Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mostani kisbabám szempontjáb...

A mostani kisbabám szempontjából az előző terhesség (ami sajnos rosszul végződött) is számit? Az első rúgásra gondolok most?

Figyelt kérdés
5 éve volt az első ikerterhességem de sajnálatos módon 14 hetes voltam amikor közölték hogy nincs szívhang.Eddig eszembe sem jutott,de a barátnőm anyósa mondta hogy ez a második terhességem és azért mozdult meg hamar(16.héten).Ez valóban akkor már második terhességnek számít?Én azt hittem hogy csak akkor számít többedik terhességnek valami ha már meg is született.Ezt most nem rosszindulatból írtam!17 hetes km.
2009. jún. 9. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem is volt két terhességem, ami vetéléssel végződött, és én is gondolkodtam ezen, hogy akkor most egy hogy számít bele.A második a 19. hétben ért véget, tehát elég sokáig hordtam, az első pedig a 7. hétben.De nekem attól függetlenül most ez a manó a 18. héten mozdult meg úgy igazán.

Hát végül is a vetéléssel végződött terhesség is terhesség.

Sok sikert nektek.28 hetes.

2009. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
persze, hogy a 2. terhesség! akárhány hetesen vetéltél el, terhességnak számít.
2009. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! A barátnőd anyósa kicsi tévedésben van, a gyerek ugyanakkor kezd el mozgolódni mint az előző v a következő baba (nevezetesen a 9-10. hét környékén), azért "érzik" meg hamarabb az anyukák mert már tudják mit éreznek, nem keverik össze a bélmozgásokkal. A 17. hétben már teljesen reális hogy érzed a picúr mozgolódását, akár első akár többedik terhesség. Látni még nem lehet, de belül már érzed a "bökdösést"?

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem a nőgyógyász (amikor először voltam nála) megkérdezte: Hány terhessége volt? aztán: Hány gyermeket szült? végül: Mind élnek és egészségesek?

Tehát ha bizoyítottan terhes volt valaki, ha meg is szakadt, az terhesség. (Gondolj arra, hogy van, aki pl.5-6-szor ment már abortuszra, az is terhes volt 5-6-szor.)

Az meg, hogy mikor érzi meg valaki a baba mozgását, nem attól függ, hogy hányadik terhesség. Aki már többedszer terhes -és mozgott neki a baba- az tapasztalatból már hamarabb meg tudja különböztetni a baba mozgását az egyéb pl.bélmozgásoktól, ezért mondják, hogy hamarabb érzi, pedig inkább azt kéne mondani, hogy hamarabb tudatosul benne a mozgás.

2009. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már kéthete érzem a bökdösést!És kívülröl is látni még ha hihetetlen is de így van.Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 9. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy! Én még csak belül érzem, de van néhány centis zsírréteg a pocimon, így még nem látom... de már nagyon várom én is!

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!