Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki végig...

Van itt olyan aki végig dohányozta a terhességét, vagy nagyon közelről ismer olyat aki igen? Miért nem tudtátok lerakni? A lelkiismeret-furdalás volt? Okozott problémát?

Figyelt kérdés

Nem, én nem vagyok terhes - egy iskolai tanulmány miatt szeretném a dohányzó kismamák véleményét olvasni.


Ezért, légyszi csak azok írjanak akik dohányoztak. Dohányellenes véleményeket éppen lehet eleget olvasni ezen az oldalon, akkor is ha nem ez volt a kérdés. Én nem akarok ítélkezni, csupán érdekelne a másik tábor véleménye is.

Köszönöm!


2012. febr. 4. 09:39
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Mármint a dohányzás okozott-e problémát? :)
2012. febr. 4. 09:40
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
n nem voltam még terhes, meg nem is dohányzom, de az unokanővérem mindkét terhességét végig cigizte. Annyival volt másabb, hogy a végét nem szívta már a ciginek. Mondta, hogy tudja, hogy nem kéne, de ne szóljak az anyjáéknak. Szóval gondolom volt lelkiismeret-furdalása. A gyerekek 3 és 1,5 évesek, egyelőre szerencsére makkegészségesek, gyönyörűek, és korukhoz képest (főleg a nagyobbik) rendkívül okosak, és gyorsan fejlődnek.
2012. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy nagyon erős dohányos anyukát. Neki a doki kimondottan megtiltotta, hogy egyik napról a másikra letegye a cigit. Szinte a szülés körül hagyta abba, de a baba pár hónapos korában újra kezdte a cigizést. Kicsit kisebb volt a születési súlya, de aztán nem lett semmi baja.
2012. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Közeli példát nem tudok, de a volt párom anyukája végig dohányzott, mikor őt várta. Hogy milyen intenzitással, és hogy volt-e lelkiismeret furdalása, azt nem tudom, de végül is gondot nem okozott. Normális időben, normális súllyal született, sosem volt beteges, és értelmes ember lett belőle.
2012. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

én anyuka vagyok és koca dohányos voltam, rögtön letettem.


De egy nagyon jó barátnöm végig dohányozta a terhességet, és hála isten rendesen született, egészséges babája, most 6 éves nincs semmi baja, söt igen okos gyerek.


A legjobb barátnöm anyukája is végig dohányozta a terhességét és a barátnöm versenysprotoló volt fiatal korában, és egyetemet végzett.


vannak szerencsések ahogy látod, de ez szerintem szerencse kérdése. én semmi esetre sem támogatom, és szerintem az orvosok több rosszat látnka mint jót.


sógornöm erös dohányos, 1 doboz per nap, de rögtön letette, majd a szoptatás után úgy kezdett bele a cigibe mintha soha abba sem hagyta volna.

2012. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Ket peldat is fel tudnek hozni.

Baratnom, akinek azota 7 eves a kislanya, dohanyzott a terhessege alatt. A kislanya normal sullyal jott vilagra. Szuletese utan nemsokkal kiderult hogy hasfajos, szekrekedeses, es igen sok problema volt meg a babanal. Jelenleg 7 eves a kislany, koranak megfelelo, de sulyban kevesebb mint az atlag gyermekek, illetve azota mar allergias es asztmas a kislanya. Sajnalom nagyon, de szerintem ezt lehet a dohanyzasra fogni, hisz az orvos szerint is kozrejatszott a kismama dohanyzasa a terhesseg alatt.

A masik peldam egy nagyon kozeli ismerosom, aki jelenleg 38 hetes terhes es meg mindig dohanyzik. Neki egyenlore szepen egeszsegesen fejlodik a babaja, eddig komplikacio mentes terhessege van, babajat kb 3200 g-ra saccoltak.

