Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a legveszélyesebb...

Melyik a legveszélyesebb hét/hetek a vetélés szempontjából? Ti hány hetesen vetéltetek el?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 08:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
:(kezdek megint félni,hogy ilyeneket irtok:(én most vagyok 18hetes
2012. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az első 12 héten a leggyakoribb, ilyenkor még szinte nem is biztos a terhesség - én háromból kétszer elvetéltem. Ez az az időszak, amikor szinte semmit nem tudnak tenni az orvosok sem. Később már mindig valamilyen konkrét oka van a vetélésnek (pl. kinyíló méhszáj), amit lehet orvosolni - ha nem lehetne, akkor én most nem írnék!

Persze bármikor történhet bármi, a terhesség során, meg utána is, de azért ezek nagyon-nagyon ritka esetek, nem szabad ebből kiindulni! Az első 12 hét után már fel lehet lélegezni, és nem szabad rosszra gondolni!

2012. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
79%

Miért idegesíted magad?Nem kéne ilyeneket kérdezgetned!A terhesség minden pillanatát élvezni kell,és nem azon rágódni h mikor vetélhetek el!

Bocsi ha kemény voltam,de ez az őszinte véleményem!

2012. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem 5-6 hetesen volt egy spontán vetélésem, de azóta 34. hetes terhes vagyok. :)
2012. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az első 12 hét a kritikusabb időszak. Amennyiben nem volt még kései vetélésed,koraszülésed és zárt a méhszáj,pihensz, vigyázol magatokra,és jók az eddigi eredmények, akkor a kockázat minimális. Ne idegeskedj. A babád biztosan rendben világra jön majd:D
2012. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokt!
2012. márc. 4. 06:39
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem se ezzel foglalkozz. Bár én az elsőt 8 hetesen vesztettem el, a másodiknál meg nagyon örültem mikor minden baj nélkül átléptük a 12. hetet! Azt hittem már nem lesz semmi baj. 23 hetesen mégis megtörtént a baj! Úgyhogy tényleg ne gondolj ilyenekre, örülj a terhességednek!!!!
2012. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Szerintem is végig veszélyes sajnos :( Nekem is volt egy vetélésem a 23. héten (a terhességem elvileg végig problémamentes volt! Helyesbítek, ahogyan az orvosok fogalmaztak: TANKÖNYVI PÉLDA!!! :/). A második baba meg koraszülött lett, de ő már 8 hónapos és itt gagyog, meg mosolyog mellettem :) Az az igazság, hogy ez terjedt el, hogy a 12. hétig a legrizikósabb a várandósság, aminek van is valóságalapja, mert ha nem eléggé életképes a magzat, akkor ebben az időszakban lökődik ki általában, de sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a mai megváltozott környezeti viszonyok (a légkör, meg a sok mű étel, amit eszünk és ez ellen sajnos nem is lehet mit tenni :( ) ezek mind azt eredményezte, hogy egyre több a félidő utáni vetélés/probléma. A toxémia is ezért alakult ki valószínűleg, ami jellemzően a terhesség betöltött félideje után jelentkezik, a tünetei... Nekem is ez volt a probléma mind 2x! :(, és még számos kismamának bent a kórházban, akikkel a 2 hónap alatt megismerkedtem, és egyre több ilyen van sajnos. :( Érdekes, hogy én veszélyeztetett terhes létemre végig, a terhesség minden pillanatát élveztem, igyekeztem nem rosszra gondolni, és máig úgy gondolom, hogy a legcsodálatosabb dolog a világon, amit bizony ki kell élvezni! :) Hamarosan szeretnénk kistesót is :) és az előzmények és a félelmem ellenére imádni fogok terhes lenni, mert sajnos hamar elmegy az a pár hónap! :) Tedd azt te is és ne parázz, meg görcsölj egy pillanatig sem! A baba ugyanis ezt megérzi! :)
2012. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ja, és persze Boldog Babavárást neked! :) Utolsó válaszadó voltam. Majd számolj be, hogy minden rendben ment-e! Biztos úgy lesz! :) Kitartás! :)
2012. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!