogy de jó is lenne neki egy tesó.Na, de a helyzet nem épp ideális, gyesen vagyok, munkahelyem megszűnt és nincs hova visszamennem, új helyet kell keressek.Nem is akartam hat évet egyszerre itthon lenni egyszerre.Nehéz terhességem volt az elsővel is, sokat kellett feküdnöm, sok volt a probléma közben, vetélések előzték meg, szóval nem is vágytam egyhamar újabb terhességre.De most nézem hogy játszik egyedül, és mindig arra gondolok hogy de jó lesz ha lesz neki tesója, mert hiába a sok unokatesó, csak nem olyan.De jelenleg biztos nem vállalhatunk, úgy két év múlva szeretnék azért.Nem tudom mennyire nőnek majd össze, mennyire lesznek jó testvérek, ilyeneken agyalok.
2012. febr. 6. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A jó testvérség nem korfüggő.

Egyesek persze biztosan tudják, hogy csakis a kis korkülönbség a megfelelő, de szerencsére az élet nem ennyire szigorú.

Bátyám és köztem 9 év van. Mindig is szerettük egymást, nagyon jóban voltunk, és a hiedelmekkel ellentétben még játszani is tudtunk együtt.

Barátnőm és húga között 5 év van. Ők is nagyon jó testvérek, mikor kisebbek voltunk hárman is sokat játszottunk együtt.

Én most 4-5 évet tervezek a két gyerekem között. Egyrészt mert mindig is nagyobb korkülönbséget terveztem, másrészt én is vissza akarok menni dolgozni a két gyerkőc között.


A nevelés, a személyiség, a körülmények mind-mind meghatározzák, hogy jó tesók lesznek-e vagy sem. A kor ebben nem a legfőbb szempont.

2012. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok. Van nem ilyen egy ismerősöm, akik közt ennyi a korkülönbség, és imádják egymást, egymás legjobb barátai. Míg kicsik voltak a nagy mindig vigyázott nagyon a kisebbre. A kis korkülönbség nem garancia arra, hogy valakik jó testvérek lesznek, erre is láttam nem egy példát a közvetlen környezetemben.
2012. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én és tesóm között 4,5 év van nagyon jóo testvérek vagyunk de persze vannak veszekedések de ez mindenkinél előfordul szerintem ha nagyobb a korkulömbség az azért jó mert neked az idősebb majd tud segiteni
2012. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 wartburg353s ***** válasza:
Az egyik húgom 8, a másik 19 évvel fiatalabb nálam. Jó testvérek vagyunk. A nagyobbikkal azt a 8 évet nem is érezzük túl nagy különbségnek. De ilyen korkülönbséggel nem az együtt játszáson volt a hangsúly, hanem inkább vigyáztam a húgomra meg nevelgettem, meg egy csomó mindent én tanítottam meg neki, sokáig olyan példaképféle voltam. Amit a szüleink nem értettek, vagy hallani se akartak róla, azt velem meg tudta beszélni, mert már tapasztaltabb voltam és higgadtabb, viszont még nagyon jól emlékeztem, mit éreztem meg mire vágytam én hasonló helyzetben. Azért persze voltak nehezebb időszakok, amikor én kamaszodtam, a húgom meg folyton árulkodott rám, meg rajtam lógott, és hisztizett, ha engem elengedtek valahova. De amikor játszottam vele, az nekem is tetszett, hiába voltam már "nagy", tök jó volt néha a húgommal meg a vele egy korú unokatesókkal. Mindig én voltam a gonosz boszorkány, ők meg menekültek.
2012. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
én úgy gondolom, hogy sok, nekem az eddigi 2 gyermekem között 17 hónap van és eddig ez nagyon jónak tünik, remélem késöbb is így lesz.
2012. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sok. Valakinek ez biztos nem tetszik, de most őszintén? Hol van az megírva, hogy ez sok, és hogy ez nagy baj és csak rosszat jelent? Sehol.

Én soha nem akartam kis korkülönbséget (nem azért mert az rossz), hanem azért mert a nagyobb korkülönbség is lehet jó! Ne agyalj rajta, épp annyira lesz jó, amennyire te hiszel benne.

2012. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Eddig teljesen meg voltam győződve hogy jó lesz ha ennyi időt hagyunk, csak mostanában merült fel bennem hogy mi lenne ha.....Én is hiszem hogy nem feltétlen a kor számít a tesóknál, hisz ha közel azonos korúak akkor sem biztos hogy hú de jó tesók lesznek, és persze ellenkező esetben sem.Nekem 8 évvel idősebb a tesóm, és nekem ez nagyon jó volt hogy van egy bátyám, vitt mindig magával.Nem éreztem hátrányát.
2012. febr. 6. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Bátyám 16 évvel idősebb nálam. Párom szintén 16 évvel idősebb a húgánál. Nagyon jó a testvéri viszony, mindenki imádja a bátyját-húgát:)
2012. febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tesvérem van, 5 és 7 évvel idősebbek nálam. Pk ketten mindig együtt játszottak együtt nőttek fel, én meg gyakorlatilag egyke voltam. Később jó lett a viszonyunk, de gyerekként nem sok közünk volt egymáshoz.
2012. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk. Van egy ikertesóm, és egy hugom,vele 5 év korkülönbség van. De jól kijövünk egymással persze néha veszekszünk.

19/L

2012. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!