Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok! A...

6 hetes terhes vagyok! A problémém a dohányzással van. Amióta megtudtam, hogy babám lesz, nem gyújtottam rá, de kikészülök, ingerült vagyok, és ideges. Ez nem árt a babámnak?

Figyelt kérdés
Rágyújhatok még ilyenkor, vagy inkább szenvedjek?
2008. ápr. 7. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz kérdés,jobb lenne ha nem tennéd.Ha van egy kis szerencséd,akkor hamarosan nem is fogod kívánni a cigit,annyira rosszul leszel.Az segíteni fog a letételben.De esetleg beszélj a háziorvosoddal,hátha tud valamit adni,ami segít a leszokásban,és a babának sem ártasz vele akkorát.
2008. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Most, hogy elolvastam hirtelen roszul is lettem. Most pl. kimondottan taszít a dohányzás gondolata.
2008. ápr. 7. 08:17
 3/12 anonim ***** válasza:
A dohányzás mindkettőtök számára veszélyes, mondkettőtök érdeke, hogy letedd a cigit! Én is dohányoutam, de a terhesség megváltoztatta helyzetet. Ez a legalkalmasabb idő, hogy egészségesen akarjunk élni, hiszan már van kiért:-) Próbáld helyetesíteni ezt a rossz szokást valami mással, ha rágyújtanál, inkább rágcsálj valamit (persze mértékkel, nehogy elhízás legyen a vége), kösd le magad és kérd meg a párodat, legyen a segítségedre. Bíztasson, amikor már feladnád. A rágyújtás mindig valamihez köthető (pl.: buszmegállóban stb.), ilyenkor próbálj valami mást csinálnio. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!
2008. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet kapni, egy un herbal cigit, amiben gyógynövények vannak, és nem tartalmaz nikotint.

A második babámmal nehezebben ment a leszokás (az elsőnél a teszt után már egyáltalán nem gyújtottam rá)

Vettem egy doboz ilyet, és az életkedvem is elment :)

Próbáld ki. És az ember arra is rájön, hogy nem a nikotin hiányzik, hanem a mozdulat.


Sok sikert!


28 hetes kismama

2008. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Azért én úgy tudom, hogy fokozatosan szabad letenni a cigit.Hogyha majd meg halsz egy szál cigiért, inkább gyújts rá.Mivel eddig is dohányos voltál a szervezetd elvonási tüneteket produkálhat, és egy -egy szál cici/ bár tényleg még az is káros/ de nem rosszabb, mint az idegeskedés amit érzel a hiánya miatt.
2008. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a Tiéd. A rágyújtás csak döntés kérdése. A Te veszítenivalód nagy, ez ösztönözzön. Engem a szerelmem állított választás elé: őt vagy a cigit szeretem jobban. Egyszerűen aznap már nem vettem cigit. 2 napig volt rossz (vagy 10 évig ciiztem). Ami sokat segít: aludj sokat és igyál meg legalább 4 liter vizet naponta. Rettenetesen hangzik, de poharanként nem olyan szörnyű és hihetetlenül hatásos. Egyszeűen elmosta a nikotinéhséget. Ezt ha jól emlékszem ca egy hétig csináltam. Négy éve volt és most nem lehetnék ilyen boldog kismama, ha a cigi miatt kellene féltenem a szerelmünk kis gyümölcsét.Meg lehet csinálni. Hidd el, a legnagyobb akaraterő tényleg ahhoz kell, hogy azt az undorító szagú, hányáskeltő izét végig a szádban tudd tartani. Erről lemondani kisebb akaraterőt igényel, mert természetesebb állapot. 28 hetes kismama
2008. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá!!!
2008. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam azelőtt, de mióta megtudtam hogy kisbabát hordok a szívem alatt, eszembe sem jut rágyújtani!

Gondolj csak arra hogy ezzel mennyit ártassz neki!

Ha ideges vagy, gondolj mindig arra hogy az kis pici magzat ott van a hasadban, szépen növöget és mennyi örömet okoz neked/nektek! Sztem semmiképpen ne gyújts rá, ennyivel tartozol a babádnak!

2008. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyújts rá, mert ha fokozatosan próbálsz leszokni, az azzal jár, hogy sokkal tovább húzod azt az időszakot, amikor ilyen nikotinéhséged van, mint most. 9 évig dohányoztam. Úgy leszel a leggyorsabban túl ezen, ha nem gyújtasz rá. Az egyik előző hozzászólásban írta valaki, hogy igyál meg napi 4 liter vizet. Igaza van!!! Ez sem könnyű, de mivel a víz méregtelenít, hamarabb kiürül a szervezetedből a nikotin és így hamarabb elmúlnak az elvonási tünetek is. Kb. 1 hét lesz nehéz, ennyit kell túlélni (ha nincs szerencséd, lehet, hogy kettő), de ezután már csak a mozdulat hiányzik, elvonási tüneteid nem lesznek. A mozdulat helyett meg rágcsálhatsz gyümölcsöt (itt a tavasz, jön a nyár, a legjobb alaklom az egészséges életre), az már nem lesz olyan nehéz.

Kitartást és boldog babázást kívánok!

2008. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsát. Sokat segítettek. Remélem sikerül, és egészséges lesz a babám.

További szép napot mindekinek.

2008. ápr. 7. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!