Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legfontosabb kelengye lista?

Legfontosabb kelengye lista?

Figyelt kérdés
Nehogy pont a legfontosabb dolgokat hagyjam ki.
2012. márc. 8. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg lista van az interneten és itt is, a keresőbe írd be.

Ha azután van kérdésed hogy tényleg kell-e az a valami, vagy felesleges, írj és válaszolok.

2012. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

-Kiságy

-Ágynemű

-Lepedő

-Kifogó kendő

-Fürdőkád (lehet állvánnyal vagy anélkül, ill lehet bele venni biztonsági fürdetőt)

-Pelenkázó alátét

-Babakocsi

-Hordozó (már ha van autótok)

-kb 20 db textil pelus

-Vékonyabb pléd

-10 db 56-os body (hosszú vagy rövid ujjúból is kellhet ennyi)

-10 db 56-os rugdalózó (mint fönt)

-2 sapka (egyik vastag-már ha hűvös lesz mikor születik, másik vékony)

-Egyéb apróságok ( cumi, cumilánc, cumisüveg, cumisüveg mosó kefe, babafürdető, testápoló krém v olaj, popsikenőcs, pelenka, popsitörlő, köröm vágó olló, puha sörtéjű hajkefe, fürdető "kesztyű")

Én ezeket vettem meg első körben.

2012. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Ami a 3. válaszoló listájából szerintem felesleges:

- kiságy (sokkal jobb a gyereknek is meg neked is pihentetőbb, ha melletted alszik),

- kifogó kendő (az mi?),

- cumi, cumilánc, cumisüveg, cumisüveg mosó kefe - ráérsz megvenni, ha valóban szükség van rájuk.

- sokallom a 56-os méretű ruhákat is, de ha sok pénzed van, akkor vásárolj be nyugodtan, max lesz amit csak egyszer adsz rá, hiszen irtó gyorsan kinövi.


Ami viszont kell/jó ha van:

- hordozókendő, átlagos testalkatra 420 cm-s, az első napoktól roppant mód megkönnyíti a dolgodat.

- pihepuha frottír törölköző (olyan aminek a sarkán "kapucni van"), amibe fürdés után becsomagolod.

2012. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kiságy nélkülözhetetlen. Eleve veszélyes is ha melletted alszik (nem veszed észre és éjszaka megnyomod,ráfekszel stb),másrészt ha nagyobb lesz és már nem akarod magad mellett altatni,kínlódás lesz átszoktatni a saját ágyába. És a gyereknek is jobb ha már eleve külön ágyba alvást szokja meg.

2. voltam

2012. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 4.! A kifogó kendő pontosan az, amit te pihe-puha kapucnisnak írsz le:). Szerintem a kiságy fontos, 10 body szerintem is sok 56-osból.
2012. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56-osból én használtan vettem kettő bodyt, kettő rugit, nagyobb méretekből vadászom a szebbeket, jobbakat, az 56-osat úgyis kinövi. Amúgy használtan is nagyon szépeket, és jó minőséget találtam, darabját 5-600 Ft-ért.
2012. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húha össze ne vesszetek!Kiságy az már meg van és külön szobába lesz a pici.

Amit nem tudok,hogy fontos e az a:

csecsemőmérleg

porszívós orrszívó(nekem nagyon brutálisnak tűnik)

hálózsák

+ágynemű huzat

bébiőr

2012. márc. 9. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Szerintem

- csecsemőmérleget csak akkor szerezz be, ha nem fogod magad túlaggódni azon, hogy "most miért szopott csak ennyit, ha tegnap kétszeresét ette". A helyedben nem vennék, csak ha valami okból kifolyólag sűrűbben kell mérni, mint ahogy a védőnő és a doki látja (nálunk ez első gyereknél 2 hetente volt), vagy ha téged megnyugtat a tudat. Amúgy bérelni/kölcsönözni is lehet, kérdezz rá a védőnőnél.

- porszívós orrszívó nem olyan durva, főleg ha a porszívót alacsonyabb szívóerőre állítod. A kézi pumpás semmit sem ér, ez viszont egy pillanat alatt és szépen kiszedi a taknyot. Ha nagyon taknyos a babu, akkor mindenképpen jól jön. Nagyobbacska korában (egy évesen) meg már jó buli lesz, ő maga dugdoshatja az orrába, meg játékosan rá lehet szívni a kezére, hamar megtanulja, hogy nem bánt. Amúgy próbáld ki magadon, nem durva műszer egyáltalán.

- hálózsák nálunk csak addig vált be, amíg nem kezdett el forgolódni, azza 3 hónapos koráig. Onnantól zavarta, de ismerek gyerekeket, akik 2-3 éves korukig is zsákban aludtak.

- ágynemű huzat: ha saját ágya van akkor mindenképpen kell, mert hiába a pelus a feje alatt, jöhet vissza kaja, vagy átázik a pelus, szóval kell hogy legyen csere.

- bébiőr: akkor praktikus, ha nappal megbízhatóan, hosszan alvó lesz a gyerek, mert akkor nyugodtan kimehetsz hosszabb időre is az udvarra, stb anélkül, hogy 5-percenként be kelljen lesni az ajtón. De ezt előre nem tudja senki. Nekem a fiam kb egy éves koráig nap közben 10-30 perceket aludt csak egyhuzamban, úgyhogy lényegében nem tudtam nélküle a házból kimenni, ezért nem is lett volna értelme az őrnek. Szerintem ráérsz megvenni később, feltéve ha nem légzésfigyelőset akarsz, mert annak meg épp az első időkben van értelme.

2012. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Újra 4. Egyszerűen röhejes ez a pontozgatósdi, komolyan. Végignéztem, csak az én hozzászólásomat pontoztátok, senki másét - feltételezem azért, mert leírtam a véleményemet. A kérdező kérdezett valamit, amire én válaszoltam. Most ez kit zavar?
2012. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!