Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg könnyebben szül az,...

Tényleg könnyebben szül az, aki a terhesség során nem hagyja el magát, hanem a végéig dolgozik, mos, főz, vasal, takarít vagy esetleg a kissebbik gyermekkel van otthon, mint az akinek végig kell feküdnie a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez inkább alkati kérdés. Én veszélyeztetett kismama voltam az elsővel nagyon sokat kellett feküdnöm, otthon voltam a kezdetektől fogva, de a házimunkát nyilván én csináltam. Az első pici görcstől a szülésig eltelt 3,5 óra.

2012. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

24. hétig dolgoztam, pedagógsu vagyok, utána jött a nyári szünet. Ekkor lakásbővítés, festés, házimunka, 34. hétig bicajoztam, napközben nagyon ritkán aludtam, sokat mozogtam, még szülés előtt délelőtt kitakarítottam az egész lakást.

17 órát vajúdtam:(:(

2012. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább alkati kérdés, hogy széles-e, vagy keskeny a csípőd, illetve az is fontos, hogy milyen az izomzatod, és mennyire bírod a terhelést stb, ezer dolog lehet még...
2012. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze a 2-nek egymáshoz. én jógáztam,kirándultam rengeteget. lakásvásárlás,költözés,felújitás,munka. normálisan hiztam,65kg al mentem szülni. ittam teákat,szedtem homeopátiát. 36 órát vajudtam,végül császár lett
2012. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én április 17-éig dolgoztam 27-én szültem, májusra voltam kiírva. Hétfőtől-szombatig, reggeltől estig, egyszerűen nem bírtam a fenekemen megmaradni, tele voltam energiával. Végül rákényszerítve mentem egy táppénzre 17-én!

kb. 15 perc alatt meglett a baba az első fájástól!Szerencsém volt, bár Én tényleg sokat mozogtam, vissza gondolva, nagyon sokat izegtem-mozogtam.

2012. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En a hetedig honapig dolgoztam( szallodaban takaritottam) es mondhatom majd 24 ora volt a vajudas es ebbol 2 ora a kitolas, mert nem birtam kinyomni. :(

Pedig kemenyen dolgoztam vegig. Ez van.

2012. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sportoló kismama, versenysportból mentem babázni, egy percet nem ültem soha terhesség alatt, első babóval vajúdtam kemény 14 órát, plusz több mint egy óra kitolás. Igaz, nem tudhatom, hogy ha többet fekszem, hogyan szültem volna... Tény, hogy gátmetszés és repedés nélkül megúsztam és már másnap úgy éreztem magam, mint aki nem is szült.

Második babómmal ugyanilyen aktív voltam végig, plusz ott volt a még kicsi tesója is, az első kósza fájásocskától számítva 3 óra múlva a kezemben volt. De az igazat megvallva, amolyan igazi fájások csak úgy másfél órát voltak, a kitolás is pikk-pakk ment, alig pár tolófájással...

2012. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi koze hozza. En dolgoztam szulesig (pakolos munka), ferjemet apoltam mutet utan + hazimunka.

Nehezen szultem

2012. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát végig jöttem-mentem,dolgoztam jó darabig,társaságba jártam. 48kg-mal kezdtem a terhességet,feljött 15kg. 30.héten letiltottak a menésről,még az emeletre sem mehettem fel a lépcsőn,ezért leköltöztünk a földszintre. Aztán amikor eljött az idő, 3óra alatt megszületett a lánykám. Nekem mindig azt mondták,h nehezen fogok szülni,mert vékony vagyok és nem pihenek,aztán tessék! :)
2012. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!