Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyi idő múlva múlt...

Beatrix25 kérdése:

Nektek mennyi idő múlva múlt el az Utrogestan-tól a vérzés, vagy a barna folyás?

Figyelt kérdés
Hétfőn kaptam a gyógyszert,2 napig nem jelentkezett barna folyás,de csütörtök óta ismét,és mintha több lenne.Aggódok nagyon,orvoshoz hétfőn megyek vissza.Miért nem múlik el?Mitől van ez a barnázás?
2012. márc. 3. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
nekem hematóma miatt volt, pár hétig barnáztam, egyszer előfordult vérzés is. szerencsére a babával nem volt gond. drukkolok, hogy nálad se legyen!
2012. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia...Nekem volt egy kicsike barna folyásom szex után, megilyedtem orvoshoz rohantam utrogestant kaptam napi 3x kell szednem, legjobb vaginálisan, és fekudnom kell meg nyugalomban lennem, nekem rogton másnapra elmult tole Hála Istennek...Hányadik hétben vagy?...addig amig nincs rendes vérzésed addig nincs gond, legalábbis nekem aztmondta a doktorno...nyugodj meg, pihenj sokat, és szorítok neked...serintem nincs nagy baj,csak megvagy ilyedve
2012. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 9.héten kezdődött a barnázás és a 12. hét végére múlt el. Arra már nem emlékszem, hogy mennyi Utrogestant szedtem.

De ahogy itt olvasgatok, az én orvosom egy nagy barom volt! Semmiféle pihenésről nem beszélt, én végig dolgoztam. (Sajnos akkor még nem látogattam ezt az oldalt). Pedig kérdeztem, hogy mitől van, meg mit tegyek, aggódtam. Ő meg, hogy semmi extra, előfordul az ilyen. Áhhhh! Hát a tesót biztos nem nála szülöm!

Szerencsére egészséges kisfiam született, aki most 16 hónapos. :)

2012. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én nem barnáztam,én az alsó tájékon kipöttyösödtem tőle. Ezek a pöttyök sajnos viszkettek, és fájtak. Elmentem a bőrgyógyászhoz,de az sem normális, azt mondta a tusfürdőmtől van, amivel évek óta fürdök. Én aztán 15 napig Crinone-t használtam,majd újra visszaváltottam az Utrora, mert negyedébe kerül. Már csak hetem van hátra, utána elméletileg nem kell szednem. Egyébként az Utrotól szerintem nem kellene vérezned, ez sárgatestpótlás, azért van rá szükség, hogyha a baba nem termel, vagyis te eleget, hogy a baba be tudjon ágyazódni, így biztosabb a siker. Szóval én azóta már voltam a dokinál 2-szer is, de ő is mindig megkérdezte,volt-e vérzés.Szerintem nem a gyógyszertől van, hanem attól, hogy a terhesség elején a szervezet még nem tudja biztosan eldönteni, hogy mi is zajlik benne, ezért lehet olvasni, hogy sok nő menstruál az első pár hétben.Kár, hogy nem kértél a dokitól mobilszámot amin ilyen esetekben hívhatod. Pótold!

Ja, nekem az első babám elment, mert bár clostyval sikerült a doki semmit nem írt fel, nem is pihiztem, mert dolgoztam. A 12. hétben elment. A doki csak annyit mondott, mikor elmondta, hogy műszeres befejezés kellene, hogy ne aggódjon ez nekik rutin művelet, hiszen minden tizedik terhességből 8 vetélés. Ez felháborító, s azóta sem tudom elfogadni, ez szerintem nagy része az orvosok hibája is, mert nem tesznek meg mindent, és nem világosítják fel a kismamákat. Persze nekik is ki van adva, hogy nehogy már túlszaporodjon a Jófajta magyar ember.A többi meg csak pottyantgat, mintha minden rendben lenne és lenne, aki eltartsa.

Bocsi, eltértem, jó pihenést!

