Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen tornagyakorlatokat...

Ki milyen tornagyakorlatokat végez terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Még csak 6 hetes terhes vagyok, de nem szeretnék nagyon ellustulni, ezért gondoltam napi pár perc torna nem árthat.

És amúgy is elég hátfájós vagyok,sajnos azelőtt is az voltam és ahogy nő a baba ez csak fokozódni fog. Terhesség előtt nem tornáztam aktívan. :-(


2012. márc. 2. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kismama torna van, neten is találsz belőlük. Én egyet csináltam, holott előtte sosem tornáztam, de szerintem sokat segített szülésnél. Feküdj az oldaladra és a lábadat emelgesd fel-le. Ebből jó párat mindennap mindkét lábbal.
2012. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ide jártam:

[link]

És most már a babóval együtt járunk :) Ha esetleg messze van, akkor a honlapon találsz gyakorlatokat + dvd-t is rendelhetsz.

2012. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én úsztam minden nap az utolsó napig mindhárom terhességnél. futottam is amíg bírtam, és reggeli fél óra gimnasztika otthon.

terhesség alatt is és a szülés után is.

2012. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem szeretnélek lebeszélni a mozgásról, de a 13. hét előtt nem ajánlják, pláne, ha előtte nem mozogtál. Vigyázz magadra, most még pihizz sokat, ez nem lustulás, kell idő, hogy rendesen megtapadjon és később se legyen baj. És gratulálok a babához :)
2012. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Ha a terhesség előtt nem sportoltál akkor most várj a 3 hónapig. És minden előtt konzultálj az orvossal.

Ami nem árthat: már szép idő van , sétálj napi 1 órát legalább.

2012. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Az én véleményem szerint is, ha a teherbeesés előtt sem tornáztál aktívan, rendszeresen, akkor ne most akard elkezdeni! Napi pár perc torna egyébként sem ér szinte semmit (izmaid szinte be sem melegednek annyi idő alatt, így nagyobb a sérülés veszélye, a pulzusemelkedés is minimális lehet annyi idő alatt, így az állóképességed sem javulhat sokat)!

Várj a 12-13. hétig, ha minden rendben van, akkor járj kismama tornára, amit képzett gyógytornász vezet, vagy kismama jógára, ami szintén nagyon biztonságos és kellemes mozgás áldott állapotban!

(Én terhesség előtt aktív tornáztam, így miután megtudtam, hogy babát várok, a dupla órás step aerobic órákról le kellet mondanom. Edzőterembe jártam, futópadon gyalogoltam a megengedett pulzusemelkedést betartva, súlyzós gyakorlatokat végeztem. Nagyon aktív voltam az egész terhesség alatt. Nagyon simán és gyorsan világra hoztam a kisfiamat, aki mára már 20 hónapos (-:! És már a pocakomban van a kis tesó.... a napokban lett pozitív a tesz! (-:)

Jó babavárást Neked!

2012. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!