Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok amiket feltétlen meg...

Mik azok amiket feltétlen meg kell venni a babának otthonra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Beguglizod, hogy "babakelengye" és remek listákat kapsz, külön kategóriákban is, pl.: mit kell vinni a kórházba, mi az ami a babaápoláshoz kell cucc, mit érdemes beszerezni a babszobába stb... Azért vigyázz, érdemes anyukával, vagy nagymamával átbeszéld a listát, egy csomó olyat is írnak ami felesleges, csak költenéd rá a pénzt.
2012. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
épp azért kérdeztem mert sem édesanyám sem nagymamám nincs!!!de azért köszi
2012. febr. 14. 15:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kiságy, rucik, pelus, cumisüveg (ha szükség lenne rá), a dokinéni által felírt dolgok, ami hazajövetelkor ki kell váltani, kiskád. Ezek szükségesek. Esetleg légzésfigyelő, de az nem muszáj,nekünk sem volt. Ezek után a legfontosabb a babakocsi. Ja és babahordozó, abban kell ugye szállítani autóban.
2012. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg a védőnődet. Ők is szoktak segíteni, mi az amit feltétlen be kell szerezned. Nekünk egy nagyon aranyos védőnőnk van, olyan pontos listát készít mindenről. Pl. hol érdemes beszerezni.
2012. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Babahordozó, mert csak abban tudod autóval hazaszállítani a kórházból. Ezen kívül a legszükségesebbek: Rugdalózók, bodyk, törölköző (lehetőleg Tetra pelenka anyagból), kiskád, kiságy, lepedő, takaró, eldobható pelenkából 1 csomag (nem érdemes többet, mert lehet nem lesz jó a méret vagy a szabás), popsitörlő, vatta, védőnővel fel kell íratni alkoholt (köldök miatt), púdert, fürdetőt, pelenkázó alátétet, 1db cumisüveget (Avent nem drága és nagyon tartós, minőségi termék), esetleg 1db cumit, 1db fazék kifőzéshez. Ennyi elég az induláshoz, ha szűkös a keret. Aztán szép lassan be lehet szerezni még: orrszívó, körömvágó olló, mellszívó, fejvédő kiságyba, pelenkázó állvány, pelenkáknak vödör...stb.
2012. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. febr. 14. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:

az én védőnőm ezt a listát adta: (szerintem nincsenek benne felesleges dolgok)


kiságy matraccal

babakocsi+hordozó(autóba)

3-4 body

3-4 rugdalódzó

1-2 kiskabát

1-2 vékony és vastag sapka

2 pár zokni vagy kötött cipőke

2 hálózsák

1 levegőztető zsák

2 kis pléd huzattal, 1 nagy pléd, 2 lepedő

5 textilpelenka, eldobható pelenkák, 2 fürdető lepedő


lázmérő, hőmérő(szoba,víz) (de szerintem a kezeddel is meg tudod nézni a vizet, a szoba hőjét meg érzed)

kád, (én vettem biztonsági fürdetőt is), hajkefe, olló, orrszívó, előke, cumisüveg, ha szükséges

a többit felírja a gyerekorvos

ami nincs benne:pelenkázólap, szemetes a pelusnak, vattáknak-törlőkendőnek, szennyes ruhának, kis lavór

2012. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pelenkázó lap ( vagy komód), pamut pelusok( ezt mindig kell magaddal vinni hátha át kell pelenkázni, vagy ha dokihoz, védőnőhöz mész, alá kell tenni. Body ( nem kell sok, max 2-3 egyenlőre,mert nem tudhatjuk milyen sullyal születik a baba )rugdalózó ( 1-2).Alváshoz a kis feje alá csak egy pelust kell tenni, de kis takaró az kell, meg kell vastagabb babapléd, a sétákhoz.Újszülött pelus, popsitörlő, popsikrém, babafürdető, vattapamacs is kell majd a köldök ápoláshoz, és gézlap.Évszakhoz megfelelően bundazsák, az lehet pár mérettel nagyobb mint a baba, hogy jól alá lehessen öltöztetni.Sapka,kis pamut vékony sapi, amit a kórházban is már rá tudsz adni, hogy nehogy megfázzon a kis buksija.

kb ennyi ami hirtelen eszembe jutott.

Ha megszületik a pici, úgyis látod, hogy éppen mi kell...mert mindig kell valami!!:-)

2012. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha megfogadsz egy tanácsot!


Akkor nem fontos újakat venni! Nagyon jól ki lehet fogni használtan.

hordozót mi 4 hónapig használtuk, mert állandóan üvöltött. de a tesót megörökölte a a 0-18 kg ülést ami dönthető. azóta jó utazni.

Első gyereknél mindent újonnan vettünk. de 3 évvel később rájöttem, hogy mennyi pénzt kidobtunk az ablakon. Sajnos akkor még nem volt netünk!

Boldog babavárást!


Válaszolva a kérdésre: babaágy, pelenkázó, hordozó, babakocsi, pelenka, teytilpelus, kifogó, pelenkázóalátét (Nagyon jó a védőben) kisruhák, lázmérő, vízhőmérő, kád kádállvány, doktornéni felir piperéket, popsitörlő, orrszívó, cumisüveg 1 db. fejvédő, kistakaró! körömvágó,

ennyi jutott eszembe. de ha kell szívesen leírom miket vettünk!


mikorra vagy kiírva?


remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
június közepére vagyok kiírva.és igen amit nem muszáj abból használtat gondoltam(babakocsi bébihordozó).
2012. febr. 14. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!