Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes vagyok, nem rég derült...

7hetes vagyok, nem rég derült ki. teljesen le kell szoknom terhesség, szoptatás alatt az energiaitalról?

Figyelt kérdés
Vagy megengedett valamennyi?

2012. márc. 5. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen, állj le vele.

Napi egy-két kávé belefér, de az energiaital óriási mennyiségben tartalmaz koffeint, azzal nem kéne bombázni a szervezeted.

2012. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Lesznek, akik majd azt írják nyugodtan idd és azok le is pontoznak majd engem. De én azt mondom sürgősen szokj le róla!
2012. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Várandós és szoptató nők: Az orvosok általában azt tanácsolják a nőknek, hogy terhesség és szoptatás alatt csökkentsék koffeinfogyasztásukat. Ezért várandós nőknek és szoptató kismamáknak azt tanácsoljuk, hogy korlátozzák koffeinbevitelüket.



Alapvető tudnivalók a kávéról


Egy csésze kávé hozzávetőlegesen 60-100 milligramm koffeint tartalmaz, attól függően hogyan van elkészítve, vagy mennyire erős maga a kávé (ez márkafüggő).


Napi 500 milligramm koffein duplájára növelheti a vetélés kockázatát, valamint kétszer akkora eséllyel születik alacsony súllyal a baba.


A fenti két adat birtokában nyilvánvalóvá válik, hogy napi két kávé még elfogadható mennyiség a kismama számára, amennyiben úgy érzi szüksége van rá.


Az is előfordul, hogy a kávézás szokás a kismamánál és pusztán az íze miatt kívánja. Erre nagyon jó megoldás a koffeinmentes kávé, mely bizonyos márkák tekintetében semmilyen íz különbözőséget nem mutat.


Egyéb koffeinforrások


A kávé mellett érdemes tudni, hogy a kóla sokkal nagyobb koncentrátumban tartalmaz koffeint, tehát a kóla mellőzése sokkal fontosabb, hiszen akár két pohár kóla tartalmazhatja a kritikus koffeinmennyiséget.


A fekete teával ugyanez a helyzet, nagy mennyiségben tartalmaz koffeint (vagy teint), így többnyire a gyógynövényből készült teákat részesítsük előnyben terhesség alatt, ám ezeknek utána kell nézni alaposan, hogy mely fajtákat nem szabad várandósan fogyasztani.


Természetesen, az energiaital fogyasztása sem ajánlott, mely amellett, hogy rengeteg koffeint tartalmaz, egyéb káros anyagokkal is telítve van, mint például színezék, tartósítószer, természetazonos aroma. Akkor már inkább egy-egy csésze kávé mellett döntsön a kismama, és üdítő tekintetében érdemes rászokni a tisztított vízre.

2012. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Első: az energiaitallal nem csak a koffein a gond. Tele van egészségre ártalmas anyagokkal.


A kávés témát még annyival kiegészíteném: ha a vérnyomásod nincs az egekben, akkor igen, lehet. De inkább gyengébbre főzd, mint eddig.

2012. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Zöld teát próbáltad már? Egészséges és babásan is szabad inni. Én is azt iszom.

2.voltam.

2012. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

rendben köszi mindnekinek!

barátnőm mondta hogy ő napi szinten megitta a 250ml-s Burnt és gond nincs a mostan 4éves lányával.

Valakinek így valakinek úgy...

2012. márc. 5. 16:56
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
5 éve nem vot burn......
2012. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4éve,ezek szerint mégis :))
2012. márc. 5. 17:09
 9/11 A kérdező kommentje:
vagyis úgy rémlik azt mondta,nem is az a lényeg,hanem hogy meg volt a napi energiaital bevitele.
2012. márc. 5. 17:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal abbahagytam. Jobb félni, mint megijedni...


Sok boldogságot a babához :-))

2012. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!