Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a terhességi epepangásnak? Akinek volt ilyen, megszűnt a szülés után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem ezt így nem mondták ki, de szerintem az volt,

az alkalikus foszfatáz értékem megemelkedett, és borzalmasan viszkedtem, a végtagjaim, éjjel nappal, aztán kiütéses is lett, rettenetesen néztem ki :(

szülés után elmúlt, de nem rögtön, még pár hétig viszkedtem, de már nem annyira elviselhetetlenül

2012. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi! a babáddal minden rendben volt?
2012. márc. 1. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, hálistennek, makkegészségesen, 10/10-ea apgarral született (bár császár volt, de teljesen más okból)

viszont amikor benne voltam, még nem tudtam hogy ez bizony veszélyes is lehet, ugyanis se a védőnő, se a nődoki nem mondott semmit, csak a kiütéseimen ájuldozott a védőnő, én mondtam neki, hogy mit olvastam a neten, és nézzük meg az alkalikus foszfatázt, és láttuk hogy magas, továbbküldött a nődokihoz, aki meg semmit nem csinált, csak nagy adag kálciumot javasolt, meg még bőrdokinál is voltam, na az végképp nem ért semmit

szóval ezért írtam hogy nekem ezt a szakma nem mondta ki,hogy epepangás, én csak a netről tudakolódtam, és utólag örülök, hogy nem lett semmi baj !

nálad mi a helyzet?

2012. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 35. héttől kezdtem mindenhol viszketni, de kiütéseim nem voltak, viszont nagyon durván ödémás voltam mindenhol. Emelkedettek lettek a májenzim értékeim, ezért ott fogtak a kórházban, majd egyre romlottak az eredményeim, bár nem olyan ütemben, mint "várták". Végül a 38. héten programozott császár lett (ami akkor már megváltás volt). Addig mindennap kellett mennem NST-re, kétnaponta ultrahangra, kétnaponta vérvételre. Szülés után rögtön megszűnt.

Babám hál'istennek teljesen egészséges lett.


A kórházban volt egy másik lány is az osztályon cholestasis-sal: ugyanígy viszketett, de ödémája és kiütése nem volt, viszont már besárgult. Neki oxitocinnal indították a szülést (gondolom, nála nagyobb "hajlandóságot" mutatott a baba megszületni). Úgy tudom, neki is egészséges babája lett és szintén szülés után rendbe jött rögtön.

2012. márc. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na jól van, akkor már te is túl vagy rajta, a lényeg hogy a babák egészségesek! én azt olvastam, hogy akinek egyszer megtörtént, valószínűséggel a következő terhesség során is bekövetkezik :(

reméljük nem így lesz!

minden jót nektek!

2012. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

még nem vagyok túl rajta, egyelőre nem mondanak semmit az orvosok nekem sem. most újra vérvételre küldenek. nem tudni mitől lehetnek ilyen magasak az értékek, mert nincsenek panaszaim. remélem a babával minden rendben lesz.

köszi még egyszer mindenkinek!

2012. márc. 6. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott, hogy nekem még mielőtt el kezdtem volna viszketni, már picit emelkedettek voltak a májenzim értékeim (emlékszem, két héttel előtte nézték). Később pedig az Ursodeoxycholsav nevű gyógyszert is szedtem, ami - azt hiszem - segíti az epesav ürülését. Ezt én a neten találtam (itt: [link] és először a doki nem akarta felírni, hogy erre nem szoktak semmit, de aztán 3 hétre rá mégis ő javasolta. Mivel pár napra rá megcsászároztak, nem tudom, használt-e volna, de kérdezz rá.

Hányadik hétben vagy?

2012. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!