Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák mit kell...

Túlsúlyos kismamák mit kell ennetek, hogy ne hízzatok? Az orvos mit ajánlott?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én cukros lettem, és szigorú diétán vagyok. Eddig 5 kg fogytam, ami nem túl jó. Kenyeret csak teljes kiőrlésűt eszem, de abból is csak nagyon keveset. Cukrot abszolút nem, Rizst kicsit. Tej termékeket tízórai és uzsonna között. Kivéve a sajt. Azt szabad. nasi kizárva. Csak diabetikusat, de azt is mértékkel. Most csak ennyi jutott eszembe.
2012. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha diétázni akarsz, akkor csak orvosi kontroll alatt!

Kérj egy beutalót diabetológiára!

2012. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem az orvos azt mondta hogy mivel túlsúlyos vagyok ne egyek többet mint mielőtt terhes lettem jó de akkor még dolgoztam napi szintem 2 szer tudtam enni kb de most hogy itthon vagyok hogy egyek kétszer mikor reggelizünk ebédelünk vacsorázunk meg közbe is eszegetünk mikor éhes vagyok! de én ugy szoktam csinálni hogy sok gyümit eszek kenyeret nem igazán és most vagyok a 18.hétbe és 1.5 kilót fogytam ez idő alatt normálisan elvégzem az itthoni munkát és nem a kajáláson jár az eszem mikor megéhezem rágcsálok répát vagy valamit! egyébként is nem tudom mi van velem de a zsíros húsos dolgokat nem birom megenni mióta terhes vagyok csak kis menyiségbe ja és sótlan kalóriaszegény diétát ajánlott még az orvos! én is nagyon félek hogy a végére elhízok de ez majd kiderül! boldog Babavárást:)
2012. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálad mit jelent a túlsúly?


Én 100 voltam induláskor, most 105 a 31. héten. Nagyon odafigyelek mit eszek: zöldség, gyümölcs, semmi édesség.

Igaz, előtte sem voltam nagy zabás, a pajzsmirigyem miatt híztam el, de ezt nem tudom megmagyarázni az ereimnek és a szívemnek. Túlsúlyos vagyok.

Ennyit tudok tenni, hogy igyekeztem megvonni magamtól a cukrot, de nem teljesen.

2012. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

94 kiló körül vagyok és most volt lombikom !

Az előző terhességem alatt 30 kilót híztam ...nagyon nem szeretnék ennyit hízni !!! Megkérdezhetem ,hogy mit eszel pl . egy nap ?

2012. ápr. 2. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

08,00, Kenyér 5 dkg pulykamellsonka 3 dkg 25ch 155cal

11,00, 5 db korpovit keksz, 1 mandarin 15ch 110cal

14,00, zöldborsó főzelék (össz 185CH,1300kcal) 46ch 325cal

17,00, Vegyigyümi turmix 10dkg, 1 dl tej (+melegvíz) házi szeder 20ch 175cal

20,00, sárgarépás céklás sali, grillhusi, 5 dkg krenyér 30ch 500cal

23,00, .5 db korpovit keksz, fél narancs 15ch 110cal

Összesen: 151ch 1375cal


sajna tábit nem csatolhatok, nekem minden napom így néz ki:

sor elejé óra, pl 8óra 00, utána a kaja neve, utána, hogy mindez mennyi szénhidrátot tartalmaz(pl 25 ch), és utána, hogy ez mennyi kalória.


ch fogyasztásom 150-175, kalória 1500 körül, néha kevesbb néha több, max 150 az eltérés.

sosem csalok.

eddig megúsztam diétával, és nem kellett inzulin, de még csak 28 hetes vagyok.



2. válaszoló voltam

2012. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm !
2012. ápr. 2. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:

szivesen!

a kenyér az nem fehér, hanem én sütöm otthon, teljes kiőrlésű különböző lisztekből.

a gyümikkel vigyázzál, mert egyáltalán nem fogyókúrásak! némelyek :)

pl a szőlőt, meg a banánt el kell felejteni.

a joghurtokban is rengeteg a cukor :(

2012. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!