Lelkiismeret dologban csak annyit nyilatkoztak, amikor kerdeztem oket, hogy elobbi baratnom, nem birtam lerakni, es neha muszaj volt ragyujtanom. Utobbi kismama azzal indokolt hogy o egesz nap egyedul van otthon, es unatkozik. Tudja hogy rossz, es zavarja hogy ragyujt, de ideges lesz ha nem teszi, igy nem birja ki.

Hozzateszem, par szalat vallanak csak be, de hisz ezt mindenki tudja, hogy aki csak egy szalat is elsziv, az tobbet is.


Nem dohanyzo 33 hetes kismama

2012. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

En dohanyzom, de terhessegem alatt, illetve a babam 1 eves koraig nem gyujtottam ra. A hugom mindket terhesseget vegigdohanyozta. Azt mondta: ugyan mar, a baratnoje is cigizett a terhesseg alatt, megsem lett semmi baja a babajanak. Na errol igazabol nem tudok nyilatkozni, ugyanis azota se tudunk semmit a lanyrol, tehat most, hogy 20ev korul is lehet az a "baba" fogalmam sincs rola, hogy van e valami problemaja. Hugomnak 2 fia szuletett. A nagyobbik diszlexias, diszgrafias es nagyon szetszort a figyelme, ugyis mondhatnam, az agya 1-nel tobb infot egyszerre nem kepes feldolgozni. Hogy a cigi miatt e, nem tudom. Kisebbik gyerek nagyon jo tanulo es egyikuknek sincs egeszsegileg baja, hala istennek. Szerintem a hugom meg se probalta lerakni a cigit. Mivel a kornyezeteben mas is szult bagoval a keziben, ugy volt vele, hogy akkor tuti nala se lesz problema es ezert nem rakta le. Nekem a termeszet segitett lerakni, annyira nem kivantam a cigit, hogy attol a naptol, hogy pozitivat teszteltem, leraktam a cigit es abszolute nem hianyzott.

Legjobb baratnom is vegigdohanyozta a terhesseget. Ikrei szulettek koraszulotten. Allitolag keringesi problemak miatt jottek korabban. Az egyik baba 1 honapig elt. Ciginek volt-e koze hozza, nem tudom, csak azt, hogy ezek utan a masodik terhesseget is vegigdohanyozta. Szerencsere azzal a babaval nem lettek gondok. Ma mar iskolas mindketto. O is mindig azt mondta, ugyan mar, ennyi nem art nekik, meg hogy gyenge cigit sziv, az nem ugyanaz, mint az eros, meg szerinte nagyobb kart okozott volna a hianytol, ha hirtelen lerakja, mint igy, hogy hebe-hoba elszivott egy szalat. Azt azert nem tudom, hogy tenyleg hebe-hoba volt e az a nehany szal, vagy tobb is volt.

2012. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Nem is gondoltam, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi példa érkezik majd.


Írhattok még bátran, az a jó, ha minél több érkezik. Furán hangzik, de a negatív kimenetelű példákra is kíváncsi volnék (remélem ebből kevés lesz, hisz az egy-egy beteg gyereket takar :( )

2012. febr. 4. 11:12
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok. Most jutott eszembe, hogy keresztanyám is végig dohányzott, csak akkor még kicsi voltam, de emlékszem, hogy mindig cigizett. Az ő fia ma már 14 éves nagyon durván túlsúlyos, (tényleg rettenetesen), és asztmás is. Egyébként jó tanuló, okos gyerek, de biztos köze van a dohányzáshoz ezeknek a problémáinak.
2012. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

első babámmal 23 hetesen tudtam csak letenni sajnos a cigit.egészségesen született a kislányom,40 hétre,3450 grammal és 50 centivel.okos kiscsajszi,már lassan 2 éves.most a második terhességemmel 12 hétig cigiztem aztán letettem.eddig minden rendben van.amikor anyukám velem terhes volt,végig cigizett.asztmásan születtem,de szerencsére kinőttem.nem tudom köze volt e ehhez a ciginek,de gondolom igen.


27 hetes km

2012. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!