Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességedet hogy...

Második terhességedet hogy viselted az első gyermeked miatt, ha kicsi a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Emelgettél? Hogy pihensz? Tudtál ugyanannyit figyelni az aktuális terhességedre, mint az elsőre, vagy a nagy gyermeked miatt el is felejtetted, hogy újra pocakos vagy?
2011. ápr. 14. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagyon siman, nagyon gyorsan ment.

5 honapos volt az elso babank, amikor megfogant a pici. Mindent ugyanugy csinaltam, ahogyan addig, nem is volt mas valasztasi lehetosegem. Emeltem is, hiszen kellett a gyereket is, hajoltam is boven, foztem, mostam, takaritottam, ejszakaztam ha kellett, cipeltem a babakocsit az emeletrol, azutan a gyereket, majd vissza ugyanez a vasarolt cuccokkal. Ketszer koltozkodtunk a terhesseg alatt, masodjara a 38. heten, nah, akkor mar nagyon izgultam, hogy hamarabb megszulok mint ahogy a koltozest elkezdhetjuk. De hala Istennek nem, a kiiras elott 5 nappal jott a fiam.

Arra termeszetesen odafigyeltem, hogy tulsagosan ne eroltessem meg magam, nem emeltem hajolva, inkabb guggoltam, ha lehetett, ha emeltem a fiamat, akkor karbol emeltem, nem feszitettem a hasizmomat babakocsi cipelesnel, stb.

Nyilvan fugg egyeni kondiciotol is, hogy ki milyen formaban van, en kicsattantam akkor az erotol, mivel tudatosan vallatuk igy a masodik babat, az elso szules utan egy honappal igen komolyan elkezdtem sportolni azert, hogy jo fizikai kondicioban legyek mire a masodik baba megfogan.

A terhessegre koncentralni nem tudtam sokat, tul suru volt a program. Gyakran meg is feledkeztem arrol, hogy terhes vagyok. De en ezt annyira nem bantam, legalabb nem agyaltam feleslegesen butasagokon es gyorsan telt az ido is.

Mennyi lesz a korkulonbseg nalatok?

2011. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ha minden igaz, 22 hónap lesz a különbség. Még csak most teszteltem pozitívat, de már most azon gondolokozok, hogyan lesz később. A fiam nagyon anyás, egész nap rajtam lóg, a nadrágomba kapaszkodik. Apa dolgozik, nincs itthon, egyetemre járok, dolgozok is és nyáron építkezni fogunk. Mi is így terveztük, csak néha megijedek tőle, hogy valami bajunk lesz. A fiammal is szedtem az Utrot, elvetélni nem áll szándékomban, így a lehetőségekhez mérten nagyon kell magamra vigyázzak.

2011. ápr. 15. 13:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
en is megijedek neha, hogy hogyan lesz majd, ha megszuletik a masodik babank. Kislanyom 1 evet toltott, en 27 hetes km vagyok, ugyanugy emelgetem mint mindig, raadasul dolgozom 8 oraba,plusz minden 3/ik hetvegen. Eleg huzos neha, de jo kondiba tart. A jo dolog talan, hogy hamar osszenolnek es jo jatszotarsak lesznek.Kitartast neked is!!
2011. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 14 hónap van a Fiaim között :)

Annyira lefoglalt az épp járni tanuló első (későn kezdte, egy éves kora körül) hogy szinte észre sem vettem úgy eltelt az a 9 hónap.

Nagyon könnyű terhességem volt. Nem voltam fáradékony, rosszulléteim sem voltak. Lehet, hogy azért.

Este volt időm a pocakommal foglalkozni, akkor beszélgettünk Apával a pocaklakóval.

Most a 3. babát várom. A Fiúk 2 és 3 évesek.

Na most megszenvedem :)

Reggeli rosszullét 0-24-ben, állva el tudnék aludni és ráadásul progeszteron kúpot kell használnom 3x amivel utána 1 órát kellene feküdni :D

Hogy is mondjam...estére nem látok, nem hallok, és nem beszélek pedig még csak most tartok a 9.hétnél :)

A 2 fiúval az elején kicsit sem volt nehéz, összeszoktattam a napi ritmusukat. Most viszont... :D

2011. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Pont két év van a lányom és a fiam között, a második várandósságom nagyon gyorsan eltelt, ugyanúgy csináltam mindent, mint előtte, az utólsó napig emelgettem a nagyobbomat, egy hónappal szülés előtt még a szekrénysort is eltologattam egyedül, mert a párom pont üzleti úton volt egy hétig, én meg nagytakarítottam. :-) Sokszor teljesen meg is feledkeztem a pocakosságomról, volt is emiatt lelkifurdalásom, hiszen a lányomnak anno még a pocakban is meséltem, énekeltem, szegény kisfiam meg jó, ha eszembe jutott napközben, annyire pörögtek a napok.

A fiam röpke két és fél óra alatt megszületett, az első fájástól számítva, négy kilósan, makkegészségesen. Egy imádnivaló kis kölök, nagyon nyugodt baba, sosincs vele gond.:-))

2011. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év,3 hónap és 2 nap van a lányok közt. Mivel a 2 terhesség közt már volt egy vetélés,így igyekeztem nem emelni,de ennyi. Ugyan úgy elvégeztem minden házi munkát, ugyan úgy menni kellett boltba,vagy a státuszvizsgálatra a védőnőkhöz... Mind ezt ha akartam volna sem tudtam volna másra bízni,mert magam voltam itthon a kicsivel,Apuka dolgozott, rokon nincs aki segíthetett volna néha. Mivel elég nyugodt gyerek a nagy,így tudtam annyit figyelni a 2. terhességnél is,mint az elsőre.