2012. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, lenne egy kérdésem,ha valaki clostyval esik teherbe akko annak nagyobb az esélye a baba elvesztésére, muszáj pihenni meg othholmaradni munkábol?...mert énis clostytol estem teherbe, a 7hétben vagyok, Utrogestant szedek és 2hétre ki vagyok írva egyenlore...és nincsenek is kulonoseb terhességi lejeim, kis hányinger meg itt ot hasbájás, meg cicifájás...ez normális?
2012. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Elméletileg holnap leszek 7 hetes,de még uh-val nem nézték meg mennyi idős,mert csak az orvosomnál voltam,nem volt még szívhang csak petezsák.Nekem is azt mondta az orvosom,hogy nem kell feküdnöm,de szerintem meg igen,bár nem vagyok olyan lusta fajta,ha beteg vagyok akkor sem nagyon fekszek,meg itthon vagyok a 20hónapos kisfiammal.Vele semmi problémám nem volt,7 hónapig dolgoztam vele.Nekem is volt egy vetélésem,10hetesen.Azóta nagyon félek,mert a fiammal nem volt semmi barnázás,vérzés.Meg megpróbálom nem nagyon emelgetni a kicsikémet,mert tegnap is emeltem,és utána vettem észre a nagyobb mennyiségű folyást,úgyhogy megpróbálok mindnet,megteszek mindnet hogy egészséges legyen a bébi.További jó pihenést,és jó babavárást nektek:)
2012. márc. 4. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
jé, énis holna leszek 7 hetes:-)
2012. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt a Closty-s vetélős. Sajnos nálam, már jóval előbb megállt a baba a fejlődésben. Egyébbként én is jól éreztem magam, de így most hogy megint állapotos vagyok, látom a különbséget.Persze nem dolgozom, mert már terhesség előtt felmondtam,mert nem tudtam kezelésre járni. Szóval jobban nő a hasam, most vagyok a 11. hétben és már 2 hete nagyon hányós vagyok, vannak napok mikor őrült fáradékony vagyok, de van mikor egész nap tudok házi munkát végezni, főzni. A múltkor semmit nem éreztem, mintha nem is lettem volna babás.

Sajnos, a múltkor az én dokim nem foglalkozott velem kellőképpen. Pl.: nem is beszélt nekem semmilyen segítő gyógyszerről, így nem szedtem semmit. Neked szerencséd van, vszínű jó a dokid is. Ne aggódj, ha úgy érzed pihenj, s ne menj vissza dolgozni. Én emiatt a hányásos időszak miatt nem is tudtam volna dolgozni, mert nem hagyhattam volna egy osztály gyereket magára, negyed, meg félórára.

Sokan az anyagi oldalát is nézik, azért mennek vissza.Én már tanultam a leckéből, bár nagy ára volt, nálam első a baba.

2012. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Klári083 válasza:
36%
Sziasztok! 9 hetes kismama vagyok. Nekem az 5. héttől volt elég durva barna folyásom, olykor áttöréses vérzésem. Nagyon meg voltam ijedve. Azonnal orvoshoz mentem, akkor még csak petezsák volt. Duphastont kaptam rá, 2x1-et kellett szednem. 2,5 hét alatt semmit nem segített, olykor még több barna folyásom volt. Akkor jött a nagy ötlet! Népi gyógyászat! Palástfű teát iszok 2x1 bögrével reggel és este. Én is kételkedtem. DE! 3 nap alatt elmúlt tőle a folyásom. Azóta iszom minden nap, és egy nagyon enyhe fehér folyásom van, de a dokim szerint ez már normális, és nagyon jól vagyunk! Pénteket lesz 9 hetes a picurkám:) Próbáljátok ki a Palástfűvet! Annyira kell csak figyelni, hogy ne keményedjen be tőle a pocitok! Gravidát szedek napi egyszer és MagneB6ot napi kétszer. Jól vagyunk:) Jó babavárást mindenkinek!
2012. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!