Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora ikerterhességben az...

Kora ikerterhességben az egyik baba szikhólyagja jóval nagyobb, az orvos szerint fel fog szívódni, volt vkinél úgy, hogy mégis megmaradt?

Figyelt kérdés
Lelet szerint "A" crl: 0,9 mm, grav.s.7, "B" crl: 0,75 mm, grav.s.6,4, de "B"-nek 0,56 mm a szikhólyagja, és a dokim azt mondta, az ilyen esetekben általában felszívódik. De mivel mindkettőben van jól hallható szívműködés, még nem mond le róla. 3 hét múlva mond biztosat, de addig megőrülök.:) Ha mégis megmarad, egészséges lehet? Kaptam utrogestant is, hogy segítse a megtapadást, nem tudom, jót teszek-e, ha ezzel "beavatkozom"?
2012. febr. 9. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utrogestannal nem avatkozol be igazán. Ha genetikai rendellenesség van, akkor úgyis elmegy a baba, ha meg nincs, akkor jól jöhet ez a rásegítés. Sok sikert, remélem rendben lesz mindkét csöppség.
2012. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek ugyanígy volt...aztán sajnos a kisebbiknek leállt a szívműködés 8 hetesen...majd 10 hetesen a nagyobbiknak is:(((((((((

Nagyon kívánom,hogy Neked ne így legyen!!!!!!!Írj majd...és nagyon szorítok,hogy mindkét baba megmaradjon!!!!

2012. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis pozitívitás,már amennyire.Lombik-két embrió beültetés-1.Uh egy élő embrió :-) -rá másnap barnázás :-( -közben ugye Ultrogestan a beültetéstől kezdve-4 nap múlva doki-Akkor meg kettő petezsák,de az egyik kicsit másabb -várakozás,várakozás-2 hét múlva doki,aki mondta hogy már csak egy van.....pedig a félt a doki nehogy a másik is elmenjen ...- hidd el ha baj van a gyógyszer mellett is elmegy,de ha nincs nagy baj akkor meg IKREK!!! juppiii!!! Gondolj pozitív dolgokra beszélgess "velük"! Minden jót!jó egészséget!
2012. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából még sokkhatás alatt van az egész család, mert van már egy "minitornádó" kétéves Kisfiúnk.:) A bizonytalanság egyébként a legrosszabb, és hát még két gyerekkel egy költözést és minden egyebet is le kéne bonyolítani kb fél év alatt.. Természetesen az egészségük a legfontosabb, de annyira nehéz a várakozás, hogy mire készüljünk, mire számíthatunk. Írok majd, hogy mi a helyzet! Március 1-re kaptam a következő időpontot.
2012. febr. 13. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekünk is így kezdődött, és a szívhang is két hét eltéréssel jött. Mostanra 21. hetes vagyok és többé-kevésbé utolérték egymást.

Nagyon nehéz volt nekünk is a várakozás, de ha pozitívan állsz hozzá és "befogadod" őket, úgy könnyebb. Mi sem tehettünk semmit, csak vártunk. Kitartást ehhez!!!

2012. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, nagyon örülök Neked!:) Ezek szerint nálatok is a kisebb babának kevés esélyt jósoltak? És mikor mondtak már biztosat, hogy Ő is megmarad? És a genetikai vizsgálatoknál is minden rendben volt? Milyen neműek?:) Nekem kétpetéjűek, és ez még csak az első vizsgálat volt, és rögtön, mindkettőnél volt szívhang. (Ja, és a kérdésben fent rosszul írtam, nem mm, hanem cm:)

További jó egészséget!

2012. febr. 14. 09:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A legutóbbi uh-on már csak egy Picurka volt, de hát benne volt a pakliban.:( Szerencsére Ő viszont nagyon életerősnek, mozgékonynak tűnik!:) Köszönöm még egyszer a válaszokat!
2012. márc. 5. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!