Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama anyukák, mennyit...

Kismama anyukák, mennyit szoktátok emelgetni a nagyobb gyerkőcötöket?

Figyelt kérdés
Csökkentettétek az emelgetést,csak mert várandósok vagytok?

2012. febr. 29. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem csökkentettem, ki is nyílt a méhszáj már a terhesség felétől, mind a 3 része. Az volt a "szerencsém", hogy a 2. baba is elakadós volt, így császár lett, mert nem tudott kijönni. Egyébként a doki is mondta, hogy koraszülött is lehetett volna.

Ja, 20 hó van a két gyerek között, szóval a nem emelgetés etetőszékbe, kádba, pelenkázóra nem volt megoldott.

2012. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Emelgettem az első terhességem alatt a bútorokat, dobozokat, mert költöztünk. A második alatt az első babót, meg a heti nagybevásárlást, mert a férjem csak ritkán tudott segíteni, rengeteget dolgozik. Most a harmadik terhességem alatt emelgetem a két nagyobbat, a heti bevásárlást, na meg a bútorokat, mert épp most rendeztem át a gyerekszobát meg a dolgozót. :-)

Még sose volt semmi bajom. Ja és lapátoltam a havat még tegnap is (nálunk több centi esett), a 15 kilós kutyakajás zsákot, meg bármit, amit épp mozdítani kell.

A terhesség nem betegség. :-))

2012. febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazad van, én is ebben a cipőben járok...

3. gyerkőc lesz, a lányomat, aki 16 kg, és 3 éves, sokat kell emelgetnem, a fiamat, ő már 10 éves, hál'Istennek már nem kell XD

De én is lapátolok havat, meg fát is vágtam, párom külföldön dolgozik.

Eddig még bírom

13 hkm

2012. febr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ah én sem gondoltam volna ennyit emelgetek.


lányom másfél éves, és ruhástól már 10 kiló.

elsön lakunk és a picében van a mosókonyha ahol a mosogép és szárító. így van hogy naponta 6-8x lépcsözök van hogy gyerekkel, mosással, vagy haza fele bevásárolt cuccal. habár lányom most már szeret egyedül lépcsözni, de ha síros, vagy fáradt muszáj vagyok vinni.


pont tegnap volt hogy programon voltunk, de sietnünk kellett, és parkolót csak kb 500 m-re találtam. gyerekkel+nehéz táskámmal rohantam az autóhoz, majd a másik idöpontnál csak kb 1 km.re találtam parkolót és mivel késésben voltunk végig kellett cipelnem. mikor oda értem éreztem hogy ez már sok volt. de ez van. nincs senkink akb 500km-es körzetben, akármit csinálok vinnem kell a gyereket.

2012. febr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja 22 hetes vagyok
2012. febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem csökkentettem,amikor a harmadikkal voltam terhes, akkor volt, hogy kettő lógott rajtam.De edzésre is jártam végig, futottam úsztam,ehhez képest a gyerkőcök meg se kottyantak. ahogy az előzőírta a terhesség nem betegség,csinálhatsz mindent ugyanúgy ahogy előtte
2012. febr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit emeltem amennyit igényelte. Még most a 40. héten is, mivel beteg állandóan emelem, rajtam lóg. Akinek kinyílt a méhszája lehet mástól is kinyílt volna. Meg lehet próbálni elbeszélgetni a nagyobbal, de ha nem jött össze a meggyőzés, hogy egyedül is lehet gyalogolni akkor felvettem picit, majd letettem, ha már sok volt. Éjszaka, ha felkelt és kérte vegyem fel, egy percig se gondolkodtam. Neki is szüksége van rám.
2012. febr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, utólsó! Nekem se férne bele, hogy mondjuk azt mondjam a három és fél éves lányomnak, amikor megyek érte délben az oviba és szalad elém, hogy bocsi, nem veszlek fel... De bizony, hogy fölveszem, megölelgetem, mert neki is kell még... Van, hogy a két gyerekem egyszerre lóg rajtam. Na és? Én lennék az anyjuk, vagy micsoda...
2012. febr. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor én vagyok a kivétel. :) Én bizony kevesebbet emelgetem 3 éves fiamat, de tény, hogy ő legszívesebben 24 órán át rajtam lógna. Szóval ez most kicsit jól is jött. Nyilván így is rengeteget összebújunk, de vagy leguggolok hozzá, vagy ő bújik fel az ölembe a fotelben.

Mivel ennyire gyakran igényli, ezért kezdtem el az elejétől fokozatosan visszafogni az emelgetést.

Nyilván, ha én fürdetem, én veszem ki a kádból, szóval azért még így is szoktam emelni, de nem bánom, hogy nem gyakran, nekem kellemetlen érzés volt a hasamban emiatt.

2012. márc. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!