Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11+2 hkm vagyok, és már most...

11+2 hkm vagyok, és már most "elég sokat" híztam. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
PCO-m van, már a betegség miatt sokat híztam. :( Mióta kiderült, hogy babás vagyok és leállítottak a Merckforminról kb 4 kg feljött. Próbálok vigyázni magamra, de nem segít semmi. Nagyon el vagyok keseredve.
2012. febr. 15. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki állított le a merckforminról?

Nem hallottál még róla, hogy ez vetéléshez vezethet?

Én is pcos kismama vagyok, de eszem ágában sincs letenni a gyógyszert! Igaz, csökkentettem, de szedni kell!

Nem félsz, hogy történik a kicsivel valami?

Mikor hagytad abba a gyógyszert?

Van egy lány itt, aki 8 hetesen abbahagyta és 20 hetesen elment a babája :(

Amúgy a diéta segít abban, hogy ne hízz, de gondolom azt eddigis tartottad.

Én 2kgot fogytam a terhesség eleje óta, még nem híztam, tartom a diétát.

17hkm

2012. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hallottál a paleolit táplálkozásról? nézz utána! tenyek-tevhitek.hu -n sokat olvashatsz róla, nézd meg a gyógyulástörténeteket, ha sikerül megbarátkoznod vele, és betartod, akkor majd a merckforminra se lesz szükséged!
2012. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Pcos vagyok, bár én szedem a metet és végig szedni is fogom, próbáld meg a fehér kenyeret barna, vagy teljes kiörlésűre cserélni, 3 óránként egyél keveset, kevesebb cukrot enni, esetleg ha nem tiltottak el a mozgástól, akkor kis könnyed terhestornát végezni

2012. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak igaza van, a metet szedni kell, különben felborul az egész anyagcseréd, engem tavaly azonnal leállítottak, 8 hetesen el is ment a baba, mostani terhességem alatt is le akartak állítani, de nem engedtem, 500 mg-ot szedek napi 1 szemet, most 23 hetes vagyok!
2012. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szia!én is szedem,és megvan a baba.az előzőek elhaltak és akkor nem szedtem.én is csak azt tudom mondani,h szedd továább,aki szedi mkinek egészséges a babája.
2012. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5 hetes voltam mikor leállított a Metről az endokrinológus.

Azóta Utrogestan hüvelykúpot alkalmazok. A mozgástól, és a szextől is el vagyok tiltva. A nőgyógyászom nagy tekintélynek örvend, "nagy koponya" a szakmájában, ő írta fel az Utrot. Eddig úgy néz ki minden rendben van, a babával is, csak ugye hízok. Kenyeret nagyon minimálisat eszek. A cukrot hanyagolom. Nagyon félek, hogy sokat fogok hízni, és hogy baj lesz belőle.

2012. febr. 15. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:

úristen!

nekem szigorú diétát írtak elő, karöltve dietetikussal, és egy dekát nem híztam!

IR-em van a PCO következtében.

22 hetes vagyok.

sőt, két kilót fogytam az indulóhoz képest.

asszem ez szakemberen múlik!

2012. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem az endokrinologusom is ÉS a nődokim is azt mondta, hogy 12. hetig szedjem.

(az elso bebimnel rogton abbahagytam, most 3 eves, semmi baja :)).


nekem elso gyerkoccel 15 kilo jott fel, es szules utan meg 15 (3 ev kellett hogy leadjam sajnos, huye voltam), eddig 20 kilot hiztam (38 hetes vagyok), apa megigerte hogy szoptatas utan eljarhatok megint mozogni, bar ket gyerkoc mellett nehez lesz + szopi utan dieta, ugy szamolom, hogy egy ev alatt boven le fogom adni.

(eddig ugy 3x fogytam 35-40 kilokat, egyszer a pco miatt, egyszer kiderult, hogy pajzsmirigy is ludas, egyszer a fiam utan, szerintem megint menni fog..) eleg durvan meg tudnak szaladni a kilok ha gaz van a hormonokkal, vagy le vagyok tiltva vagy a mozgasrol, vagy a dietarol :(

2012. febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 07:20

Köszönöm, nagyon megnyugodtam, hogy veletek minden rendben van, és hogy nem biztos, hogy minden ilyen kilátástalan.

2012. febr. 16. 10:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: Az addig oké, hogy nagy koponya a dokid, de már 5 hetesen leállítottak róla? Nekem csakannyit mondott az endokrinológusom, hogy csökkentsem az adagot.

Az nem pótolja a metet, ha utro hüvelykúpot használsz.

Első terhességemnél én is kaptam duphastont, de állandóan barnáztam, nem szedtem a metet, IRes voltam, de nem tudtam róla. Féltem, hogy a másodiknál terhesség alatt hogyan fogok pihenni, ha a nagyobbal is kell foglalkozni. De eddig nincs baj, nem is kellett duphastont szednem.


Utolsó:

Oké, hogy nincs baja a nagyobbnak, de mit gondolsz, az a rengeteg hízás-fogyás segít javulni az IRednek? Pontosan azért hízol ennyit, mert nem szeded a metet és nem diétázol. Nem értem, miért vagy eltiltva a diétától? Ha a metet nem szeded, legalább a diétát tartsd és nem fogsz olyan sokat hízni. Akinek rossz a cukorterhelése, azt is ugyanerre a diétára fogják. Az érthető, hogy a mozgástól eltiltottak.

16hkm

2012. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!