Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak? Gyakoriság, becézés, jelentés? És könnyű volt megtalálni a "tökéletes" nevet? És mi lett végül az a név?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nálunk elsődleges az volt, hogy a családban semmikor nem lehetett az a név. Olyan nevet akartam, ami csak őt juttatja mindenki eszébe.

Második szempont az, hogy ne legyen gyakori. Ha a statisztikában az első 20 helyen szerepel, akkor kihízva.

Az lett a jó név, amire mind a ketten rögtön rávágtuk, hogy igen. Az Utónévkönyvet hívtuk segítségül.

Így lett az első kis fiúnk Benedek, a második Domonkos pedig júniusban fog megszületni.

2012. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 timike26 ***** válasza:
76%
nagyfiamnak hamar talàltam nevet(Erik 7 èves),a kisfiamnak apuka vàlasztott nevet(Ivàn 5 èves),most egy kislàny kovetkezik(emily,20 hetes pocaklako).mindig rovid,egyszeruen kimondhato nevet kerestem ami ha felnott lesz akkor is hasznàlhato.inkàbb komolyan hangzo nevek kozul vàlasztottunk,igaz a kislànynak meg valami noies nevet akartam/akarok.
2012. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kíváncsicska ***** válasza:
67%
Nekem két lánynevem volt a Mirtill és a Mira.Persze a férjemnek egyik sem igazán tetszett.A Mirtillről le tudott beszélni (harry Potter miatt-Hisztis Mirtill-).Mikor kiderült hogy lányunk lesz akkor győzködött hogy inkább Virág legyen.Mire belementem megtetszett neki a Mira.Szóval a lányunk Mira lett.Fiú nevünk abbszolút nem volt.
2012. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
21:33-as! Nagyon egy az ízlésünk. Nekünk Kisfiunk lesz és ez a két név volt a top: Benedek, Domonkos. :) Végül úgy döntöttünk Benedek lesz, de ha a következő fiú lesz Domonkos lesz :)
2012. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

21:33-as vagyok

Örülök neki!

2012. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!