Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SE Londoni kismamák vagytok...

SE Londoni kismamák vagytok itt esetleg? Jó lenne az itteni tapasztalatokat megosztani, a babavárós kérdéseket megvitatni.

Figyelt kérdés
Sajnos magyar kismamát nem a közelben:(
2009. jún. 7. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, En SE1-ben lakom, de meg nagyon az elejen vagyok, a tapasztalatok csak most fognak igazan jonni. Engem is erdekelnek mas kismamak kerdesei, ha van kedved, irj priviben!
2009. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia en E11-ben lakom. Most vagyok 29 hetes. Kerdez mire vagy kivancsi?
2009. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En is kihasznalnam az alkalmat ha mar ilyen rendi vagy es felajanlottad hogy segitesz :)

Most fogok menni az elso talalkozasra a GP-vel. Nem vagyok benne biztos hogy mi fog most tortenni.. Vesz vert, vagy csak beutal a midwife-hoz?

2009. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En tavolabb vagyok SE-tol (HA), de a harmadik kommentelonek leirom, hogy nalunk hogy zajlott.

Bementem a GP-hez, hogy terhes vagyok. Ferfi GP-m van. O azt mondta, hogy ez remek, honnan tudom, teszteltem-e, mennyit kesik. Es kernem kellett egy idopontot a noi GP-hez, aki nem nogyogyasz, de ha kellett volna, akkor megvizsgal.

Vele egy ot perces beszelgetesunk volt. O is megkerdezte, hogy teszteltem-e, vagy honnan tudom, hogy terhes vagyok, mikor mensiztem utoljara. Kikalkulalta a varhato szulesi idopontot (amit mar reg megtettem otthon), majd beszelgettunk a terhesvitaminokrol es a folsavrol. Es elmondta, hogy kernem kell idopontot a midwife-hoz. Nekem nem kellett korhazba jarnom terhesgondozasra, mert ebbe a rendelobe heti egy alkalommal jott ki midwife.

Bejelentkeztem hozza is. Akkor voltam kb 9 hetes. Kiallitotta a sarga mappat, vagyis terheskonyvet, beszelgettunk ismet a terhesvitaminokrol, o is kikalkulalta, hogy mikorra jon a baba varhatoan, kerdezte, hogy milyen a munkam, sulyt mert es vernyomast, vizeletmintat kellett produkalnom, amibol feherjet es cukrot nezett, hogy van-e.

Mondta, hogy ker idopontot uh-ra, kerdezte, hogy melyik keruleti korhazba szeretnek inkabb menni. Negy het mulvara kaptam a midwife-hoz idopontot.

UH-ra a 12. heten kellett volna mennem, de sajnos megis korabban voltam egy hettel, ugyanis volt egy beverzesem, amivel a surgossegin kotottunk ki es ott megneztek a babat, toroltek a kesobbi idopontunkat.

Szerencsere megmaradt a baba. Vagy inkabb hala Istennek.

A kovetkezo alkalommal, amikor vissza mentem a midwifehoz, akkor vernyomast mert es vizeletett nezett, sulyt nekem mar nem mertek tobbet, csak szules utan.

Megnezte az uh eredmenyeket, beszelgettunk a beverzesrol es akkor kaptam beutalot az elso vervetelre. En az osszes letezo betegsegre kertem szurest, amire csak lehetett, ha mar ugyis megyek, akkor mindegy volt. Kaptam kulon beutalot az integralt tesztre. A lelkemre kototte, hogy csak a 14. het utan menjek vervetelre, mert csak az utan ertekelheto az integralt teszt. A 16. heten ismet volt egy uh, ahol azt neztek, hogy rendben van-e a mehlepeny a beverzes utan es a baba megfeleloen fejlodik-e, erre a gp adott kulon beutalot, egyebkent nem lett volna uh.

Tovabbra is negy hetente jartam midwife-hoz, huszadik hetre kert nekem ujabb idopontot uh-ra. Vervetel ugy emlekszem, hogy a 28. het kornyeken lett volna, de nem tudtam menni, mert nyaraltunk. Ketszer vettek vert a harmincas hetekben meg, utoljara szules elotti heten, illetve meg szuleskor is. Uh nem volt tobb.

A vegen ket hetente, majd az utolso ket alkalommal hetente kellett mennem midwife-hoz.

A szules remek volt, aranyos volt mindenki, tiszta a korhaz es nagyon jol nezett ki, jo volt a hangulat, segitokeszek voltak. Nekem ez a velemenyem az egesz ellatasrol, amivel talalkoztam terhesseg soran.

Mar elmult hat honapos a babam, a megszuletese utan is eleg sokan jartak hozzank ot ellenorizni, gyakran kellett vinni is. A nagy nyuzsges mar lecsitult, tovabbra sincs problemam az ellatassal.

2009. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Koszi a szupi valaszt! Gyorsan be is csomagoltam a GP vizitre a vitamint amit szedek meg a teszt eredmenyeket :) Szerencsere no a GP-m es igy megsporolhatok egy lepest :) Egy Clinic-kel van szerzodesuk aki a midwifery szolgaltatasokat nyujtja, majd meglatjuk hogy hogy jutok el odaig.. Megegyszer koszi!!!
2009. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentkezve a dokihoz, akkor az egész ellátás ingyenes, jól tudom?bocsi hogy csak így írok,de most megyünk ki férjemmel, neki van munkája, nekem még nincs, de tervezzük a babát már egy ideje.
2009. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ingyenes. Felnőtteknek két féle képpen lehet állami biztosításuk: vagy a saját munkájuk által, vagy pedig hozzátartozó (férj, élettárs) által.

Ha a férjednek van munkája és biztosítva van, akkor te is biztosítva vagy. Hogy ennek a bejelentése hogyan működik, azt nem tudom...

2009. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
köszi:)
2009. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!