Mivel a kicsi lánykánk nem olyan nyugis mint a nővére, és persze nehezebb is, úgy természetre,mint súlyban, így most nem tudok annyit figyelni a várandóságra, és bár a második kislány születése után is volt egy vetélés, a terhesség elején igyekeztem nem emelni, de a muszáj nagy úr! Most,fél idő táján is elég sokat emelem, és mint az előző terhességnél is,nincs segítség- pedig a port igazán letörölhetné valaki :) - csak a kádat nem tudom kitakarítani megfelelően.

A terhességeim során nagyon fáradékonnyá váltam, a 2. terhességemnél a nagylánnyal együtt én is szundítottam délben,ami elég is volt,hogy bírjam a napot. De most... nappal nem tudok aludni,mert valamelyik lány fent van,-és nem szeretem "magukra hagyni". A kisebbikkel az esték nyűgösek,néha éjszaka is rájön a dili-hopp, és ezt a kiesést alvás terén nem tudom bepótolni. Ez nehézzé teszi a mindennapokat. Ha több helyre kell menni,akkor teljesen kész vagyok,mire haza érünk,még ha cirka 1-1,5 órát vagyunk is távol. Mosásnál egyenesen hulla vagyok- forgótárcsás mosógépünk van. Lényegesen nehezebb most. Ha nem lennék ennyire fáradékony,akkor akár el is felejteném, hogy pocakos vagyok, soha nem unatkozom :)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2 gyermekes,19h.km.

2011. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit OFF-olok, de csak azért, hogy minden elismerésemet kifejezzem Nektek! Nekem 10 hós a kislányom, és már úgy vagyunk vele, hogy ha akar, jöjjön a második.

De amiket itt olvastam (építkezés, munka, suli) - nem semmi, kitartást hozzá, és közben vigyázzatok magatokra, férjeitekre, stb...:) Jó, gondmentes babavárást Nektek!

2011. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első terhességemet nagyon jól viseltem, 34 hetes voltam mikor abbahagytam a melót (iroda). Terveztük a tesót, abba is hagytam a gyógyszert mikor beköltöztünk az új házba, és elsőre terhes lettem. A lányom pont egy éves volt. A második terhességemnél az elején nagyon fáradékony voltam, aztán 8 hetesen kiderült hogy ikrek. Jól viseltem az elejét, sőt tulajdonképpen a 32-33 hétig nem volt gond, onnan már nagyon mozgáskorlátozottnak éreztem magam, vagy tulajdonképpen az is voltam:-)

A lányomat ugyanúgy neveltem, foglalkoztam vele, főztem, csak a takarításban segítettek. Meg az utolsó heteimben több nap ott volt a hugom, hogy ne kelljen felugrálnom mindenért a lányom miatt. Mert tulajdonképpen feküdnöm kellett volna a felétől, mert nyílni kezdtem. Nagyon gyorsan eltelt ez a terhesség, néha tényleg elfelejtettem hogy terhes vagyok. Igaz csak az elején. :-)

Pihentem mikor a lányom aludt. Emeltem is, nem tehettem mást. Apa átvette a fürdetést mikor kiderült hogy ketten vannak, de volt egy balesete, úgyhogy majdnem végig én fürdettem.21 hónap van a gyerekek között

2,5 éves kislány és 8 hós ikerfiúk anyukája

2011. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szia

a legjobb terhességem volt.

a nagyobbik 5 hónapos volt, mikor terhes lettem. az elején álmos voltam, de semmi más bajom nem volt. ugyanúgy folytattam mindent, emeltem a gyerekemet, stb. a végén apa fürdetett, mert nem tudtam behajolni a nagykádba.

igaz ami igaz, hiányzott, hogy a terhességemre is odafigyeljek.

no mondjuk a kisebbik fiam strapabíróbb is.

2011. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

sziasztok!

22 hónap van a két lányom között...

a terhességet elég nehezen viseltem,lévén ,hogy tavaly nyáron volt s legjobban menő-manó korszaka a lányomnak...

igen, volt, hogy 4 béres magnézium volt bennem,meg két nospa,hogy egyáltalán túléljem a napot:(

közben mi is építkeztünk..a férjem állandóan a háznál volt, még 7 végén is és hét közben munka után is!!!!!!!:(

baromi nehéz volt!!!!!!!

még egyszer nem kezdenék igy bele..nagyon sok egyszerre!!!

a nagylányom nagyon féltékeny volt, volt hogy éjjel 2-3 órát toporzékolt az ágyunknál...rajtam vezette le a feszültséget,amit a kis tesó hazahozatala okozott.

most a kicsi már 4 és fél hónapos...most kicsit jobb..de a ház még mindig nincs kész:(

ti magatoknak építkeztek vagy vállalkozóval csináltatjátok?

ha az utóbbi, akkor kicsivel jobb helyzetben vagy:)

sok szerencsét!!!!!!!!!!

2011. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!