Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb dolgok a...

Mik a legfontosabb dolgok a babának mire megszületik?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni?Novemberben fogok szülni és már a szükséges dolgokat meg szeretném venni,kiságy pelenkázó,kis ruhák vannak már.meg bébihordozó is,de ilyen apróságokra gondoltam.cumisüveg stb...
2010. jún. 28. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cumisüvegből egyenlőre 1db bőven elég. Ha lesz elég tejed akkor nem kell cumisüveg esetleg csak a teáztatáshoz ha hasfájós lesz a baba, de ne legyen. Ha tápszeres lesz csak akkor kell 2-3 cumisüveg. Pelusból elég megvenni 1 nagyobb csomaggal (64 db-os) a kórházban is szoktak adni néhány darabot, popsitörlőből én három csomaggal vettem, az mindig kell. Textil pelus 5 db elég büfiztetéshez. Popsi krémet még ne vedd meg, majd ha megszületett úgyis el kell vinni a körzeti gyerekorvoshoz és ott írass fel popsi krémet meg fürdetőt is mert az a legjobb. Alvó-játszó cumiról megoszlanak a vélemények... Nálunk a kórházba be se lehetett vinni, az enyém csak azóta cumizik mióta fogzik. Kisruhákat sem érdemes előre sokat venni, 5-6 db body, 2 harisnya, 2 pár zokni, 2 pár tutyika, 2 sapka, 5-6 db rugi vagy pulcsi és nadrág bőven elég az 54-es méretből mert nagyon gyorsan ki fogja nőni. Én vettem vagy 30-40 bodyt a kisfiamnak amiből 1 db 54-es volt rá jó a többi rá se ment. Úgyhogy nem érdemes tényleg. Amit már most megvehetsz az a baba fürdető kád, babakocsi, hordozó, bébi ülés, mózes kosár vagy ilyesmi amiben hazahozod, 1-2 szép kis takaró, 1-2 játék, csörgő, kiságyra forgó, ágynemű, esetleg baldachin, fejvédő-rácsvédő. Ilyesmiket vegyél szerintem. Az apróbb dolgokat gyógyszereket ráérsz akkor amikor már meg lesz. Az első vizsgálatkor úgyis írnak fel a köldökre ecsetelőt, germicid kúpot, D meg K vitamint.

Kellemes babavárást és jó babázást! :)

2010. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- orrszívó porszívó

- legalább 10 darab textilpelus, de inkább több

- kis pléd

- körömvágó

- légzésfigyelő, mérleg (ha neked ezek fontosak, mert nem mindenki szereti)

- cumisüveg (1 bőven elég, pl avent, ne vegyél többet előre, mert nem tudhatod, hogy a babád melyik formát fogja szeretni, ha egyáltalán tápszeres lesz - én pl babám 7 hónapos korában bontottam ki először a terhesen vásárolt cumisüveget, addig nem kellett egyáltalán)

- ha tápis lesz, akkor kell majd sterilizáló, melegítő, ilyesmik (de ezeket is kár megvenni előre)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Félek hogy nem lesz meg minden mikorra kellesz.

Meg hogy nem jó dolgokat fogok venni,első babám lesz és nagyon izgulok :)

2010. jún. 28. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Fürdés: kiskád, kifogó, vízhőmérő, fésű, kisolló

Ruha: 4-5db 56-os body, és legalább ugyanennyi (de lehet több) 62-es. Hosszúujjú, és ujjatlan rugdalózó, legalább3-4 db mindkettőből. Kiszokni, és esetleg a kórházba kiskesztyű. Kardigán.

Séta: babakocsi, bundazsák (62-est vegyél, az kitart a tél végéig). Kispléd a babakocsiba alá és fölé is. Sapka, sál.

Alvás: kiságy, matrac, takaró, pléd. Hálózsák, hosszúujjú, és ujjatlan is kellhet. Ezekből 1-2 darab elég, alá úgyis bodyt adsz, így két-három alkalom után elég cserélni. Ha szeretnél, lehet több darabot is venni.

Utazás: hordozó, vagy kocsiba köthető mózes.


Textilpelenka legalább 10-15 darab. Mérleg, légzésfigyelő, ha szeretnél. Mellszívó (ráér szülés után is, meglátod, mennyire van rá szükséged, és aszerint tudsz dönteni, melyik kell).

Törlőkendő, pelenka (újszülött pelenka, de először csak egy csomaggal vegyél, ha megszületett, meglátod, mekkora kell rá, az egy csomag biztosan kitart, amíg vesztek másikat (ha kell).

2010. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cumisüveg cumi sterilizálo, kisolló, orrszívó, vatta, popsitörlő eldobhatós pelenka, textil pelenka, kis műanyag kanál beadni a vitaminokat cseppeket, fültisztító pálcika, eldobhatós pelrnkázó alátétet, pelenkázótáska, kiskefe, szoptatóspárna ha szeretnél, pléd/takaró, lepedő,rácsvédő, hálózsák.
2010. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!