Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Öszintén, ti mennyit...

Kismamik! Öszintén, ti mennyit veszekedtek a párjaitokkal?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokat veszekszünk a párommal. Nem mintha a baba előtt nem lett volna így, de én sosem így képzeltem el a terhességemet. Minden nap kiborulok. Jó tudom hogy hormonok meg minden.... De annyira elkeserítő. Mindíg arra gondolok hogy ezt hallja a babuci is. És nem beszélve arról hogy mi lesz ha kibújik. Fogalmam sincs már hogy mi a határ. Hogy egyáltalán normális -e. Én azt sem hiszem hogy van tökéletes kapcsolat. Gondolom hogy mindenkinek vannak gondjaik, de annyira félek hogy ha most nem is, de 10 év múlva válás lesz belőle.
2009. jún. 9. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Mi 4 éve élünk együtt a párommal, 1-2 hét múlva születik meg az első babánk, de mióta ismerjük egymást, még nem volt veszekedés egyáltalán. Én nem hiszek abban, amit sokan írnak/gondolnak, h a terhesség alatt a hormonok miatt ingerlékenyebbek a nők... Az teljesen más téma, h lehet idegesebb vki terhesség alatt, m vmi új "dolog" készülődik, és az ismeretlen egy picit néha rémisztő, elbizonytalanító lehet, így gyakrabban kiborul(hat) az a bizonyos bili. De szerintem nem lehet a hormonokra fogni mindent, amiről nem tudjuk, miért van.

Én pl. nem vagyok hisztis, hiába szülünk nemsoká (régen se voltam), persze, izgulok, van bennem néha kétely, h pl. mindent jól fogok-e csinálni, de nálunk az vált be, h mióta ismerjük egymást, mindig kommunikálunk, mindent, a legapróbb dolgokat is megbeszéljük, tisztában vagyunk a másik tulajdonságaival, tudjuk, mire számíthatunk. Nem próbáljuk megváltoztatni egymást, nem erőltetjük rá egymásra az akaratunkat, ha ő A-t szeretné, én pedig B-t, akkor köztes megoldást keresünk együtt, ami mindkettőnknek megfelel. Van olyan persze, h nyűgösebb vagyok így a vége felé, de akkor leülünk, megbeszéljük, elmondom, mit érzek (még, ha hülyeségnek gondolom is), miben bizonytalanodtam esetleg el, szóval kibeszélem magamból, párom meghallgat, ha igénylem, elmondja a véleményét, tanácsot ad, én mérlegelek; ha úgy érzem, számomra megfelel, akkor megfogadom, ha én másképp gondoltam, akkor úgy csinálom.

Én nem mondom, h ez a "tökéletes kapcsolat", persze számunkra az, és, ha ismerőseinkkel összehasonlítanám magunkat (amit nem szoktam), hát ég és föld.

De tényleg annyi a titka: KOMMUNIKÁLNI!! Mindig, mindent, minden módon, tisztelni, szeretni, becsülni egymást, hagyni, h a másik éljen, nem megkötni, m az a cél, h mindkét ember jól érezze magát a kapcsolatban, és akkor nincs válás, megcsalás stb.

A babára sincs jó hatással az állandó veszekedés...

Üdv: 38+5 hetes kismama

2009. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi nem veszekedtünk többet, sőt, igyekeztünk kevesebbet a baba miatt.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy belefér, ha többet veszekedtek, hiszen irtó érzékeny az ember ilyenkor, s a pasik sokszor nem követik érzelmileg ugyanúgy az eseményeket mint mi, nők.

Kitartás! Nem lesz semmi baj.

2009. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodj meg,ez majd idővel elmúlik,hidd el nekem.:)Én most szültem,7 hetes a picim.A mi kapcsolatunk nagyon nyugis volt és boldog,aztán a terhességem alatt mi is sokat vitatkoztunk,már kezdtem elkeseredni.Aztán azt gondoltam velem van gond,mert nem tolerálom azokat a hülyeségeit,amit előtte igen.Neki is és neked is új ez a leendő szülő szerep,van rajtatok előre egy kis félsz,és feszültség,de majd ha meglesz a pici,akkor lehiggadtok.Én abban a pillanatban amikor kibújt a babánk,és megláttam,totál boldog és nyugodt lettem,és ez így is van azóta is.A párom is amint a kezébe adták a kislányunkat,elpityeredett,és azóta a nyugalom mintaképe ő is.Boldog babavárást,és könnyű szülést kívánok neked kismama! :D
2009. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk veszekedősek, de tegnap kivételesen kiborultam, bár sok okom nem volt rá. Aztán utána a párom nem tudta, hogy mi van, kétségbeesésében elkezdte nekem magyarázni, hogy én milyen voltam aznap. Én meg lazán lehülyéztem, persze könnyekkel küszködve. Mondtam, hogy totál pasi, ahelyett, hogy jól megölelgetne, magyaráz itt nekem. Utána alaposan megölelgetett, és 10 perccel később már együtt vihorásztunk...
2009. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát én is a nyugalom voltam de a terhesség igencsak megváltoztatott. Most 7 hónapos a babám de olyannyira ki tudok borulni még most is a környezetemre, pedig nem akarok. Nyomatékosítom a környezetemre, nem a babára!Hirtelen elborul az agyam ha nem úgy van valami amit én akarok. Pedig uána végiggondolom és másképpen látom. Várom már hogy jobb legyen. És csak várok.......
2009. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
MI NEM VESZEKSZÜNK A PÁROMMAL,MERT ITTHAGYOTT!!!:(:( 20 HETES KISMAMA
2009. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!